Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiköltözöm Olaszországba...

Kiköltözöm Olaszországba egyedül, ott vagy itt vegyek magamnak kutyát, aki velem élne kinn?

Figyelt kérdés
18 évesen, az egyetem idejére kiköltözöm, és mivel félek egyedül lenni, szeretnék egy kutyust magam mellé. Itt vegyek, és vigyem ki, vagy ott vegyek? :)

2012. jún. 25. 10:05
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

arra írta: maga a kutya az egy faj, mint pl. macska, egér stb...

a fajtAtiszta azt jelenti nem keverék

2012. jún. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

előző vagyok, bocsi látom már rájöttél :-)

a kiállítás az egy hobby ( életforma, sport ) olyan mint másnak a labdarugás, autóversenyzés stb...

2012. jún. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
én azt értem, meg nem ítélem el (nagyon :D), csak én nem értek vele egyet, és nem vinném a kutyusomat ilyenre, ennyi. :) de mindenkinek a maga döntése, ez meg az én véleményem. :) nem várok feltétlenül egyet értést.
2012. jún. 25. 14:44
 24/26 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem mindenképpen otthon vegyél vagy fogadj örökbe,mert Olaszországban drágábbak a kutyák és az örökbefogadás is sokkal bonyolultabb.

Annyit azért hozzátennék,hogy olaszban is lehet nagyon jó orvosokat találni és nem kell megijedni,semmivel sem kell többet fizetni mint otthon.

2012. jún. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Én viszont azt javasolnám neked, hogy egyenlőre még ne vállalj be egy kutyust. Előbb várj pár hónapot, hogy megtudd, hogy tudsz megélni, mennyire tudod beosztani az időd, mennyi pénzed marad hó végére, milyen az a környék stb. Egy kutya még stabil élethelyzetben is nagy felelelősség. Az egyikőtöknek sem tenne jót, ha éppen csak annyira telik, hogy ne haljatok éhen, vagy ha munkát (akár kettőt is) kell vállalnod, és a kutyára végképp nem lenne időd és energiád (már a tanulásra is alig). Az is lehet, hogy azon a környéken sok a kóbor kutya főleg estefelé, ahogy enyhül az idő, ami veszélyessé teszi a sétákat. Ha úgy adódik, ott is tudsz kutyust befogadni, akár az utcáról is. De szerintem sokkal jobb választás lenne neked egy törpenyúl. Ha pici korától neveled, nagyon szelíd lesz, megy utánad a házban, nevelhető és tanítható (írd be youtube-ra: clicker rabbit), még szobatisztaságra is szoktatható, alomra jár, mint egy macska. Vele is kell foglalkozni, de egyszerűbb dolgod lesz, mint egy kutyával. Tanulás közben az öledben lehet, hámra szoktathatod és biztonságos helyen sétáltathatod. A fenntartása is sokkal olcsóbb, zöldet tudsz szedni, szénát száríthatsz, fonnyadtabb, sérült zöldséget, gyümölcsöt áron alul vehetsz. Neki is kellenek oltások, utaztatni lehet, mint egy ebet. Az egyedüllétet is jobban viseli egy nyuszó. Nem feltétlenül akarlak lebeszélni a kutyáról, de a te helyedben én mindenképp várnék vele még.
2012. jún. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! :) Nagyon kedves a válaszod, de én feltétlenül kutyust viszek magammal, mert félek még itthon is egyedül lenni, és az biztonságérzetet adna, egyfajta házörző szerep, de inkább elméleti, mint gyakorlati. :) Amúgy csak 4 hónapig leszek egyedül, utána párom jön utánam, és mindketten szeretnénk kutyát. :) Az anyagi része ettől függetlenül meggondolandó. :) Köszönöm a segítséget! :)
2012. jún. 27. 20:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!