Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő VS Szaporító. Miért...

Tenyésztő VS Szaporító. Miért megy itt a harc?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 12:24
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
39%

Létezik egy tenyésztői kutyamaffia. Ezt csak gazdasági téren értem, mert az vitathatatlan, hogy a kutyákhoz értenek. Ez a tenyésztői kör igyekszik saját kézben tartani az összes kutya eladását, ezért kampányolnak a szaporítók ellen!

De nézzük meg, mitől fajtatiszta egy kutya!

A fajtanemesítő sok év keresztezés után bemutat a nemzetközi kutyaszervezetnek egy általa kitenyésztett új fajtát. Ezt vagy bejegyzik, vagy nem. Persze a közben született kölyköket is eladja valakinek (holott kverék)!

Ha bejegyzik, akkor innentől kezdve létezik egy új kutyafajta, mindössze néhány egyeddel! Az összes későbbi ilyen kutya ezek leszármazottja, elkerülhetetlen a belterjesség!

Ezután a tenyésztő két kutyájától született kölykök negyede kiváló, fele átlagos, negyede mindkét kutya rosszabb tulajdonságát örökli. A kiválót megtartja tenyészállatnak, a többit eladja azzal, hogy ne szaporítsa őket senki! Pedig két ilyen átlagos kutyától megint születhetne egynegyed arányban kiváló utód!

A kutyakiállításon meg egymásnak osztogatják a díjakat.

Szerintem ezekbe a kutyafajtákba igenis belefér egy kis vérfrissítés.

Kíváncsi lennék, hogy a "szaporítóellenes" embereket vajon tenyésztőtől vették-e a szülei, vagy őt is csak úgy "szaporították"?

2012. júl. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért megy,mert itt olyan emberek vannak,akik kutyákat tartanak,értelemszerűen szeretik az állatokat,ha mindet nem is a kutyákat biztosan. Egy jóérzésű ember sem nézi jó szemmel (még nagyk utyabarátnak sem kell lenni hozzá) ezt az állattartási kúltúrát,amit nálunk müvelnek: orrba szájba elletik a kutyájukat,vagy a pénzért,vagy mert "morzsi babákra véágyik" ,"anya akar lenni" és a klasszikus "egyszer ellenie kell,vagy elpusztul" vagy "morzsinak nincs törzskönyve,de annyira csodaszép,és akarunk tőle egy kölyköt" . Ezek szoktak az okok lenni,csakhogy egy párat emítsek. Szerinted ha valaki ennyire konyít a kutyákhoz,az mivel eteti a szukát,milyen helyen tartja ésatbbi? Ez állatkínzás,és főleg a vidéki parasztokra jellemző (én is vidéken lakom ,szóval akinek nem inge ne vegye magára) . Aztán ide irogatnak,hogy mi baja van morzsikának,hogy 5.jére ellett és 3 hete haldoklik.

Arról nem is bezsélve,hogy gyártják a selejtes kutyákat. Idegbeteget,diszpláziásat,vakot,süketet,allergiásat stb .

2012. júl. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ami szintén nem elhanyagolható: a szaporító átveri a vevőt. MINDIG átverés,mivel fajtatatiszta kutyaként adja el a kölyköket,törzskönyv pedig nincs hozzájuk.("igény szerint"..) . Innentől kezdve,hogy nem tudni ki fia borja,viziló is lehet belőle. Nem tudni kik a rokonai,így szép kis beltenyeszéteket lehet létrehozni.

És sokszor annyi bőr van a pofájukon,hogy láttam már szaporított yorkiféle undormány 60 (!!!!!!!) ezer forintért. tenyésztőtől 80 ért kapsz,tk-val,chippel,féregtelenitve,egy oltással. és SZERZŐDÉSSEL.

a szaporitó meg 60 ezerért odaad neked egy oylan kutyát,ami nem is yorki,talán féregtelenitve és oltva sincs,talán megdöglik 3 nap mulva valamiben.

Aki ennek ellenére megveszi,az annyira ostoba,hogy már csak ezellen az irgalmatlan butaság ellen is harcolni kell.

Meg sokan tudatlanok,ezzel nincs baj csak gondolja át ,ha mások tanácsolnak neki valamit.És hallgasson arra,aki többet tud a témáról.

2012. júl. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
67%
Aha,szóval ezért van annyi sok fajta amit "gyárilag" betegen ,deformáltan tenyésztenek,ferde végtagokkal, szülési képtelenségekkel,aránytalan alkattal,nyáron hörögve fulladó légzéssel,szinte önálló életre képtelenül, de egy törzskönyv egyből felmentést ad ez alól,meg a km-es díjlista amit haversógór bíró elintéz a kiállításokon.
2012. júl. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
62%

Nekem nem volt még méregdrága kutyám,nem is lesz.Bevált az a módszer ,hogy láttam a szüleit ahonnan vettem a kicsit,nem érdekelt milyen papírjaik vannak,mert mikor egyetemi diplomát lehet venni ,mennyibe tart egy kutyapapír,meg egy állatorvosi sajtcetli kiállítása,de most őszintén?

Nem volt semmi baja a kutyáimnak,ami genetikai eredetű lett volna,óriási kamu hogy amelyiknek nincs papírja az mind beteg,és rá kell költeni százezreket.Talán a társasági kutyáknál igaz ez,de ott a törzskönyvesek is ugyanúgy betegesek és ideggyengék,látom ezt a környezetemben.

2012. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem a törzskönyv a lényeg,hanem az,hogy a kutyát leszűrték az örökletes betegsélgekre,és nincsen beltenyészet. Ezt a saját szemeddel tudod megnézni,hisz van róla hivatalos papír.Garancia van a kutyákra,ami azt jelenti,hogyha mégis x betegség kijön rajta,akkor visszafizetik az árát,vagy adnak egy új állatot .A tenyésztő elővásárlási jogot is élvez,ezért ha megakarsz szabadulni a kutyádtól nem az utcán végzi,hanem visszakerül a tenyésztőhöz.De a chipje alapján az utcáról is visszakerül.

Igen,élehet papírokat vásárolni,törzskönyvet is. ettől sneki nem lesz tenyésztő. Tudod vannak tisztességes emberek.

Az,hogy mindenféle díjait honnan meg hogyan nyerte a kutya,az engem pl baromira nem érdekel. Egy olyan tenyésztő is lehet jó tenyésztő,és tisztességes,akinek nincs tele a háza a díjakkal. betegségekre szűrés,garancia,származási lap ,és nem utolsó sorban MINDEGYIK tenyésztőhöz bármikor elmehetsz,megnézheted hogy tartja akutyákat,a szülőket.Ha kérdés van fordulhatsz hozzá.ha megbetegszik a kutya akkor is felhívhatod,és orvost ajánl,sőt nem ritka,hogy beszáll az orvosi költésgbe is ha brutális összegről van szó.

Egy szaporító miylen szolgáltatást nyújt neked? Odadja a kutyát sokszor 6 hetesen,vagy ne adj isten mégelőbb,örülhetsz ha egyáltalán féregtelenitve vannak. Utána ha bármi baja van a kutyának,legtöbbször már telefonon sem éred el. Millió ilyen kérdés volt az oldalon,hogy mit lehet ilyenkor tenni.Épp ezaz,semmit,téged átvernek,ő meg annyival is gazdagabb lett.

Ha ti ezekután sem értitek,ez miért rossz nektek,akkor nem tudok mit tenni.

2012. júl. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

Még annyit: ott vannak a show vonalú nj tenyészetek,undoritó kutyáklat tenyésztenek. Az az állat minden csak nem egészséges. Pedig tenyésztik,nem szaporitják.DE nem kötelező megvenni.Rengeeteg jó tenyészet van,vannak vérvonalak,ezért tudod mire számíts az állattal kapcoslatban. Ha egy vizslának az összes generációja vadászott,akkor nagyon nem valószinű,hogy lövésfélő lesz a kutya,vagy ideggyenge amit onnan veszel.Ami ugye nagyon nem mindegy,ha neked éppenséggel arra kell.

A szaporítótelepen meg lutri,vagy jó lesz valamire,vagy nem.

2012. júl. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
26%
És ha beteg lesz a mondjuk 1,5-2éves eb akit drágán vettem ,azt se fogom visszavinni a tenyésztőnek mert már megszerettem,szóval felesleges az ilyen garancia,mert nem tudom nem akarom érvényesíteni.Nekem bőven megéri a "kockázat" ha olcsóbb a kutya.Eddig bevált a dolog.
2012. júl. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

ma 13:11

Ha jól tudom, ahhoz, hogy egy fajtát elismerjenek, legalább 30 nemzedéknek le kell jönnie, úgy 1000-1500 teljesen egészséges, a standardnak megfelelő, tenyészthető példánynak kell léteznie és x számú kennelnek kell működnie. De már ha csak pár száz egészséges kutya él az adott "fajtából", már akkor előzetesen felveszi az FCI a fajták közé (tk-et lehet biztosítani a kölyköknek, stb), és ha a fent leírt kritériumok meg lesznek, akkor véglegesítik a fajtát. Ez akár több, mint száz év is lehet, nem kapkodják el.


És az is baromság, hogy csak egymásnak adnak érmeket, serlegeket a kiállításokon. Jó barátom kezdő tenyésztő, Lengyelországból származik az első kutyája, teljesen ismeretlenül kezdett bele az egész kiállítási világba mégis gyönyörű eredményeket ért el. Nem lehet rajta csodálkozni, a kutyája valóban szinte tökéletes.

2012. júl. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Persze ,én sem vinném vissza. De nem mindegy,hogy fizeti e valaki a kezelési költséget. Vagy neked igen? Akkor nem értem miért veszel 15 ezer forintos kutyát.
2012. júl. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!