Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tipikusan *NEM vadász* kutyát...

Tipikusan *NEM vadász* kutyát szeretnék, amit erdei sétákra is lehet vinni. Melyik fajta lenne jó?

Figyelt kérdés
Olyan kutyát, ami nem tépi szét az erdei nyuszit, nem iramodik a vaddisznó után...stb. A szüleim kutyája félig vizsla (félig labrador) és még a városi futókat is levadászná, ha szabad lenne neki :) Tehát ahogy a vizsla tipikusan vadászkutya, van olyan fajta, ami tipikusan "nem vadász"?

2012. júl. 6. 13:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Labrador szerintem teljesen jó lenne :)

Csak ha nem is mentek minden nap sétálni, mozgasd le otthon, mert a lakás/kert fogja bánni, ha nincs levezetve az felesleges energiája.

2012. júl. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ezzel nem fogok sokat segíteni, de nincs olyan kutya, amelyik megfelelő nevelés mellett engedély nélkül elrohanna egy nyúl, macska, őz, bármi után. Ha a kutyát nem lehet visszahívni, letiltani a zsákmányról, akkor ott a gazdával van gond. Márpedig jó nevelés mellett úgy másfél éves korára már mindegyik kutyát tökéletesen lehet ilyen szempontból is kontrollálni. Nekem 20 hónapos nagytestű kutyám van, hatalmas zsákmányszerző, vadász ösztönnel, mégis ha meglát egy nyulat -naponta előfordul, szántó föld mellett lakunk- nem indul el, hanem rám néz engedélyért. Ha nem kapja meg, akkor nincs vadászat. (Félreértés ne essék, én se pórázt, se nyakörvet, elektromos nyakörvet meg végképp nem szoktam soha használni. Csak a városban van rajta nyakörv és póráz.)
2012. júl. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk mudijaink vannak. Szeretnek kergetni, de könnyen lehívhatók, mert a terelőkutyák más jelleműek, mint az önállóbb munkára tenyésztett (makacsabb) vadászkutyák. Meg ők nem látják úgy a zsákmányt sem a többi állatban. Cicával, nyuszival, kisbáránnyal, tyúkokkal első pillanattól érdeklődőek, de barátságosak voltak. Náluk szelekciós szempont volt, hogy egy pöccre engedelmeskedjenek. A szőrük könnyen kezelhető, ha bele is mászik a vaddisznók dagonyázójába, száradás után megrázza magát és már tiszta is. Nagyon okos kutyák. Én a sajátomat szarvasgombászni is tanítom :)
2012. júl. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Jó lenne, ha bármelyiket meg lehetne tanítani erre. A korábbi labradorunkat megtanítottam néhány parancsra (ül, fekszik, marad), de "élesben" (sétánál, állatorvosnál) nem volt hajlandó teljesíteni őket :(

Szóval most a labrador+kutyaiskola kombináció tetszik legjobban. Elolvastam a többi ajánlott fajta leírását is a kutyatáron, és tényleg nem rossz :)))) szegény uszkár megnyírva úgy néz ki, mint egy habos sütemény.

A labradornál meg ez van: "Noha elsősorban vadászkutya, a labrador retriever leginkább családi kutyaként népszerű."

ha-ha-ha *epic laugh*

Nem, tényleg labrador lesz, így is az tetszik a legjobban :)))

Még egyszer köszönöm a válaszokat mindenkinek! :)

2012. júl. 7. 12:08
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
a kutya ragadozó állat, tehát vadászik-vállasztás és nevelés kérdése a dolog egy vizslát , vagy egy labit szerintem sokkal könnyebb nevelni megfelelően, akár kontrollálni a vadászösztönüket, és egy dummy tréninggel, vagy egyszerű labdázással pótolni játékosan a zsákmányoló igényüket. Érdemes jó tenyésztőtől hozni kölyköt és a középmezőnyből választani. Nem a legrámenősebb kutyát kell elhozni, és az első pillanattól következetesen nevelni és mozgatni!
2012. júl. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!