Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez nem tesz jót a kutyámnak...

Ez nem tesz jót a kutyámnak sem? Szomszéd nénis gondok?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: közös udvaros házban lakunk egy 73 éves kedves öreg nénivel. Van egy keverék kutyusunk akit kenelben tartok egyrészt mert a néninek is van két kutyája másrészt két gyerkőcöm sokat játszik az udvaron és nem szeretném ha kutya kakival játszanának. a nénitől egy kis kerítés választ el. Az ő kutyái szobakutyák egy nagy labi keverék és egy westi keverék. Vele alszanak egy tányérból eszik velük. A gond az hogy mivel a két gyerkőc és a háztartás mellett nincs minden nap időm arra hogy a kutyámmal foglalkozzak a néni önállósította magát. Azért azt hangsulyozni szeretném hogy heti 4 alkalommal tuti játszanak a gyerekek is vele meg én is foglalkozom vele. Minden nap este pedig kiengedem hogy kiszaladgálja magát. ebbe a melegben sokszor napközben is kiengedtem hogykeressen magának árnyékot. Na de jött ez a néni és egész egyszerűen a megkérdezésem nélkül elvitte a kutyámat őhozzá. Mikor én boltba mentem, ő kifigyelte és kivette a kenelből és bevitte magához. Már odáig fajult ez az egész mert nem akartam "rászólni" hogy a saját kuyám ha meglátja örül neki, na meg nem eszi meg a házikosztot amit én adok neki mert a néni csak konzerv kaját ad neki. Minden reggel kifigyelte hogy kb 9 körül kezdünk mozgolódni, volt olyan hogy láttam reggel 7-8 órakor köntösbe jött a kutyához és kaját adott neki. Ezzel nem is lenne akkora baj, csak látom a szándékát hogy el akarja szeretni a kutayámat tőlem. ami sikerülni is fog neki, mert amikor boltba megyek kilopja és nekem nincs pofám bekopogni hozzá hogy ugyan adja már vissza a kutyámat. A baj az hogy tulajdonképp a jószándék és az állatszeretet irányitja de nem akarom hogy a kutyusommal más foglalkozzon. igyekszem minél több időt vele lenni, de a nénivel ellentétben nekem van más dolgom is. Ti mit tennétek hogy senki ne sértődjön meg de a kutyusom is megmaradjon. Arról nem is beszélve hogy a kutya már nálunk is volt h autómatikusan bejött a házba párom meg allergiás az ilyenre. Szerintem csak rosszat tanul el a kuyta. nORMÁLIS válaszokat kérek.
2012. júl. 1. 17:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Amúgy meg a közös udvarba a néni kutyái nem kakilnak? Mert akkor a gyerekek ugyanott tartanak, hiába nincs kint a te kutyád. Elég sok ember nőtt fel kertes kutyával, és szerintem legtöbbjük nem falta két marokra a kutyakakit és még ma is boldogan élnek...


"magát. ebbe a melegben sokszor napközben is kiengedtem hogykeressen magának árnyékot. " ez a mondat is nagyon ijesztő. Ugye ezzel nem azt akarod mondani hogy 40 fokban nincs árnyék a kutya kenneljében??

2012. júl. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Miért nem mered a saját kutyádat visszakövetelni???

Beszélj a nénivel keményen, de udvariasan, vagy ha más nem használ, tégy lakatot a kennelajtóra!

A heti 4 foglalkozás vajmi kevés egy kennelben tartott kutyának. Naponta minimum 1 órás aktív séta, plusz póráz nélküli játék más kutyákkal, otthoni tanítás és szeretgetés kell neki...télen se mehet be a házba hozzátok? Rengeteg kutyát nyáron sétáltatnak, kint vannak vele a kertben, aztán télen se séta, mert hideg és sötét van, se foglalkozás, mert házba nem jöhet, kint meg hideg van...

A gyerekek simán felfogják, hogy ne egyenek szart...a másik két kutya is az udvarra csinál feltételezem, ergó pár kupaccal vagy több kevesebb nem oszt, nem szoroz :D És naponta ígyis-úgyis össze kell(ene) szedni őket

2012. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

" melegben sokszor napközben is kiengedtem hogykeressen magának árnyékot"


UGYE NEM AZT AKAROD EZZEL MONDANI, HOGY A KENNELBEN, AHOL A NAP NAGY RÉSZÉT TÖLTI A KUTYA, NINCS ÁRNYÉK??????????

2012. júl. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Figyu!

Nekünk is van kutyánk az udvaron (néha bent :)),és gyerekünk is. A gyerek 2,5 éves. Nem tartjuk kennelben a kutyát. A kutyaszart TAKARÍTANI kell, nem bezárni szerencsétlen állatot. Egyébként a gyerekem amúgy sem játszana vele, mert elmondtuk neki, hogy fújjj, meg büdi, nem szabad. És felfogta.

Egyébként ha meg véletlenül megfogná, akkor jól kezet kell mosni neki, szerintem még abba se halt bele egy gyerek se. És még valami. Ha olyan kicsik a gyerekeid, hogy nem értik meg, hogy nem játszunk az ürülékkel, akkor gondolom felügyelet nélkül amúgy sincsenek az udvaron. Akkor meg rájuk tudsz szólni.

A kutyát nem kell bezárva tartani, tessék vele foglalkozni. Érdekes, szerintem itt a többség kutyáját még hurkával sem lehetne elszeretni, mert MI foglalkozunk velük.

2012. júl. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha vissza akarjátok szerezni a kutyátokat akkor most cselekedjetek:


-A néninek szólni kell,kedves, de mégis olyan"Meg ne történjen még egyszer!" módon!

-Ebbe egy kis pénzt kell beleáldozni ugyan,de ha ti is adtok neki konzervet(egy kicsit finomabbat)akkor rájön,hogy itt is kaphat olyat,és nem megy a nénihez enni!

-Ezen kívül felül kell múlni a néni szeretetén,hogy érezze,ti szeretitek jobban!

-A családi hétvégéken áldozzatok rá egy napot legalább,és ha a munkából is hazaérnétek,30p-1ó játék belefér!

-sétáltatás,trükkök tanítása egy kicsit lefoglalhatja őt!


Sok szerencsét hozzá!

2012. júl. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha nincs árnyék,kutyaházat,ponyvát kifeszíteni,vagy valami sátrat!De a többi író rosszul mondta,hogy "nénihez a kutyádat"vagy valami ilyesmi...ha jobbá teszed a kutyád életét,még egy kis + szeretetet hozzáadsz,akkor a kutyád is viszonozni fogja azt a "+" szeretetet!
2012. júl. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!