Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Attól, hogy szaporított a...

Attól, hogy szaporított a kutyám, miért kell őt is és engem is leprásként kezelni?

Figyelt kérdés
Golden retriever kutyám úgy került hozzám, hogy egy ismerős kijelentette, a kutyát kirakja egy menhely elé, mert már elege van belőle. Én meg fogtam és hazavittem. Akár hova megyek, első kérdés, hogy tk-s? Én mondom, hogy nem. Erre azt sem várják meg, hogy elmondjam, hogyan is került hozzám. Ez volt a kutyasuliban is. Amikor mondtam az oktatónak, hogy nem tk-s, olyan szinten bunkó volt, hogy el nem tudom mondani. Én elhiszem, hogy "gáz" a szaporított kutya, de sem én, sem a kutya nem tehetünk erről...
2012. júl. 23. 17:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%
Mi is rendszeresen járunk emberek közé, és igaz, hogy törzskönyves kutyám van, de egy kezemen meg tudom számolni, hogy eddig hányan kérdezték meg, hogy melyik kennelből való. A 99 százalékuk csak megkérdezi a fajtáját, megsimogatja, ájuldozik egy sort és megy tovább.
2012. júl. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
81%

nekem se tk-s a kutyám, egy ismimtől hoztam aki nem foglalkozott vele csak kib*szta a kertbe és nuku szocializáció..


mifelénk sok mentett kutya van szóval itt senki se szól,hogy úristen nincs tk akkor szar vagy, a 9 év alatt sehol sem szóltak le azért mert nem tk-s, a kutyakozmetikus pedig tenyésztő is és ő se szólt le ,imádja a kutyámat mert szép és nyugodtan viselkedik mindig :) szóval akkor elég rossz helyen laksz hogy mindenki lekezel emiatt, szokták kérdezni van e tk-ja de mondom hogy nincs és nem mondanak semmit én is mondom,hogy kaptam meg meg minden,de senki se nézett le eddig!!

2012. júl. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 hazi78 ***** válasza:
79%
Nekem az első kutyámmal jártunk úgy hogy egy szaporító vízbe akarta folytani én meg mondtam hogy adja nekem vagy irgum burgum! (ekkor voltam hat éves) Nálunk nem igazán érdekelt senkit hogy tk-s e vagy nem amikor elmeséltem a storyt ált. mosolyognak és indulnak tovább. aztán egy idióta nő a szomszédunkba költözött amikor kérdezte tk-s e én tök normálisan mondtam hogy nem erre bele rug a kutyámba és leköpi..úgy pofán b.sztam hogy sírva ment az apucikájához.
2012. júl. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
85%

Nehéz elhinni ezt egy olyan országban, ahol az emberek 80%-ának még mindig fogalma sincs, mi a különbség a törzskönyvezett és a 10 ezer forintos expresszes kutyák között.

Egyébként meg magasról lesz@arnám a helyedben, ki mit mond. Örülj neki, hogy milyen nagy dolog amit tettél és emiatt büszke lehetsz magadra.

Ez majdnem ugyanolyan, mint amikor a mi törzskönyvezett, munkavonalú kutyánkat rendszeresen lekeverékezik, mert a kinézete csak köszönőviszonyban van a showvonalú egyedekével. Nem kimondottan tud érdekelni.

2012. júl. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos ez így van. Ha kicsit is "komolyabb" kutyások közé megy az ember, rögtön az az első kérdés, hogy ki az apja, anyja, milyen kennelből való. Én még nem találkoztam nyílt lenézéssel a mudimmal, de volt, hogy például kinevettek már, és mindig érezni lenéznek egy kicsit. Ne foglalkozz velük, mást nem tehetsz...
2012. júl. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem kell foglalkozni az ilyenekkel..én is befogadtam egy kutyát, szaporítós, szerintem soha nem is volt törzskönyves őse.. elég sokat kell vele foglalkozni, mert nem egy kezesbárány, elég durva kutya...és még is megtartottam. A legtöbb ember meg a törzsköynves kutyáját, ha így viselkedne, akkor is eladná...nem pedig próbálná megjavítani. Nagyon becsületes a dolog, hogy örökbefogadtad, nem kell másokkal törődni. Egyébként meg a fajtamentések már rég befuccsoltak volna és éhenhaltak volna a kutyák, ha csak ilyen törzskönyvimádó sznob bar.mok lennének a földön. Minden fajtamentésnek az a lényege, hogy ha szeretne valaki bizonyos fajtát, de nincs rá 100-150.000 Ft-ja, akkor fogadjon örökbe.

Én ha lehetőségem lenne a mostani kutyám mellé kutyát hozni, már hoznám is a következő kutyát, és nem azt nézném, hogy milyen fajta, hanem hogy mennyire passzolunk. De mivel van kedvenc fajtám, lehet elgondolkoznék a fajtamentésben, igazából ez sokmindentől függ. Ha a gyepin altatásra várnának a kutyák, akkor tuti100, hogy onnan hoznék, még akkor is ha nem a kedvenc fajtám lenne, hanem más.


Világéletemben mentett kutyáim voltak egyébként, már amióta lehetnek saját kutyáim (18éves koromtól..).

És ha választanom kéne, akkor úgy lenne 3 kutyám, hogy 1 törzskönyves, a másik 2 befogadott, ami lehet felőlem 3 lábú, öreg, vak, nem érdekelne, mert imádnám. A rühes kutyát is magamhoz öleltem, mert egyszerűen nem bírtam nézni, hogy mindenki fintorog. Hazamentem, lezuhanyoztam 2x, és semmit nem kaptam el. Másrészről a kutyának szerintem visszahoztam az életkedvét is..sajnos befogadni nem tudtam (mert a mostani kutyám nem kutyakompatibilis), de segítettem az életét, amíg gazdához került :)

2015. okt. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!