Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki elmagyarázná jelenleg...

Valaki elmagyarázná jelenleg mi a helyzet pontosan a fülkupírozással és a farokvágással?

Figyelt kérdés

Egy DOBERMANNT szeretnék. Céljaim: komoly sport, országon kívül is (utóbbi fontos, mert ott más szabályok vannak). Esetleg kiállítás és tenyésztés ha úgy alakul, de az elsődleges a sport. Ezzel a fajtával, ilyen feltételek mellett jelenleg lehet-e vágatni fülét vagy farkát?

Plusz: van egy másik fajta akivel ugyanilyan céljaim vannak. Jelenethet ebben (külföldi versenyzésben) akadályt, hogy ha születetten csonka farkú?



2012. júl. 18. 23:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%

Amennyiben a kutyának problémát okoz, úgy okés. De nem egy és nem kettő olyan vizslát ismerek, aminek semmi baja hosszú farokkal. Másoké meg töri állandóan szét.


De én az emberi plasztikásra válaszoltam.

2012. júl. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Mondjuk azért a logikával nem teljesen értek egyet. Egy csontot levágni sokkal durvább lehet mint a fülét. Bár elég hülyén is nézne ki, ha hegyes füle lenne és hosszú farka. Mindegy, én boldog vagyok így is, nekem ez is elég ami most van. Nem tagadom, hogy vágatva tetszik a kutya.

Amúgy ha belegondolsz mennyi csecsemőnek szúrják ki a fülét. Nem olyan nagy beavatkozás, de nem kérdezik meg, hogy akarja-e, mégsem borul ki rajta senki.

2012. júl. 19. 14:30
 23/26 anonim ***** válasza:
27%

De ne keverjük már ide az embereken végzett beavatkozásokat!


Attól h egy gyereknek kilyukasztják a fülét (ezt se helyeslem) még a kommunikációs képessége nem csökken. Legyünk őszinték, egy levágott farok vagy fül komoly kommunikációs problémákat is okozhat. Persze, nem csak ezekből áll egy kutya testbeszéde, de jelentősen hozzájárul a sikeres kommunikációhoz.

2012. júl. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
50%
Little red ugye ezt a sok marhaságot te sem gondolod komolyan :-)
2012. júl. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
50%
előző vagyok miért rossz neki mert nem gyullad be a füle, vagy azért mert nem veri szét a farkát?
2012. júl. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Nekem farkatlanul született kutyám van és tökéletesen megértetni magát, illetve az ügyessége is átlagon felüli. Nézd meg például az aussiek a legjobb frizbisek között vannak pedig általában farok nélkül születnek. A lógó fület pedig alig lehet mozgatni (akkor hogy is kommunikál?) és tényleg nem "természetes" állapot az állatoknál. Na de mindegy, nem kell aggódni én azt csinálom amit a törvény mond, de ahhoz jogom van hogy más tetszen, nem? :)
2012. júl. 20. 22:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!