Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen oltások szükségesek...

Milyen oltások szükségesek egy kölyökkutyának?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy lesz egy 3 hónapos kiskutyám.

Milyen oltásokat kell neki beadni és ezek körülbelül mennyibe kerülnének?


2009. júl. 15. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szia

egy kiskutyának 5 oltást kell megkapnia és az 5. lesz a veszetség elleni.

2 parvó és 2 kombinált és a veszettség.

Ha 3 hónapos azaz 12hetes már 3 oltásának meg kellene hogy legyen legjobb esetben már 4nek is.

Nálunk most 4200Ft-ba kerülnek az oltások(Nyíregyházi vagyok)

2009. júl. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát 4200X5? Nincs beoltva semmivel, mert ingyen vihető el a kutya.
2009. júl. 15. 11:39
 3/12 anonim ***** válasza:
nincs egyetlen egy oltása sem?:O
2009. júl. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
ugyanaz vagyok.máshol nem tudom hogy mennyibe kerülnek az oltások...de sztem iylen 3000-4500ig vannak máshol is az oltási árak.
2009. júl. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

5 oltás, féreghajtás (az nem tudom volt-e, ha nem akkor először kéthetente, majd havonta, végül negyedévente), parazita elleni védekezés (spot-on, vagy nyakörv)

Az első félévben úgy 30-40 ezer forinttal lehet számolni a kutyánál

Az enyémek még Lyme kór elleni oltást is kapnak, az 2x6000 Ft, és fél évesen (aztán évente) csináltatok egy EKG-t, ultrahangot, vérképet, tehát egy teljes kivizsgálást, az úgy 15-20 ezer forint.

2009. júl. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
én a helyedben nem hoznám el akkor sem ha ingyen van...
2009. júl. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos, azért nem ennyire vészes a helyzet, nem kell EKGra vinni a kutyust, ne aggódj. Itt van egy kis tájékoztató a kötelező és az ajánlott oltásokról:

[link]

A veszettség elleni és a féreghajtás mindenképp, ezt kell ismételni, az én kutyám egyszer mikor kb 3 éves lehetett vitük el állatorvoshoz és akkor kapta meg a kombinált oltást. A mai napig kutya baja:-D

Persze kinek a pénztárcája mit enged.

2009. júl. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

12:os vagyok. Még annyit, hogy nagyon szép tőled, hogy ingyen hozol egy egy olyan kutyust, aki valószínűleg halálra, vagy nagyon rossz sorsra lenne kárhoztatva. A kutyusnak az az első, hogy szeresd és foglalkozz vele és ez többet ér minden oltásnál, kezelésnél, havi többtízezres kutyatápnál, iskolánál. A kutya érző lény elsősorban, nem áru a polcon /ez egy fentebbi hozzászólónak megjegyzés, aki azt ajánlotta, hogy el se hozd/.

Sok örömöt a kutyushoz!!!

2009. júl. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
én is nyíregyi vagyok!és 3X parvó ellen, 1Xkombinált, és abban a veszettség elleni is van(elvileg)de ha nem akkor még az utolsó a veszettség elleni. meg féreghajtás
2009. júl. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

12:03 Miért ne hozzam el? Azért mert nincs beoltva és ingyen odaadják? Ez miért lenne baj? Akinél van nem tudja beoltatni, gondolom nincs rá pénze és ezért adja oda ingyen.

Egyébként egy nagyon aranyos kitermetű keverék kutyus. Nem akarok 100ezreket költeni egy kutya megvásárlására, inkább olyat szeretnék, akin tudok segíteni, mert lehet ha nem hozom el utcára kerülne. Persze az oltására, gondozására szivesen költök. Csak tudni akartam, hogy kb mégis mennyine kerül.

Köszi a válaszokat!:)

2009. júl. 15. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!