Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parvós kiskutyát hogyan lehet...

Parvós kiskutyát hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Sajnos vidéken élünk és az itteni állatorvos elég rossz. A kiskutya már sokszor hányt és véreset kakilt, semmi étvágya, bágyadt, ma van 3. napja és egyre rosszabb. Az orvos meg csak annyit mondott itassam gyulladás csökkentő teával, meg kapott antibiotikumot. Tudom, hogy infúzió kéne, meg stb.,de sajnos nem tudunk elmenni másik orvoshoz, mert az nagyon messzi van. Mit tehetünk érte itthon?
2012. júl. 19. 15:45
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:

előző vagyok tényleg ne etesd most annyit tudsz vele csinálni ha 1-2 szem háztartási kekszet megeszik és benne is marad akkor már jó :-)

Szólj a dokinak, hogy tudna e neked vinni calopet pasztát!

2012. júl. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor csak itatom és ha itt lesz az orvos majd megkérdem, hogy mit lehet hányásra adni meg stb.
2012. júl. 20. 11:22
 43/52 anonim ***** válasza:
oké csak kitartás :-) szorítok mint írtam nekem is sikerült megmenteni kutyát a parvóból :-azért írj még, hogy mi van vele mit mondott a doki stb. stb....
2012. júl. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:

Oké természetesen. Sajnos itt nincsen ilyen paszta.:S

Nagyon drága? Valaki nem tudna segiteni és küldeni egyet? Sajnos nem is Magyarországon élek, és a bnőm aki ott él most itt van nálunk és ő sem tud segiteni. Visszafizetném az árát amint tudnám, télen valószinűleg Magyarországon leszek és akkor vagy odaadom személyesen, vagy pedig ad számlaszámot és elküldöm az árát. Ha nem is miattam, akkor a kiskutya miatt, nagyon rossz igy látni. Ráadásul apám ma azt mondta mérgezzem meg, legalább nem szenved tovább...Nagyon szar ez igy, hogy mondhat valaki ilyet? Nem azt, hogy majd ő is seit, hogy fellépüljön, hanem mérgezzem meg...:( Ha valaki tud segiteni tényleg nagyon- nagyon hálás lennék neki,másra ugyse nagyon számithatok, bár is a szüleimre biztos nem...:(

2012. júl. 20. 12:11
 45/52 anonim ***** válasza:

nem baj nincs calopet csak írtam mert jó lenne. Ha kell vennék neked szívesen de , hogy kerül hozzád?

Ami nagyon fontos az a kamillatea meg az antibiotikum, esetleg a hányáscsillapító + jó lenne ha 1-2 szem vagy csak 1 fél háztartási kekszet sikerülne apránként megetetni vele.

Úgyis jó lenne ha adsz neki egy kisdarabot és ráitatod a folyadékot

vársz egy fél órát és ha nem jön ki belőle akkor megint egy kis darabot

ha kijön akkor még ne erőltesd csak a folyadék maradjon benne az fontos most, nehogy kiszáradjon!

2012. júl. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:

Hát szomszédos országban vagyok, szóval nem annyira messzi, Szerbiában és postán nem lehet feladni? Gondolom nem olyan óriási a paszta, hogy nagy dobozba kell csomagolni, én is küldtem kisebb csomagot Magyarországra nem volt drága a postaköltség, de ha nem baj, hogy nincsen, akkor nem muszáj. Vizet kapja folyamatosan, jön majd a doki, szóval lesz antibiotikum is, meg biztos ad hányás ellen is valamit.

De van újabb fejlemény. Most fosott és kb. 10 elég nagy giliszta van benne. Nem lehet, hogy annyira elszapaorodtak ezek az undoritó férgek, hogy ennyire tönkretették őt? De ez is nagyon meglepő, 3-szor volt már féregtelenitve tablettával... ennyit ért???

2012. júl. 20. 12:48
 47/52 anonim ***** válasza:

Az a baj , hogy a calopet most kellene, ha életben marad 3-4 napon belül jobban lesz! Mire odaér addigra már rendbe jön :-)

A féreghajtó sajnos nem megelőzésre szolgál ha már van benne akkor azzal lehet kezelni. 1-2 havonta féregteleníts ezek után :-)

jövőhéten úgyis ismételned kell mikor kapott ő féreghajtót?

2012. júl. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
A komoly féregfertőzés is okozhat tüneteket. A halott féreg jó, hogy kiürült belőle. Viszont így két hét múlva ismételni kell a kezelést, hogy a kikelt újak is elpusztuljanak.
2012. júl. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 A kérdező kommentje:

Lehet ma is kap egy féregtelenitő injekciót, bár nem biztos. Az előbb beszéltem a dokival és azt mondta, hogy ebben az injekcióban az a jó, hogy 1.5 hónapig hat, szóval ha később kelnek ki férgek, akkor azokat is megöli.

Meg azt mondta, hogy szerinte ez a probléma és nem parvó. Itassam tovább a teával ő jön majd délután ad neki antibiotikumot. Én már nem tudom, de remélem rendbe jön.:(

2012. júl. 20. 13:36
 50/52 anonim ***** válasza:
mi a helyzet a kutyussal??
2012. júl. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!