Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nincs két egyforma kutya vagy...

Nincs két egyforma kutya vagy nincs két egyforma nevelés?

Figyelt kérdés

Két kutyám van, mind a kettő egy időben került hozzám. Mind a ket6ővel ugyan annyit foglalkoztam(okés... tuti nem, de kb igen) Az egyik mégis az első keményebb szóra leáll, és elmegy, ha elküldöm(sose bántottam, csak ilyen) a másikra meg van, hogy 2x kell szólni, hogy tuti elmenjen a helyére, mert félúton megfordul, hogy "mi van, mit csináltam?"


Ez most annak van, hogy nem lehet egyformán nevelni hiába egyforma módszerrel, időben foglalkoztam velük, vagy azért, mert más a kutya személyisége úgy mint az embereknél?


Tehát, ha más a személyiségük, akkor lehet, hogy látok egy kutyát aki egyből ugrik a gazdi szavára, bármit megtesz, holott lehet, hogy fele annyit nem foglalkozott a kutyájával mint én?



2012. jún. 29. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs két egyforma kutya. Bizony.
2012. jún. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen. Vannak makacsabb, és vannak könnyebben kezelhető kutyák.
2012. jún. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincsen két egyforma kutya így minden kutyát másképpen kell nevelni. Amilyen nevelési módszer bevált az egyiknél nem biztos, hogy a másiknál is befog....
2012. jún. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért mit gondoltál, a kutyák gépek? Nem egyformán kell őket nevelni és foglalkoztatni, hanem pontosan úgy ahogy egyedi igényeiknek a legjobb.
2012. jún. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van. A kutyák közt is van rangsor, amelyik a másik felett áll, ő szokott kóstolgatni néha (most kamaszodnak). Vele időnként erélyesebben kell bánni.
2012. jún. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!