Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parvós kiskutyát hogyan lehet...

Parvós kiskutyát hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Sajnos vidéken élünk és az itteni állatorvos elég rossz. A kiskutya már sokszor hányt és véreset kakilt, semmi étvágya, bágyadt, ma van 3. napja és egyre rosszabb. Az orvos meg csak annyit mondott itassam gyulladás csökkentő teával, meg kapott antibiotikumot. Tudom, hogy infúzió kéne, meg stb.,de sajnos nem tudunk elmenni másik orvoshoz, mert az nagyon messzi van. Mit tehetünk érte itthon?
2012. júl. 19. 15:45
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:

igen a rizs meg a zöldség az jó esetleg egy kis csirke husi van azt is adhatsz neki főzve,holnap írj mi lett a kutyussal!!


szorítok neki!!


én kutyám is volt parvós, nekem is éjszaka óránként fel kellett kelnem ,hogy fecskendőből itassam,nekünk vmi port írt fel a doki amit a vízébe kellett rakni és azzal kellett itatni..meg 2 tablettát is..

nekünk is rizst,répát meg csirke húst főzve kellett adni..

nekünk szerencsére 1 hét alatt teljesen rendbe jött ..


nagyon szorítok a te kutyusodért!!

2012. júl. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:

Lehet ám, hogy nem parvós, hanem egy jó erős bélgyulladása van.

Hiába nem viszed ki, a cipődön be lehet vinni, ha van a környéken.

2012. júl. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:

20:25-ös vagyok..


pontosan megkapta az oltásokat???


az a baj azt mondják,hogy az oltás sem 100 % véd..


az én kutyám azért volt parvós ,mert 1 évig nem adtuk be neki a kombináltat,mert vhogy elfelejtettük és a doki sem szólt,veszettséggel együtt kérjük mindig,de akkor anno a szüleim vitték el a kutyát mert én nem voltam otthon és ők meg nem szóltak,hogy kombinált is kéne..


ismeretlen kutyával sosem volt,az utcára kivittük mivel panelba lakunk..de mi se értettük,hogy hogy kaphatta el mivel a földről sem evett meg semmit..

hiába,hogy nem votl akkor beoltva ,de hogy honnan kapta el azt nem tudom..


de amúgy az is lehet,hogy tényleg vmi erős bélgyulladás

2012. júl. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
43%
Ahonnan én vettem a kiskutyám az összes jó minőségű oltóanyag ellenére is elkapták a kicsik a parvot és egy meg is halt a tenyésztő minden küzdelme ellenére, de egy másikat meg tudott menteni otthon semmit sem tehetsz az a kicsi meg fog halni...
2012. júl. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Remélem sikerül átvészelnünk ezt, minden tőlem telhetőt igyekszem megtenni érte, nem adom fel és mondtam neki is, hogy próbálja meg ő is kibirni. Félek kicsit a ma éjszakától, hogy nem éri meg a reggelt, de bizom benne és igyekszek mindent megtenni, hogy ne úgy legyen, fél óránként vagy óránként felkelek hozzá és itatom.

Erős bélgyulladás? És az is ennyire veszélyes mint a parvó? Végül is a parvó is egy bélgyulladás fajta nem?

2012. júl. 19. 21:54
 36/52 anonim ***** válasza:

jobban vagytok?

Antibiotikumot sikerült szerezni???

2012. júl. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:

Túléltük az éjszakát. Fennt voltam vele és itattam, úgy néz ki megérte, de sajnos nincsen jobban. Próbáltam rizst etetni vele, de amit sikerült is lenyeletnem, azt kihányta. Most majd veszek hányás ellen, mert fontos lenne, hogy benne maradjon a táplálék, a viz szerencsére benne marad, de ha eszik valamit az mindjárt kijön.

Kapott gyulladás csökkentőt, meg ma jön a doki és ad neki antibiotikum injekciót.

2012. júl. 20. 11:01
 38/52 A kérdező kommentje:
Mit kéne adni hányás ellen? A B6 jó lehet?
2012. júl. 20. 11:02
 39/52 anonim ***** válasza:
Ne etesd! Beteg kutya nem eszik, ez érthető. Főleg, ha hányós. Folyadék kell és kész. A dokitól kérdezd meg, hányás ellen mit adhatnál.Humán dolgokat nem szabad össze-vissza adogatni.
2012. júl. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:

nagyon örülök már vártam, hogy írj :-)

jó ha megy a doki az antibiotikum nagyon fontos neki!


vegyél neki Normafloret, + daedalon kúp ( hányásra )

és a kamillateát feltétlenül itasd tovább :-)

beszélj az orvossal , hgy esetleg augmentint ( antibiotikum ) írjon fel neked abból minden nap tudsz te is neki adni!

2012. júl. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!