Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Attól, hogy szaporított a...

Attól, hogy szaporított a kutyám, miért kell őt is és engem is leprásként kezelni?

Figyelt kérdés
Golden retriever kutyám úgy került hozzám, hogy egy ismerős kijelentette, a kutyát kirakja egy menhely elé, mert már elege van belőle. Én meg fogtam és hazavittem. Akár hova megyek, első kérdés, hogy tk-s? Én mondom, hogy nem. Erre azt sem várják meg, hogy elmondjam, hogyan is került hozzám. Ez volt a kutyasuliban is. Amikor mondtam az oktatónak, hogy nem tk-s, olyan szinten bunkó volt, hogy el nem tudom mondani. Én elhiszem, hogy "gáz" a szaporított kutya, de sem én, sem a kutya nem tehetünk erről...
2012. júl. 23. 17:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Mondd azt nekik, hogy nem, ő befogadott kutya. Egyből máshogy fognak rád nézni és nem is kell elmesélned a történetét, ha nem szeretnéd...
2012. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 intrepid ***** válasza:
51%
Mit mondanak, mit kellett volna csinálnod vele? Agyoncsapni? Azonkívül,: a menhelyekről hazavitt kutyáknak van törzskönyve? Nagy kutyabarátok. Ha kivinnéd a vasúthoz, és a sinhez kötnéd, csak azért mert hiányzik a törzskönyve, akkor jobb ember lennél a szemükben? Ne is törődj velük, hazudd azt, hogy törzskönyves, és örülj az okos kutyádnak.
2012. júl. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Maxitabi ***** válasza:
89%
Igen, mondd azt, hogy menhelyről fogadtad örökbe. Mennybe fogsz menni és még nem is hazudtál!!Egyébként azért van, mert a szaporítók azért élnek meg sajnos, mert ennyien veszik a kutyáikat.
2012. júl. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De sokan akkor is húzzák a szájukat, amikor elmondom, hogyan került ide. Mert hogy szaporított. Mintha leprás lenne a kutya. Szegény kutyát sajnálom, nem tehet az egészről.
2012. júl. 23. 17:45
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Akik arra is húzzák a szájukat, hogy befogadtad, mondd meg nekik, hogy menjenek szépen el egy menhelyre, nézzenek szét és utána ócsárolják a másikat. Én tuti kiosztanám őket a helyedben...
2012. júl. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Már belefáradtam ebbe. Évek óta harcolok úgymond az emberekkel, hogy ne legyenek lekezelőek. Nem adtam pénzt a kutyáért, csak kifizettem az oltását, mert már azt sem akarták beadatni neki. Mindegy, tudom, hogy nem kellene magamra venni, csak ha a kutyámat bántják, akkor engem is bántanak. Nem értem az embereket. Ha szaporított kutyát veszel, akkor nem vagy normális. Ez ok. Ha menhelyi kutyát veszel magadhoz, de jó szíved van. Ez is ok. De ha egy családtól hozol el szaporított kutyát, azt némelyik úgy tekinti, mintha szaporítótól vetted volna. Ma is volt egy ilyen afférom, és felment a pumpám. Ezért írtam ki a kérdést. Aki már tudja, hogy nem menhelyi, de szaporított abból sok meg sem simogatja. Esküszöm!
2012. júl. 23. 17:52
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Én nem hiszem el, hogy tényleg úton-útfélen ilyen reakciókba botlasz. Nekem is szaporítótól van kutyám, és 6 év alatt kb. 1x került szóba az, hogy van e törzskönyve.
2012. júl. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Állatorvosnál a rendelőbe, kutyaiskolába, kutyakozmetikusnál a váróba, stb. Nem azt mondtam, hogy minden áldott nap ez történik. Ne hiszed el...akkor minek írsz?
2012. júl. 23. 18:03
 9/16 A kérdező kommentje:
Múltkor pl elmentünk többen kutyások kirándulni. Megálltunk egy boltnál, páran bementek, páran kint maradtak. Odajött egy nő, hogy megsimogathatja e a kutyákat. És kérdezte, hogy ez meg az melyik kennelből való, aztán amikor az enyémhez jutott, mondtam neki mi újság. Meg sem simogatta. De lehet már én reagálom túl.
2012. júl. 23. 18:06
 10/16 intrepid ***** válasza:
Tenyésztő volt a nő. Ne törődj vele.
2012. júl. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!