Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő VS Szaporító. Miért...

Tenyésztő VS Szaporító. Miért megy itt a harc?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 12:24
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Nem hiszek abban ,hogy fizetne bármit is egy tenyésztő,ha beteg lenne a kutya.Sokkal komolyabb szerződéseket sem tartanak be vállalkozók és az emberek futnak a pénzük után,évekig pereskedve.Még a boltban is nehéz a garanciát érvényesíteni ,ha pénzt akarsz vissza,pedig ott konkrét jogszabályrendszer van,nem egy papirfecni szerződés!Idehaza nem bízok ilyen dolgokban,de 15ezerért nem bukok annyit ha esetleg baj lenne.
2012. júl. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Hinni a templomban kell.. na mindegy én nem koptatom feleslegesen a billentyűt tovább. Ez a mentalitás jól bele van égve a magyarba,minél olcsóbban,ennyi a lényeg akkor is ha egy társat vesz magának az ember 10-15 évre. Minden más szempontról nem veszünk tudomást ,mert úgyse fizet a tenyéásztő,úgyis hamisak a papírok,úgyis csalás az egész stb. Nyugtassátok ezzel magatokat,attól még nem lesz igaz.


Másra nem sajnálja a pénzt,hitelt vesz fel a plazmatvre,meg a nyaralásra,mer nehogymá' a szomszédnak van akkor nekem ne legyen.De egy kutyáér max 15ezret. De az fajtatiszta legyen ,tökéletes,és lehetőleg szaporodni is tudjon hogy azért valami haszna is legyen az embernek belőle. Hányingerkeltő. Itt be is van fejezve részemről

2012. júl. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
50%

szia!


Nekem is az a véleményem, hogy nem mindegy, milyen a szaporító. Egyáltalán ki a szaporító? Akinek van 2 kedvence, ugyan abból a fajtából, és családtagként tartja? mert én olyanoktól vettem kutyát, többször is, és nem csalódtam.


Viszont a törzskönyveset (beagle) el kellett altatni, mert olyan beteges volt. Szóval nekem nem kell többet beltenyésztett ("visszakeresztezett"-nek mondják, hogy szebb legyen), törzskönyves kutya. Köszönöm, egyszer elég volt. Rengeteg pénzünk ráment a gyógyszereire.


Amit meg csak úgy vettünk háztól, annak meg semmi baja, erős, egészséges. Ennyit erről.

2012. júl. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
19%
A kutya az csak egy állat ,aranyhörcsögöt is minden 3. gyerek szaporít aztán mégsincs ekkora hiszti miatta. Aki olcsót akar megkapja aki drágát az is megkapja. A boltban is van alsó polc,meg prémiumkategóriás szépen becsomagolt termék is 3x-os áron ,ennyi. De nem kellene már ennyire sznobnak lenni és lenézni azokat akinek bőven megfelel egy olcsó kutya is.
2012. júl. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%

ma 14:37

te elmebeteg vagy egyébként? csak érdekelne..

fajtatiszta ember nem létezik.van az ember FAJ és kész. nincsenek fajták, max rasszok, de azok sem számítanak a szaporodásban...ISTENEM

2012. júl. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

ma 14:58

na itt a következő nem ép elméjű :D tegyél egy szívességet, öld meg magadat.

2012. júl. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
NE!ne erőltessétek.. felesleges idő pazarlás.:) tudjuk milyen a magyar.. "ájfónért " kiadi 200 ezret nem gáz, kutyáért már rettentő sok. Nekem fajtatiszta kutyám van, neves tenyésztőtöl, rejtett here problémája volt ami nem baj(nem kiállításra kell), DE a tenyésztő visszafizette a kutya árának 50% és fizette az ivartalanítási műtétet!! Nem értem, hogy akinek nincs tapasztalata csak Pistitől hírből hallotta,hogy neki mondja a szomszédjának a testvére mi az, az miért magyaráz. A lényeg, hogy normális, neves, jó hírű tenyésztőt kell felkeresnki aki konzultál veled, tanácsot ad,tartja végig veled a kapcsolatot. Ha a expresszről veszel egy német juhászt, nagy valószínűséggel DP-s vagy egyéb más problémája lesz, plusz ideggyenge, aztán vagy neked megy vagy másnak.De ez mindekinek saját felelőssége, hozzatok el inkáb egy kiskutyát menhelyről, sintértelepről, tömve vannak és ingyen is van.
2012. júl. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

most nem azért de ha valakinek kutya kell akkor miért fizetne érte 15 ezret ha megkapja ingyen is? mert ez a lényeg.. ugyanazt a kutyát amit a szaporitótól meg vesznek 40-50 ezerért ingyen is megkapják a menhelyeken (igen ott is vannak fajta tiszta kutyák, és az egészségükről, természetükről ugyanannyira keveset lehet tudni mint a szaporitónál)


nyilván havan egy család ahol van fiu meg lány kuty és abból születnek kölykök azok nem fognak 50 ezreket elkérni érte.... max az oltás és a chipezés árát, ha meg történt

2012. júl. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!