Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parvós kiskutyát hogyan lehet...

Parvós kiskutyát hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Sajnos vidéken élünk és az itteni állatorvos elég rossz. A kiskutya már sokszor hányt és véreset kakilt, semmi étvágya, bágyadt, ma van 3. napja és egyre rosszabb. Az orvos meg csak annyit mondott itassam gyulladás csökkentő teával, meg kapott antibiotikumot. Tudom, hogy infúzió kéne, meg stb.,de sajnos nem tudunk elmenni másik orvoshoz, mert az nagyon messzi van. Mit tehetünk érte itthon?
2012. júl. 19. 15:45
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
49%
De arra nem gondolsz, hogy ez a kérdező pl gyerek? Nem ő tehet róla, hogy a szülei felelőtlenek! Látod, ő elvinné a kutyát, ha lenne saját keresete, jogsija és autója. De nincs. Te meg egyből leoltod. Nem azt látod, hogy szerencsétlen tehetetlen, hanem azt, hogy mekkora szemét, mert nem viszi el a kutyát állatorvoshoz. Sok olyan ember van, akinek tényleg nem kellene kutya. Ilyenek pl a kérdező szülei. De nem a kérdező tehet erről...
2012. júl. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
57%

Little Red nem kötelező olvasni a gyak. kérdéseket ha bosszant. Vannak olyan emberek akiknek első kutyájuk és igenis fogalma sincs milyen betegségek vannak. A legjobb az állatorovs de a parvónak az a lényege, hgy a kutya ne száradjon ki a hányás és véres hasmenés miatt!

Antibiotikum kell neki meg nagyon sok folyadék a parvóvírus okozta bélgyulladásra!

2012. júl. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
71%
Akkor még egyszer kiemelem azt a szót,a mi a lényeg: a kérdező GYEREK. Nincs pénze!!! Mert nem dolgozik! Nem értem, hogy ezen mit nem értesz!? Becsülendő, hogy te pénz nélkül is azonnal vinnéd állatorvoshoz. De ő hogyan tegye ezt? Kérlek írd le. Egy gyerek, akinek a szülei nem adnak pénzt állatorvosra, és több kilométerre van a köv. állatdoki, hogyan vigye el a hányós-fosós kutyáját? Gyalog, a 40 fokban? Pénz nélkül? Mondd már el!
2012. júl. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:

ma 16:01

Ha ennyire szeretnéd tudni nekem is kellett volna kórházba járnom kezelésre, mert rossz a vesém és engem sem vittek, mert nem volt rá pénz... Szóval ne aggódj nem rohanok orvoshoz mindjárt ha folyik az orrocskámból a vér.

2012. júl. 19. 16:11
 15/52 A kérdező kommentje:

Egyébként a többieknek köszönöm.

Igen gyerek vagyok még nincsen saját keresetem, a zsebpénzemből tartom el a kutyámat, de sajnos ennél többet nem tudok tenni. Kihivtam az itteni állatorvost, ennyit mondott. Most igyekszem feltalálni magamat egyedül...

2012. júl. 19. 16:14
 16/52 anonim ***** válasza:
irassál fel a dokival antibiotikumot azt humán gyógyszertárba kilehet váltani és nagyon sok folyadékot főként kamillateát adjál neki 10 percenként, fecskendővel. Sokszor keveset nehogy kihányja , most az a lényeg, hogy a folyadék benne maradjon
2012. júl. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:
Férgességnek lehetnek olyan jelei mint a parvónak? Az állatorvostól kapott tegnap antibiotikumot, meg féreghajtó inyekciót, de nem változott. Ma kakilt nagyon barnásat, oylan mintha véres lenne és büdös, most megint kakilt oylat de nagy férgek vannak benne, pedig 3szor kapott tablettát... Nem hatott és enynire férges?Lehetséges, hogy ez a baj, nem is a parvó?
2012. júl. 19. 16:19
 18/52 anonim ***** válasza:

Ezt találtam neked kérdező:

"A betegség kezelésének egyik legfontosabb mozzanata a szinte kizárólag vénásan adott folyamatos cseppinfúzió, ami a kiszáradástól próbálja megvédeni az állatot. A baktériumos szövődmények kialakulásának elkerülésére széles terápiás sávú antibiotikum injekciót szoktak kapni a kutyák. Ezeken kívül természetesen lényeges még a hányáscsillapító, láz -és fájdalomcsillapító, görcsoldó, bélnyálkahártya-bevonó kezelés is.


A beteg kutyáknak folyamatosan meleg, nyugodt környezetben kell lenniük.


A legfontosabb megelőzési lehetőség a vakcinázás.


Mivel a betegség rendkívül fertőző (a vírust nagyszámban ürítik a betegek, ami nagyon ragályos és nagyfokú az ellenállóképessége a környezetben is), a még nem oltott kutyánkat óvjuk más kutyák társaságától, illetve ne vigyük fertőzés lehetőségének kitett területre (más kutyák ürülékével szennyezett parkba, utcára)."


Valahogy próbáld meg itatni a kutyát, pl fecskendővel. Sokszor, kis adagokban. Tudom, hogy ezzel nem sokat segítettem, de ez is valami.

2012. júl. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:

Jövőhéten ismételd meg a féreghajtást tablettával!

Az a baj ha csak férges lenne akkor állandóan enne...

A véres bűzös széklet parvóra utal! Hidd el írass fel antibiotikumost és itasd sokat!

2012. júl. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
A férgességnek tünetei vannak. Nem egyik napról a másikra lesz rosszul a kutya. Eleinte csak puffadt a hasa, és hiába eteted, folyton éhes. A fenekét húzhatja a földön, és hasmenése is lehet. De olyat még nem hallottam, hogy véreset kakilt volna tőle. Hányni hányhat. A parvós kutyának irdatlan büdös a kakija, étvágytalan, sokat hány, levert, lázas. A kettőt hasonlítsd össze, és rájössz, hogy mi a baja. Szerintem parvós. Sajnos...:(
2012. júl. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!