Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki elmagyarázná jelenleg...

Valaki elmagyarázná jelenleg mi a helyzet pontosan a fülkupírozással és a farokvágással?

Figyelt kérdés

Egy DOBERMANNT szeretnék. Céljaim: komoly sport, országon kívül is (utóbbi fontos, mert ott más szabályok vannak). Esetleg kiállítás és tenyésztés ha úgy alakul, de az elsődleges a sport. Ezzel a fajtával, ilyen feltételek mellett jelenleg lehet-e vágatni fülét vagy farkát?

Plusz: van egy másik fajta akivel ugyanilyan céljaim vannak. Jelenethet ebben (külföldi versenyzésben) akadályt, hogy ha születetten csonka farkú?



2012. júl. 18. 23:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
előző vagyok: [link]
2012. júl. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
32%

A Kormány 115/2012. (VI. 11.) Korm. rendelete

egyes állatvédelmi tárgyú kormányrendeletek módosításáról


(9) A 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 16. §-a a következõ (5) bekezdéssel egészül ki:

„(5) Eb küllemének megváltoztatása érdekében farok kurtítás végezhetõ, az eb hét napos koráig.”


13. § (1) Ez a rendelet – a (2) és (3) bekezdésben foglaltak kivételével – a kihirdetését követõ második hónap elsõ napján lép

hatályba.

Kihirdetés dátuma: VI. 11.


És aki nem tudná értelmezni, csak és kizárólag a farok vágása lesz engedélyezve. HA nem hiszel nekem nem engem kell lepontozni, hanem utána kell olvasni.


[link]

2012. júl. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
44%
jelenleg még simán megcsinálják itthon is ha nem akkor ki kell menni egy közeli országba pl : szerbia és ott megcsináltatni. De ameddig a standard-et nem módosítják kiskapuk mindig lesznek, semmivel nem rosszabb a kutyának mint az ivartalanítás.
2012. júl. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
a kihirdetés dátuma VI. 11 ( két hónap múlva lép életbe ) tehát akkor VIII. hó elsejétől tilos , addig lehet vágatni !
2012. júl. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
32%
Igen, egy hete és 5 napja van még hátra. De azért írtam oda a dátumot is, h ne legyenek félreértések.
2012. júl. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
44%

sok barom állatvédő aki ezt kitalálta...

Mindig meglehet valahogy oldani olyan nincs, hogy ne lehessen.

Az emberek miért csináltathatnak küllemi beavatkozást? Természetes XY szája, a hatalmas műmellek az orrplasztika, stb, stb....

Itt tartunk sajnos......

Ha másképpen majd nem megy, el kell adni papíron kintre a kutyát megcsináltatni a fülvágást és visszavenni :-) ennyi

Akik idáig vágatták ezek után is fogják, törvény ide vagy oda!

2012. júl. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Most a kérdező kivételesen nem arra volt kíváncsi, hogy megoldható e dobermann fül ill farokvágása, hanem hogy ha kiállításra és sportra szeretné a kutyát akkor ebből adódhat e bármi hátránya. Igen, megoldható a kupírozás pl szomszédos országban, de így a kutya nem indulhat sok országban kiállításon, tehát nem lenne célszerű vágatni akkor sem, ha ez megoldható.
2012. júl. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
34%
13:01-es! azért az emberi plasztikát ne hasolítsd már egy kutya fülvágásához! Ha egy csaj felfujatja a száját és/vagy a melleit, az azért van mert ő AKARJA. De ha a te példádat nézzük, én még egy kutyától se hallottam h "óóó, léccike, csapd már le a farkam meg a fülem, hogy ne tudjak olyan jól kommunikálni és pár napig fájjon a seb"
2012. júl. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
az porc semennyivel nem fájdalmasabb mint az ivartalanítás. Ha a kutya 20 x beüti és vérzik akkor megnéznélek. Én jártam így állandóan a farkát beütötte a falba amikor csóvált sohasem tudott meggyógyulni és le kellett vágatni 2 éves korában. Nem véletlenül találta ki Dobermann Úr !
2012. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
idézet innen: [link] : A kutya, ha nincs levágva a farka, mindenhová bevágja, eltöri, megsérti, ezért kell eltávolítani. Ám ugyanez a helyzet a füllel is: a lógó fülű kutyák ide-oda csapkodják, amely bevérzik, megsérül munka, vadászat, játék közben - magyarázza, s mutatja is közben a szerkezetet és a későbbi tartóeszközt, amellyel percek alatt, vérzés nélkül elvégzik a műtétet. S eközben hozzáteszi a megdöbbentő tényt: a lógó fülű ebet az ember tenyésztette ki. A természetben nem létezik ugyanis olyan rokona a kutyának, amely hasonló fülcimpákkal rendelkezik. Nem véletlenül, ugyanis nemhogy értelme nincs, de még veszélyes is lehet az állatra nézve...
2012. júl. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!