Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy labradorunk, most...

Van egy labradorunk, most volt pároztatva, megvolt 24órán belül a 2 párzás, ma viszont valahogy kinyilt a kapu és FELTÉTELEZHETEM hogy bejött hozzá valamilyen kutya és ő is bepározhatta ilyenkor mi lesz a lehendő kiskutyákkal?

Figyelt kérdés

NEM BIZTOS amugy a dolog,mert kint van egésznap, de csak annyit vettünk észre hogy nyitva van a nagykapu, a kutyus meg bent fekszik, de nyálas volt a nyaka... A fajtiszta labival megvolt már 3napja a 2szeri párzás, de ha mégis most bepározta egy korcs kutya mivan? Befojásol-e ez majd valamit a kiskutyákon? Vagy ilyenkor már...?

Köszönöm a normális válaszokat.:)


2012. júl. 25. 21:47
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

Ó istenem, de .... NEM ÉRTEM MÉRT BAJ HOGYHA EGY FÖLDI HALANDÓ EMBER BEPÁROZTATJA A KUTYÁJÁT?-.- Az a sikeres párzás ha 24órán belül 2x megvan.... Ezt egy TENYÉSZTŐ mondta úgyhogy köszönöm. Annyira nagyra tartjátok magatokat ezzel a tenyész hülyeséggel... Képzeld már nem elöször vannak kiskutyák nálunk. Hu érdekes nem? Egy sima ember egy bizonyos "szaporító"nál születtek aranyos fajtiszta kiskutyák most bepereltek? Tudtommal nem törvényellenes. És elmondom nektek hogy MINDIG ELVITTÉK A KISKUTYÁKAT TŐLÜNK, érdekes dolog nemde? Aztis megmondom hogy MI IS egy családtól vettük a kutyánkat, akik nem voltak tenyésztők, csak szerették az állatokat és volt nekik kiskutya, egy bizonyos "szaporítótól" úúúú most öljetek meg. Én sokkal inkább veszek egy családtól kutyát, ahol szeretik a kutyát, egy bizonyos SZAPORÍTÓTÓL minthogy egy tenyésztőtől akinél a kutyák az egész életüket egy KENELBEN élik le, és csak szaporítás céljából vannak ott. NEM ÍGY VAN? Megosztok még egy érdekes infót srácok lányok a bizonyos "szaporítókról" ez esetben rólunk.... A született kiskutyákból vittek már el: Vadászni akik nagyon jól érzik magukat mert azt csinálhatják amire eredetileg is születtek, tudni illik a labrador kacsa vadász kutyus.:), VAKVEZETŐI KUTYA KIKÉPZÉSRE, egy olyan kislányhoz akit kiskorába megtámadott egy harci kutya, és nagyon fél a kutyáktól, de ahogy karácsonyra megkapta az anyukájaéktól ezt a gyönyörű kiskutyát piros masnival, elmúlt ez a betegsége azóta is nagyon szeretik. És vittek el kedvencnek is, akik mind nagyon jól vannak. Nézzetek már fel expreszre. Hány olyan kutya hirdetés van ahol van egy szuka és belett pároztatva születtek kiskutyák és őket szeretnék eladni?

Ha van még valami mondanivalótok, szivesen várom. Addig is aludjatok jól Ti profi tenyésztők:)

2012. júl. 26. 00:05
 12/47 A kérdező kommentje:

2x volt kan kutyával, egy labradorral...(mert ennyi minimum kell a sikerhez. ha nem tudnátok van aki 3ra esküszik mi meg elégedtünk a 2vel.:)) + TALÁN, MONDOM TALÁN ez a korcs... ami nem valószínű mert én pont nem láttam hanem hugom, meg anyum látta. Ők ezt mondták. Szóval ez egy elméleti kérdés, de a lényeget kiszűrtem, köszönöm. Amugy meg nem lesz 15 kiskutya csak hogy megnyugtassalak.;)

Fajtatiszta hmmm bocsánat véletlen félre csúszott az újjam hupsz...:$

Na helo.

2012. júl. 26. 00:12
 13/47 anonim ***** válasza:
100%

Valóban érdekes szemszögből magyarázod a magad kiskutyagyártását.

Sokan pontosan így is gondolják.

Sajnos, ez így is marad még nagyon-nagyon sokáig. Talán örökké.

Azért, ha lesz az alom, és netán csíkos, foltos ebek is születnek, ha lehet, ne labradorként add el.

A napi két párzás viszont komoly elhallás részedről. Valóban kétszer , sőt háromszor is szokták fedeztetni a kutyát. De nem egy nap alatt, hanem két nap eltéréssel ismételnek.Azért az eltérés, hogy legyen ideje a spermának újratermelődni megfelelő mennyiségben.

A 3-ikat már nem sokan reszkírozzák meg, mert ha van az utolsó fedezésnél is megtermékenyülés, az a 6 nap különbség ellésnél elég nagy a kiskutyák érettségében.

2012. júl. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
92%
Keverékek lesznek amit nem tudsz eladni csak el ajándékozni, de ettől még oltani és chipezni kell max annak az árát elkérheted. Én már őszintén sz.arok erre a szaporítósdira, mert nem lehet megértetni az emberekkel, hogy ezek a kutyák genetikai meglepetések (sok lesz beteg főleg a labinál sok örökletes betegség létezik) és majd többet hagy ott az állat orvosnál mint ha tenyésztőtől normális helyről vették volna a kutyát. Ha annyira szereted az állatokat akkor elve nem tetted volna ki ennek a megrázkódtatásnak (a szülés nagyon megviseli, de már a párzás is egy fájdalmas és kellemetlen dolog a kutyáknál. Szerintem még nem késő elvinni egy orvoshoz és ivartalanítani hidd el így jobb lesz a kutyádnak. Régen én sem tartottam fontos dolognak az ivartalanítást, de ma már alapvető dolog hogy az az első hogy viszem az orvoshoz ivartalanítani. De hiába is mond akárki akármit te biztos folytatni fogod. Még annyit hogy kölykök két apától lesznek ebben az esetben általában nagyobb alom várható tehát simán elképzelhető, hogy 15 kiskutya fog megszületni és habár valamennyire fognak hasonlítani a labradorra nem lesznek azok
2012. júl. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
94%

"Hány olyan kutya hirdetés van ahol van egy szuka és belett pároztatva születtek kiskutyák és őket szeretnék eladni?"


Látod ez a baj, hogy rengeteg és az ilyenek miatt van 1,5 millió kutya menhelyeken ma Magyarországon. Tudom, téged ez nem érdekel, te csak szaporítod tovább őket, mert te mindenkinek jó gazdát találsz - állításod szerint, az már persze mellékes, hogy a további gazdáknál hányan gondolják még úgy, mint te és hányan kezdenek újabb alomba, újabb fedeztetésbe és emiatt tartunk ott, ahol. Ezért van tele a menhely a kutyákkal.

2012. júl. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te valamit nagyon benéztél! 24 óra az inkább a szünet a két pároztatás között, de semmiképp sem azon belül! :) Nem is termelődik olyan gyorsan újra megfelelő mennyiségű sperma. Általában 1 napot ki szoktak hagyni a kettő között, a sperma amúgy is életben marad 2-3 napig a szukában. Utána ismételnek. Látod, félinformációk alapján hozzáértés nélkül gyártod a keverék kutyákat. Ez valóban nem büntethető, de az már igen, ha keverékeket fajtatisztának hirdetsz és úgy adod el őket. Márpedig törzskönyv nélkül keveréknek számítanak. Ilyen hozzád hasonló hobbiszaporítótól kapták a párom szülei is a labradorjukat, ami max. annyiban hasonlít labradorra, hogy sárga. Ehhez képest szerintük és a szomszédok szerint is az utcában az a legszebb labrador kan (képzelem, hogy milyen lehet a többi), szóval össze akarják hozni egy szintén utcabeli labrador szukával. Épp folyamatban van a meggyőzésük, hogy nem kellene szaporítani a keverék kutyákat! Szóval van elég bajom a rokonokkal is, úgyhogy legalább te térj jobb belátásra és inkább még most ivartalaníttasd a kutyádat, hogy ne szülessen mégegy felesleges keverék alom!
2012. júl. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%

Először is: Fajtiszta kutya tudod mi? Egy spániel, egy német juhász, egy utcai keverék,.....hiszen mind egy fajba, a kutyáéba tartoznak. A fajtatiszta tudod mi? Német juhász, spániel, labrador, westie,.....kivéve a keverékeket. Ha már szaporítasz, ennyit tudhatnál.


A másik: Egy vakvezető kutyát tudtommal a legeslegjobb helyről szokták elhozni, ráadásul egy képzett, vakvezető kutya ára a kétszerese is lehet egy normál tenyésztői kutyának. Valahogy kétlem, hogy egy szaporított, ezért ideggyengeségre hajlamos kutyát akarnak vakvezetésre.


Őszinte leszek. Én is szaporítótól vettem egy goldent kb 2 hete. Úgy voltam vele, mint te kérdező. De tudod mennyire bánom? Ott rájöttem, hogy ezt nem kellett volna, amikor oltatlanul kellett hazahoznom, mert állítólag az állatorvosuk szerint nem kellett beoltani. És "természetesen" féreghajtót is kapott....igen, tőlünk. Azért hoztam el, mert sajnáltam. Láttam, hogy iszonyat férges a kutya és koszos, büdös. Odaadtam érte 15 ezer ft-ot, de hazafele már ötezret adtam csak az állatorvosnak. Nem akarok itt okoskodni és kioktatni senkit, mert én sem vagyok jobb, de azt tudom, hogy ha lesz alkalmam, egy menhelyi kutyát is magamhoz fogok venni. Konkrétan bűntudatom van. Fajtatiszta, de olcsó kutya kellett. Már csak reménykedem, hogy a kutyám egészséges marad, és nem lesznek örökletes bajai. Próbálom megelőzni, minőségi táp, stb. De inkább műttesd meg a kutyádat, és ösztönözd az embereket arra, hogy vegyenek magukhoz menhelyi kutyát. Tudod mennyi kölyköt dobnak ki mostanában? Szeméttelepen találják őket, kukában. Pl múltkor láttam, hogy gyönyörű labi babákat találtak az állatvédők egy dobozban, az út szélén....hidd el, nem azzal van baj, hogy szereted a kutyáidat, és szeretnél másokkal is osztozni ebben, de nézd meg mennyi állat van a menhelyeken. Én is csak most szembesültem ezzel. Pl azt az összeget, amit a kölykök oltásaira, állatorvosra és féreghajtásra költesz,azt a menhelyeknek is adhatod. Mindegy, én nem kioktatlak, csak a saját hibáimból tanulva beszélek.

2012. júl. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert ahhoz, hogy 8-10 keverék kutyának gazdát találj. Vagy vidd el ivartalanítani.

Ez a két lehetőség van.

2012. júl. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező. tenyésztő társaim nevében is kikérem magamnak azt, hogy a kutyák kennelekben rohadnak, mert csak szaporitás céljára tartjuk őket. Képzeld el, hogy egy jó tenyészetben a kutyának arany élete van, célirányosan foglalkoznak vele, mit a fajta jellege megkiván (terelés, örző-védő stb). Kiállitáják, a legjobb ételeket kapja, rendszeres orvosi ellenőrzést, és minden egészségügyi szűrésük negativ.

És lenne mégegy kérdésem. Azt a kiskutyát, amit vakvezetőnek vittek el, hogy tesztelték????

2012. júl. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%
Hát az igazi tenyésztők nem kennelekben tartják a kutyáikat. Ahonnan én vettem a fajtatiszta törzskönyves kutyámat, ott bent volt a szuka és az egész alom a nappaliban, infralámpa alatt, és amig el nem hoztuk 10 hetesen addig 24 órás felügyelet alatt voltak a kutyák.
2012. júl. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!