Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tipikusan *NEM vadász* kutyát...

Tipikusan *NEM vadász* kutyát szeretnék, amit erdei sétákra is lehet vinni. Melyik fajta lenne jó?

Figyelt kérdés
Olyan kutyát, ami nem tépi szét az erdei nyuszit, nem iramodik a vaddisznó után...stb. A szüleim kutyája félig vizsla (félig labrador) és még a városi futókat is levadászná, ha szabad lenne neki :) Tehát ahogy a vizsla tipikusan vadászkutya, van olyan fajta, ami tipikusan "nem vadász"?

2012. júl. 6. 13:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez főként tanítás kérdése hogy támad-e de minden kutyában benne van a vadász ösztön . Mekkora méretű kutyát szeretnél ( kistestű , közepes vagy nagytestű kutyát ) ?
2012. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőmnek dalmatája van, állandóan kirándulni viszi, semmi baj nincs vele az erdőben. Nekem az előző kutyám foxikeverék volt, vele sem volt semmi gond. Szerintem ha sikerül rendesen behívhatóra nevelni a kutyát, akkor bármilyen fajtával nekivághatsz az erdőnek. Vagy ha pórázon akarod sétáltatni, akkor bármelyik fajta jó, amelyik nem tud elhúzni a súlyával.
2012. júl. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Legalább közepeset :)
2012. júl. 6. 13:58
 4/15 anonim ***** válasza:
Alapvetően minden kutyában ott a zsákmányösztön. Egy biztos, hogy a terriereket sem ajánlom. Amit tudnék javasolni azok a pásztor, vagy juhászkutyák (bennük is ott van ez a bizonyos vadászösztön, de a szelekció során ezt "butították" le annak érdekében, hogy a bárányt, disznót "csak" terelje, de ne kóstolja meg)illetve pl.: a boxer, vagy pl.: a molosszusok sem tipikus vadászkutyák, illetve néhány szánhúzó sem. Ott vannak továbbá azok a juhászkutyák, amelyeknél már elenyésző a nevükben rejlő felhasználási cél. (Pl.: belga juhászok, német juhász) Egyébként, egy jól szocializált kutyánál gyakorlatilag mindegy is...Nagyon sok fajta van, javaslom Neked, hogy sétálj be egy Alexandrába, ott van egy nagy kutyás könyv, ami hasonlóak szerint szelektál a kutyák között.
2012. júl. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! utánanézek a tulajdonságaiknak :)


"bármelyik fajta jó, amelyik nem tud elhúzni a súlyával"

Igen ez igaz, de ha meg túl pici, akkor lehet, hogy baja esne. Most találtam ezt: [link]

2012. júl. 6. 14:03
 6/15 anonim ***** válasza:

Azon kívül, hogy ne túl sok vadász ösztöne legyen mit az amit még elvársz tőle ill, amit meg tudsz neki adni? Rövid/hosszúszőrű, kinti vagy benti kutya lenne, naponta mennyit tudsz vele foglalkozni? Kinézet?

Tipikusan nem vadász kutya pl az uszkár, jól bírja a sétát, könnyen tanítható, de sok embernek nem tetszik, a schnauzerekkel is lehet túrázni, nyugodtabb vérmérsékletű ÖV típusú, nem vadász kutya....

De igazából az ösztön egy dolog, mondjuk az agarakkal tényleg nem biztos, hogy egyszerű lenne, mert bennük azért van, de rengeteget számít a nevelés, szocializáció. A környezetemből tudok olyan foxit aki egész jól állja a vadat és olyan pincsi mixet aki mindenre mozdul, pedig ő aztán tényleg nem rendelkezik vadászó felmenőkkel.

2012. júl. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A boxer tényleg nem vadász, hanem ÖV, de az őseit nagyvadak vadászatára használták, nagy zsákmányösztönnel rendelkezik. Hogy mennyire állja a vadat az egyed és főleg nevelés függő. Ha tetszenek neked ezek a típusú kutyák, képes vagy következetesen nevelni és napi több órád van a fárasztására, akkor csak ajánlani tudom.
2012. júl. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ÖV kutyám van, bullmasztiff. Elég erős benne a zsákmányösztön. Nehéz olyan kutyát mondani, amelyik ne indulna el egy mozgó nyúlra vagy bármire, tényleg inkább nevelés kérdése. Az a lényeg, hogy le tudd tiltani róla.
2012. júl. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Azon kívül, hogy ne túl sok vadász ösztöne legyen mit az amit még elvársz tőle ill, amit meg tudsz neki adni? "


erősen a tervezési fázikban vagyok. :)

Természetesen tudom, hogy egy kutya 15-20 évre szól, meg azt is, hogy a kutyákat lehet tanítani.

Szeretném, ha elsősorban benti kutya lenne, persze kimehetne az udvarra, ha akar, de nem házőrző, hanem inkább "társkutya" lenne. Van élettársam, ő is szereti az állatokat, saját kutyánk még nem volt. Viszonylag sokat vagyok itthon, tehát nem kötötten 8 órában dolgozom, hanem össze-vissza, és sokszor itthonról, tehát itt lennék a kutyussal. Tudnám vinni sétálni akár minden nap, de egy héten legalább 3x gondoltam. Nem az a cél, hogy "minden parancsomra ugorjon", meg bohóckodjon persze biztos nagyon aranyos lenne közben, hanem inkább, hogy mégse magamban beszéljek :) - ok, tudom, hogy erre jó lenne a macska is. Viszont imádok ásványtúrára menni, meg csak egyszerűen sétálni - szóval a a hétvége az szent :) mindig jönne velem :).

Amikor még a szüleimmel laktam, mindig volt kutyánk, de ők nem engedték meg, hogy bejöjjenek (csak téli éjszakákra). Volt 2x 1-1 németjuhászunk, aztán egy labrador keverékünk, és a mostani félig vizsla. Ők már nagykutyaként kerültek hozzánk menhelyről/utcáról. A kutya mindenki kutyája volt, mindenki vitte sétálni és mindenki játszott velük. Tehát kb ennyi tapasztalatom van kutya téren.

Először labradorra gondoltam, mert nagyon szépek és relatíve könnyű nevelni, de mivel erdőbe is szeretném vinni gondoltam, hogy inkább rákérdezek.

2012. júl. 6. 14:47
 10/15 A kérdező kommentje:

tyű ez hosszú lett. amúgy mindenkinek ment a zöld kéz. :)

és amúgy 25 éves nő vagyok.

2012. júl. 6. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!