Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan szoktattátok rá a...

Ti hogyan szoktattátok rá a pelenkára a kis kutyátokat?

Figyelt kérdés
Nekünk az a gondunk,hogy gondol egyet és oda pisil és kakil ahova csak akar máskor meg a pelusra pisil.

2012. júl. 4. 06:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen bátorság. Elvileg, ha rendesen szopott a kiskutya és az anyja mellett nőtt fel, akkor az anyatejjel kapott annyi ellenanyagot, ami az oltási sorozat végéig kitart. Mindenesetre az enyém sem volt rögtön szobatiszta, úgyhogy takarítottam utána. Ha ragaszkodsz a pelenkához, akkor ugyan azt kell tenned, mintha az udvarra szoktatnád ki. Ha a pelenkán végzi, megdicséred (és amikor kell neki, akkor megpróbálod arra terelni), ha nem azon végzi, akkor szó nélkül feltakarítod és szagtalanítod a helyet.
2012. júl. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon szépen köszönöm a linket ez így nagyon nagy segítség :)Köszönöm mégegyszer :)
2012. júl. 4. 08:22
 13/20 anonim ***** válasza:
;)
2012. júl. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Tudsz angolul? Mármint a szöveget érted nagyjából?
2012. júl. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Miért ne értettem volna vágom,hogy azt mutatja be,hogy hogyan kell ki szoktatni.Azért köszöntem meg,mert a ketreces ötlet nem rossz így rá tudom szoktatni a pelusra. Akinek ez pedig nem tetszik azt sajnálom ez az én kutyám az én döntésem!
2012. júl. 4. 08:47
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem bánod meg, hogy pelusra szoktatod, ilyenkor szoktak visszatérni ide a kérdezők fél év múlva, hogy a kutyám még mindig bepisil, pelenkát használtunk előtte, már rég felvettem, de a helyére ugyanúgy visszajár.

Emlékezz majd erre a mondatomra.

Egyébiránt 1 oltással nyugodtan ki lehet vinni a kiskutyát. Én is kivittem, csak nagyon nagy körültekintés kell hozzá.

Nem értem, hogy a yorkikat miért kezelnek másként az emberek, mint egy német jucit, ugyanúgy kutya mindkettő...

2012. júl. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Majd kis szokásos ideggörcs lesz belőle, a hozzáállásodat elnézve. Nem kell ennyire félni, hogy érzékeny fajta így meg úgy. Nekem csivavám van, alig 1,5 kg és sohasem kakiltattam a lakásban. 2 óránként kivittem a fűre kölyökkorában. Most 4 éves, él és virul.
2012. júl. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell messze menni a pisi problémával. Nézd csak, szintén yorki, szintén pelusra szoktatták, ez az eredménye:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3148110-bossz..


Még egyszer leszögezem, hogy 1 oltással le lehet vinni a kutyát, de olyan helyre, ahol nem találkozik más állat ürülékével illetve olyan állattal, akinek nincsenek meg az oltásai. És itt nem sétára kell gondolni, hanem egy 1 m2-es területre, ahova lerakod a kutyát, elvégzi a dolgát, óriási dicséret és már mentek is be!

2012. júl. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Anyám is pelusra szoktatta a (szaporított) francia bulldogját, mert félt kiengedni az udvarra. Az lett az eredménye, hogy a végén minden helyiségben lett pelus, aztán vagy rácsinált, vagy mellé. Vagy a szőnyegre. Később már nem lehetett leszoktatni, mert nem tartotta vissza, mint a pulink, ha éppen nem volt nyitva az ajtó, bepiszkított és kész. Két évesen anyámnak elege lett és elajándékozta. Ismerős esetet is tudok, öleb. Mivel az "ember területére" piszkolhatott, viselkedési problémás lett, ágyra vizelt, bútort jelölt stb. Ne szoktasd rá. A macskát lehet, a kutyát nem, ők más jellemű állatok.


A yorkik stramm kis jószágok, eredetileg patkányfogók voltak, nem kell agyonfélteni őket. Evés, játék és alvásból felébredés után azonnal felkapod és leviszed, ha piszkít, nagy dicséret, simi és jutalomfalat. Gyorsan szobatiszta lesz. A pelusból csak a baj van, nekünk elhiheted. Csak marketingfogás.

2012. júl. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Húh hány Yorki van az ismeretségemben akik pelusra voltak szoktatva :"D Végeredmény , 2 el lett ajándékozva mert ahogyan előttem is írták mindenhova végezte a dolgát nem csak a pelusra. Egy másikat meg fél évig nagyon komolyan szoktatták le a benti dolog végzésről mert ugye ő se a pelusra csinált.

Egy oltással nyugodtan kiviheted elvégezni a dolgát ez nem azt jelenti hogy össze kell ereszteni a többi állattal.. Ha meg ez a kertben nem megoldható vidd ki az utcára,parkba. Óvatosan de hidd el megspórolsz magadnak egy életnyi kínszenvedést hogy a kutya nem lesz szobatiszta sosem.

Egyébként meg ha a Yorki rendes tenyészetből van és nem szaporítótól 30 ezerért akkor a yorkshire terrier stram kis kutya csupán a kinézete miatt lett a plázamajmok kedvenc kis ölebe aki aztán egy ideggörcs lesz.

2012. júl. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!