Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hovawart jó őrző-védő?

Hovawart jó őrző-védő?

Figyelt kérdés
Azt olvastam,hogy erre tenyésztették ki,de akkor miért mondják,hogy gyengébb az átlagnál? Most akkor melyik?
2012. júl. 18. 00:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
Én azt olvastam,hogy hegyi pásztorkutya és őrző-védő kutya. Szerintem nem a legjobb őrző-védő kutyának."A házőrzésen kívül mentő- és kereső feladatokra is használható"
2012. júl. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%

Hát a wiki szerint kuvasz, németjuhász, újfoundlandi és leonbergiből hozták létre.

Ebből őrző-védőre csak a németjuhász alkalmas.

A kuvasz pásztorkutya - területőrző.

Az újfoundlandi és a leonbergi pedig két jámbor fajta.


Talán emiatt lett "silányabb" őrző-védő, mint a többi erre kitalált fajta. Gondolom nem is az a pörgős típus, ami kell ehhez a sporthoz/munkához.

2012. júl. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Basszus olyanok miért kommentelnek akik életükben nem láttak hovawartot, nemhogy tartottak volna.... omg.

Alkalmas, az egyik legjobb német munkakutya, csak épp nem olyan elterjedt mint a németjuhász és a szőke példányokat a cuki golden retriever kinézetük miatt ugyanolyan jelleműnek is hiszik, pedig egyáltalán nem olyanok.

2012. júl. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én megnéztem róluk pár videót szerintem kegyetlen jól dolgoznak. Nem nagyon elterjedt fajta, ezért kevesen is ismerik és még kevesebben használják munkára, innen lehet rossz következtetéseket levonni. Szerintem semmivel sem gyengébb az átlagnál, csak nem olyan népszerű.
2012. júl. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, ha egy kutya az adott területen nem elterjedt, az azt is jelenti egyben, hogy nem olyan jó valamiért, mint azok, amik elterjedtek. Nemhiába alkalmaznak többnyire németjuhászt és malinoist, mert ők jobbak. Könnyebben motiválhatóak és jobban végzik a munkát. Ettől még a hovawart, a rottweiler, a boxer, az óriás schnauzer, stb. ugyanúgy megtanítható, de ezek a kutyák többnyire nehezebben motiválhatóak, makacsabbak, ezáltal nehezebb, lassabb a kiképzésük. Most általánosan beszéltem, természetesen biztos vannak olyan egyedek, amelyek kivételek ez alól. Egy tény, a németjuhász a leguniverzálisabb kutya. Gyakorlatilag mindenre lehet használni, bár semmiben sem a legjobb. A malinoisról pedig elmondható, hogy egy még kiélezettebb kutya.
2012. júl. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én még német juhászt nem láttam vadászkutyaként:D
2012. júl. 18. 12:17
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan dolog, hogy a NJ egy időben nagyon felkapott lett és mindenhol azt használták, így az emberek gondolkodás nélkül szinte ma is azt vagy hasonló kutyát választanak. Ott van az OFT is, semmivel sem rosszabb munkakutya, csak orosz. De ha nem az ÖV fajtákat nézzük az egész világ border collie lázban szenved, de ha megnézzük a mudit, ami egyértelműen nem annyira ismert, simán felveszi velük a versenyt agilityben, semmivel sem rosszabb, sőt sokszor jobban is teljesítenek. Terelésben nincs tapasztalatom, így arról nem nyilatkozom.

A "sláger" kutyák mindig is elterjedtebbek lesznek, mint a többiek, hiába van köztük sok ugyanolyan jó vagy náluk akár kiemelkedőbbek is.

2012. júl. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen,csak,mivel elterjedt sokkal nagyobb az esélye,annak,hogy szaporítótól vegyük...,és elterjedtebbek is a betegségek
2012. júl. 18. 12:45
 9/13 anonim ***** válasza:
Így van. Én csak arra akartam rávilágítani, hogy attól, hogy egy fajta nem olyan népszerű, nem biztos hogy nem is olyan jó :)
2012. júl. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"simán felveszi velük a versenyt agilityben, semmivel sem rosszabb, sőt sokszor jobban is teljesítenek. "


Ez a mondat csak annyiban sántít h a mudi és a border nem egy kategóriában versenyeznek. Egy maxi mudit sem láttam amelyik olyan jó volt mint egy border. Midi mudit meg nem lehet összehasonlítani egy maxival mivel nem ugyanakkorát ugranak...

2012. júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!