Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti bemernétek vállalni?

Ti bemernétek vállalni?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves kutyus aki küllemre-jellemileg is nagyon tetszik. Tökéletesen megfelelne számomra. Alkalmas lenne arra, amilyen munkát szeretnék vele csinálni. Az egyetlen hátránya a kora. Félek, hogy azt a 4 hónapot nem tudjuk bepótolni. Most menhelyen van többi kutya között, de félek, hogy eddig milyen ingerek érték :/

Szerintetek?


2012. júl. 10. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha jellemre jó, és értesz a kutyákhoz, akkor semmi jelentősége az eddigi élményeinek, ingereinek.

Mire gondolsz konkrétan?

Javíthatatlan sérülés (mentális) szerintem nincs, súlyos eset lehet, de az egyértelműen látszana a viselkedésén.

Tényleg érdekelne, hogy mire gondolsz.

2012. júl. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Milyen munkát szeretnél vele végezni?

Különben 4 hónap semmi szerintem. Mi majdnem 1 éves kutyát fogadtunk be, de hozzánk szoktak és meg is tanítottam őket erre arra. Tanulékonyak voltak és nagyon szeretetre méltóak és nagyon hálásak voltak.

2012. júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem te vagy, aki terápiás kutyát szeretne?
2012. júl. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
féléves kutyus sztem még elég fiatal. nekünk a 4éves is még könnyen tanul új dolgokat
2012. júl. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Pantika válasza:
Szerintem nyugodtan.Csak vígyáz ha rossz körülmények közül került a menhelyre akkor probáld meg engedelmessé nevelni.Lassan és türelmessen.na persze érezze hogy nálad bíztonságban van.
2012. júl. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
csatlakozom az előttem szólókhoz és hozzátenném azt, hogy a kutya ugyan öregkorára egy kicsit fáradékonyabb, lustább, a kutyáknál nem számít a kor, minden korú kutya képes komolyabban tanulni
2012. júl. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem bevállalhatod, ha értesz a kutyákhoz. Csak jól gondold meg, nehogy visszavidd szegényt.
2012. júl. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kb egy hete találtam egy kb 1 éves kopó keveréket az erdőben.

Állatorvos, utána haza amíg nem találok befogadót.

3 nap után sikerült szocializálni 2 kutya 2 macska 2 gyerek mellé (iszonyúan játékos).

4 napja levittük vidékre egy kertes házba és a benti kutyából kerti lett.

Jól fogadta, az 5. napon hallottam először ugatni.

Napi több óra foglalkozás, játék, tanítgatás után mostmár pórázon szépen sétál, kutya-macska-gyerek-bicikli -kompatibilis, nem rág szőnyeget, nem eszik papírzsepit, addig nem jön be a házba amig nem engedjük neki, nem lóg ki a kerítésen stb...


A kérdés itt inkább az, hogy

te készen állsz-e arra, hogy közös életetek legyen? :)

2012. júl. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem törzskönyves kölyökkutyát veszel, akinek a jelleme a fajta tulajdonságait hozni fogja kb felnőtt korában, akkor mindenképp jobb, hogy idősebb picit a kutyus. Baba korában még csak tippelni lehet, most már látszik milyen lesz felnőttnek. De fél évesen még mindig kölyök kutya, szóval az a pár hónap nem oszt nem szoroz semmit, ez ne tartson vissza. Ha egyébként mindenhogy megfelel akkor viszont hozd el minél hamarabb, ne töltsön ott több időt, mint amit feltétlenül szükséges.
2012. júl. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én egyik kutyámat 1 évesen hoztuk el, parázós volt és egyáltalán nem labdás, pedig labrador. Mostanra 3szor volt agility VB-n és 5ször EB-n.


A másik örökbefogadottam 1,5 évesen került hozzám, full félős volt, tényleg fosott minden embertől és vele simán le BH vizsgáztunk... :o)


Szóval nem azon múlik...

2012. júl. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!