Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen nyári frizurát...

Ti milyen nyári frizurát nyirattok a Bolognese vagy hasonlò fajtájú kutyátoknak?

Figyelt kérdés

Most 8 hòs a kis Bolignesenk, ideje a frizurázásnak, de nem tudom mi állna neki jòl, meg kell pl hagyni a fején olyan kis kerekre a szőrét, a testén meg rövidre? Farkán maradhat hosszú a szőr? Azt is olvastam, hogy 2ésfél cmnél nem szabad rövidebbre nyiratni, mert leég a bőre a napon.

Meg még1kérdés.. Megengedjem a fodrász barátnőmnek hogy megnyírja, vagy mindenképp kutyakozmetikusra bízzam?



2012. júl. 6. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
nem törvényszerű megnyirni a kiskutyákat, mert őt a szőre nyáron megvédi a naptól. nyilván macerásabb a rendbentartása, de ez az ő ékessége. én a helyedben szépen megfürdetném, kikefélném, és a fején feltűzném a szőrét, hogy ne lógjon a szemébe.
2012. júl. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A bolikat valóban nem kötelező nyírni, ha szép a bundája. Az enyémé nagyon sűrű, és mivel kertes házban élünk sűrűn kell fürdetni is. Ráadásul több kutyám is van, így tépik játék közben egymás szőrét. Szóval őt elég sűrűn kell nyírni, mert elhasználódik, sérül a szőre, és olyankor már nem valami szép látvány. Így viszont minden egyes vágással sűrűbb, göndörebb, és erősebb lesz a szőre. Ezzel csak az a baj, hogy iszonyat nehéz átkefélni rendesen. Nem tudom, hogy ez törvényszerű-e, de nálunk így van.
2012. júl. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ezt én is hallotam, hogy náluk előfordul, hogy vágás után göndör szőr nő vissza.
2012. júl. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!