Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van még remény?

Van még remény?

Figyelt kérdés

Van egy fekete kan pulim.7 éves.Én még nagyon pici voltam amikor úgy döntött a család hogy veszünk egy kutyát.Egy kis pulit.Nem vittük emberek közé,hisz azt akartük hogy őrizze a házat.Néha kivittük a testvéremmel sétálni.De aztán ő is kapott egy kutyát és aztán már nem vittük ki sétálni,anya nem engedett el, mert félt hogy kitépi a pórázt a kezemből.De már 11 vagyok és rendszeresen viszem sétálni.Eleinte csak az erdőben sétáltathattam de már az utcára is kivihetem.Már sokat javult, de mindig húz ha meglát egy embert vagy kutyát más udvarában.Már egy nyugis helyen megpróbáltam megtanítani neki hogy a lábam mellet jöjjön,póráz nélkül,több-kevesebb sikerrel.Persze mikor kiviszem mindig van rajta póráz!Ezeket tudja:

Ül, kérjed, gyere, kifele, pacsit.

Tudom hogy a mi tudatlanságunk miatt lett ilyen.


Van még remény hogy egyszer a lábam mellet sétáljon?

És megtaníthatok még neki pár parancsszavat?


2012. jún. 29. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen van rá még esély, hogy megtanítsd neki a láb melletti sétát. Még sok-sok gyakorlás és türelem. És kezd el szépen lassan szocializálni.

És még simán taníthatsz neki parancsszavak.

2012. jún. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kutyák nagy korukban is taníthatóak, csak nehezebben. Ige, sok türelemmel parancsszavakat is megtaníthatsz neki, sétálni meg jutalmakkal, kedvesen, de határozottan tanítsd.
2012. jún. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne esély. Tapasztalatból mondom, a pulik nagyon okosak, az enyém éltében előszöe 9 évesen sétált pórázon, mert emeletes házba költöztünk.

A jutalomfalat csodákra képes. Ha engedetlen szidd le, állj meg, és ha lenyugszik indulj el újra. Ha engedetlen húzd a pórázát, de csak annyira, hogy megérezze, hogy rosszul csinálja. Ha pedig ügyes kapjon egy kis nasit. Én legalábbis így tanítottam meg, mindig volt nálam egy kis jutalomfalat. Ha pedig agresszív más kutyákkal, az nyilván azért van, mert ahogy írtad, házőrzőt csináltatok belőle -ami persze nem baj-, sétáltasd kevésbé kutyás helyeken, és ha már teljesen engedelmes, akkor menj feléjük. Ne aggódj, simán megtanulja. Rendkívül okos fajta. :)

2012. jún. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm.Nagyon örülök neki!Akkor a mai sétán megpróbálom ezeket.Majd megírom hogy ment.


Ja és ha szocializálom akkor is meg fogja ugatni az embereket?

2012. jún. 29. 17:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, meg fogja. Ne az idegen emberekhez szoktasd hozzá, hanem a kutyákhoz. :) Sok sikert!
2012. jún. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!