Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát válasszunk?...

Milyen fajtát válasszunk? Kertesházba költözünk, házőrző kellenne. DE!

Figyelt kérdés

van kisbabánk, kistermetű szobakutyánk, jó lenne ha velük kijönne, nem bántaná őket.

úgy tudom,hogy a hosszúszőrűek (pl.németjuhász)vedlenek, és akkor csomókban áll a szőr az udvaron.ez igaz?akkor rövidszőrű érdekelne.

és!ha kölyökkorától van velünk, vagy idősebb legyen?melyik jobb?


2009. júl. 14. 08:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%
Én a helyetekben egy boxert vennék. Rövidszőrű, jó neveléssel jól kijön a többi kutyával. Nagyon játékos, egy igazi bohóc. De a külleme egy kicsit riasztó egy betörő számára és jó házőrző, őrző-védő sportra is be lehet tanítani. A kisgyerekekkel nagyon barátságos, csak kicsit szertelen.
2009. júl. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem először nézzetek körül menhelyen, kérdezzétek ki az ottani emberek véleményét, mondjátok meg, hogy milyen körülmények közé kellene, és lehet, hogy tudnak ajánlani kutyust. Mindenképpen valami békés természetűt válasszatok. A mi kutyánknak is kicsit hosszabb szőre van, és ha nincs kikefézve neki, akkor tényleg teli van vele az udvar...
2009. júl. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
52%
Németjuhászból van kifejezetten hosszúszőrű fajta, a "normál" nem olyan vészes amikor vedlik. A hátsó comboknál elég erős tud lenni, de onnan kézzel/keféléssel eltávolítható könnyen. Persze minden azon múlik, milyen kicsi és milyen rendezett az az udvar. Egy kis, végig díszburkolatú udvaron elhiszem, hogy szemet szúr annak, aki kifejezetten ezt keresi. Nálunk van zöld és növényzet is vegyesen a burkolt részekkel, így már csak a kennel közvetlen környékén feltűnő a vedlés, távolabb már nem. (Két Németjuhászom van.) Én ajánlom a fajtát. Békés, gyerekszerető, ha foglalkoznak vele. Feltétlenül kölyökkortól, ha van ilyen lehetőség.
2009. júl. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
35%

Attól függ mennyi idős a kisbabátok. Ha már egy picit nagyobb,nyugodtan vihettek mellé kölyökkutyát. Ezt csak azért mondom,mert ugye eleinte a kölyökkutyákkal is sokat kell foglalkozni.

Ha a babátok még nagyon pici,akkor válasszatok inkább 6-8 hónapos kölyköt. Igaz én mindkét esetben kölyköt választanák :)

Házörzésre nagyon jó a cane corso. Rövidszőrű,nagytestű tekintélyt parancsoló kutya. Remek házörző,felelsleges hülyeséget nem csinál. Remekül tanítható.

Gyerekeket imádják, a miénk állandóan "gyerekezik" :)

Ha a húgom (2 éves)kinnt van az udvaron követi mindenhova szép komótosan,ha a hugom cseszegeti ő mindent eltűr tőle.

Igazi családi kutya és jó házörző. :)

Ja,és nekünk van még melette 4 kutyánk. Remekül kijön minden kutyával,akár idegennel is. Balhét kezdeményezni sose fog,ellenben ha fel kell lépnie azt keményen teszi.

2009. júl. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
48%
Én is egy voksot adok a Cane Corsonak. Elég "riasztó", tekintélyt parancsoló kutya, pláne a hím. Azonban azt a gyerkőc úgy dögönyözi ahogyan akarja, nem fog rámordulni, még akkor sem, ha épp a szemét nyomja ki. Nagyon családcentrikus, elvárja, hogy foglalkozzanak vele és szeressék. Emellett nem hosszúszőrű.
2009. júl. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
27%

én mindenképp boxert javasolok. Cane corsot nem mernék bevállalni gyerek, másik kutya mellé meg pláne nem!!

van, akinél tényleg nincs baj vele, de a fajta kb.70%-a egy idő után elvadul, akármilyen is a nevelés...

ilyen körülmények mellé a legjobb a boxer, de jó még pl. a németjuhász (ott vigyázzatok a diszpláziával - csípőficam) vagy a moszkvai őrkutya illetve a berni pásztor vagy a bernáthegyi is.

Sok szerencsét! :))

2009. júl. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%

10:34-es: Te ezt a hülyeséget hol halottad? Vagy tapasztalat?

Pont hogy a németjuhászt nem ajánlanám gyerek mellé,mint ahogy a kaukázusit meg a középázsiait sem.

És nézd meg az előtted szólokat,mindd azt írták hogy a nj-re,hogy ha úgy neveled,akkor szereti a gyereket. Sőt a boxerre is.

A corso-t nem kell erre nevelni. És nálam még egy se vadult meg egy idő után. Ez mind tartás kérdése.

Ha lekötik láncra,meg szarul tartják még a border collie is lehet vadállat.

Az én corsoimat sose kellet tanítani a gyerek szeretetére,és az ismerősi körömben se volt ilyenre példa.

Persze ez a Te véleményed én 100%-ig tiszteletben

tartom,csak nem bírtam megállni,hogy ne reagáljak.

Bocsi.



Apropó,szóval én is a corsóra szavazok,és még az amerikai bulldogot és javasolám. Igaz ők kicsit lustábbak a corsóknál,de remek kutyák.

2009. júl. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
17%

nálunk ugyan ez volt a helyzet és mindenki minden félét ajánlott ....

bullmasztiffot vettünk annyira aranyos és értelmes.kicsit nyugodtabb természetű az eddig felsoroltaknál denagyon gyerekszerető .Nálunk 3 12 és 18 éves gyerekek vannak.Mi elég sok tapasztalattal rendelkezünk kutyanevelés terén,és 1,5 hónap alatt betanítottuk mindenre a kutyust(ül,áll,fekszik,pacsi,marad,ugat,hozd a labdát...)

2009. júl. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
64%
Belga juhász- malanios. Én jobban megbíznék benne mint egy NJ-ban, pedig szeretem őket, csak az a baj, hogy borzasztóan el van rontva az állomány, és sokan vannak, így nem is csoda ha sokkal több harapásos balesetet lehet nekik, és a keverékeiknek, tulajdnonítani. Igaz ebből szerencsére ritkán van tragédia.
2009. júl. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
36%

Nem a fajtától függ a gyermekszeretet... teljesen mindegy, milyen fajta, vagy milyen keverék, a következetes nevelés, a kutyához való szakértelem határozza meg.

Az én benga malamut-kaukázusi, félig nyomorék kutyám még a terhes nők pocakját is megszagolja, annyira imádja a gyerekeket. Pedig hát se a malamut, se a kaukázusi nem híres a gyermek szeretetéről, és a kutyám egyébkénti jelleme se utal egyáltalán erre a tulajdonságra.

Szerintem jobban jártok egy felnőtt, menhelyes, nyugodt, nyúzható kutyával. Egy kölyök kutyát ugyanúgy fel kell nevelni, mint a gyerekedet, egy felnőtt, érett kutya már tisztában van az alapszabályokkal.

Ha elmész egy menhelyre, és elmondod a feltételeket, nem fognak olyan kutyát adni, akivel probléma lesz (pl. nagyon neveletlen, ugrálós kutyust). Érdemes elvinni a saját kutyádat, hogy össze tudjanak ismerkedni, nehogy otthon derüljön ki, ki sem jönnek egymással.

Ha mindenképp fajtatisztát szeretnél, tudom ajánlani a fajtamentéseket. Pl. golden és labrador retriever, a bordeaux-i dog, bernáthegyi fajtamentés. (Fajták, akikre azt mondják, szeretik a gyerekeket és a családot.)

Arról nem is beszélve, hogy ez így olcsóbb, mint tenyésztőtől, és két életet is megmentesz vele (akár menhelyes, akár fajtamentős).

2009. júl. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!