Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy labradorunk, most...

Van egy labradorunk, most volt pároztatva, megvolt 24órán belül a 2 párzás, ma viszont valahogy kinyilt a kapu és FELTÉTELEZHETEM hogy bejött hozzá valamilyen kutya és ő is bepározhatta ilyenkor mi lesz a lehendő kiskutyákkal?

Figyelt kérdés

NEM BIZTOS amugy a dolog,mert kint van egésznap, de csak annyit vettünk észre hogy nyitva van a nagykapu, a kutyus meg bent fekszik, de nyálas volt a nyaka... A fajtiszta labival megvolt már 3napja a 2szeri párzás, de ha mégis most bepározta egy korcs kutya mivan? Befojásol-e ez majd valamit a kiskutyákon? Vagy ilyenkor már...?

Köszönöm a normális válaszokat.:)


2012. júl. 25. 21:47
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%

Embernek is jó, ha szülhet?

Miért hasonlítasz egy embert kutyákhoz? Mi érzelemből szülünk és választunk párt magunknak. A kutyák ösztönből, ahogy az anyaság is ösztön náluk, semmi több. Ne ruházd fel emberi érzésekkel őket.

2012. júl. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%

ha a szuka még időben van, bizony rá lehet fedezni. Már, ha "megtörtént".

A szuka a fogamzási időben végig hajlandó párzani. Az ösztöne diktálja, hogy tuti legyen utód, és minél több.

2012. júl. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 Tyler913 ***** válasza:
100%

De,rossz a kutyának.Rendkívül megviseli a szervezetét,évekkel rövidíti meg az életét,és bizonyos betegségek kockázatát is növelheti,ha jól tudom.

A kutya nem ember.Nem élvezi a párzást,nem vágyik babára,csak az ösztöne működik.Butaság összehasonlítani az emberi szaporodással a kutyáét,hiszen az ember T-stratégista.Mi egy élet alatt 2-3 gyereket vállalunk,és azokat roppant hosszú idő alatt neveljük fel.Tehát felelősséget vállalunk az utódainkért.

A farkasoknál ezzel szemben a természetes szelekció működik a természetben.Kizárólag az alfa pár szaporodik,és az ő utódaik nagy része is elpusztul.Csak annyian érik meg a felnőttkort,hogy az állatok létszáma a terület eltartóképességéhez viszonyuljon. Mi azzal,hogy a farkast háziasítottuk, kiemeltük a természetes közegéből, tehát a természetes szelekció nem érvényesülhet. Nekünk,embereknek kell gondoskodnunk arról,hogy csak a legjobb példányok szaporodjanak,és csak annyi kiskutya szülessen meg,amennyinek gazdája is lesz. Csakhogy ma Magyarországon nem ez történik, ezért sínylődik többszázezer kutya menhelyen, és kerülnek be százával újak minden nap. Minden egyes megszülető alom a már meglévők elől veszi el a lehetőséget. Éppen ezért nincs szükség újabb kölykökre.

Érted már,mi a probléma azzal,amit teszel?

2012. júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutya a fajfenntartás végett szül, az ember meg azért, mert gyereket akar. Egy kutyának nem csak a szülés fájdalmas, de a közösülés is! Kérdezd meg az állatorvosodat, ha nem hiszed! Annyira érthetetlen vagy. Senkit nem érdekel, hogy te tökéletes körülmények között tartod a kutyáidat. Ezt meséld el a sok ezer állatnak a menhelyeken, meg sintértelepeken. Biztos értékelnék. Te elleted a kutyádat, aztán a sok menhelyen sínylődő kutya meg halálra van ítélve. Csak azért, mert ilyen emberek vannak. Majd rájössz... Tudod mennyi fajtatiszta kutya van menhelyen? Az ilyenek miatt, mint te? Rengeteg!!!! Én kötelezném az ivartalanítást. Csak a papírral rendelkező tenyésztőnek engedném meg, hogy ivaros kutyát tartson. De ez lehetetlen. Pár év, és a kutyád elpusztul. Ezt most garantálom! Na csá!
2012. júl. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

"Érted már,mi a probléma azzal,amit teszel?"


Dehogy érti. A kutyájának több esze van!

2012. júl. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%

Először is az segg.fej, nem segfej. Másodszor. Nem veszed észre, hogy kb 20 ember van egy véleményen, és itt vagy te egymagad a saját véleményeddel? Kicsit fura, nem? De ha már sértegetjük a másikat, akkor:


Te egy érthetetlen b.arom vagy, akinek nem való állat. Ne abból a szerencsétlen kutyából akarj pénzt csinálni, te gy.ökér. Azt látod a kutyádon, hogy élvezi az ellést, és azt, hogy a kölykök leszívják minden életerejét, te agyhalott? Úriember, mi? Te? Ezt a szót csak olvastad valahol. Ja, és még valami:

[link]



Szóval ellesd a "fajtiszta" labidat, és áruld a fajtiszta labi kölykeit. És amúgy ezek a normális válaszok, amiket eddig kaptál. Itt egy nemnormális van, TE!

2012. júl. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam a hozzászólásokat, a válaszaidat, és esküszöm, ha megtehetném,átrántanálak a monitoron, pedig nő vagyok. Nem szoktam káromkodni, de most elhagyta pár keresetlen kifejezés a számat.


Én nem értem, hogy mi értelme van ennek. Én maximálisan támogatom a MEOE-t abban a küzdelemben, hogy CSAK törzskönyvezett kutyák oltási könyvébe kerülhessen be a fajta pontos megjelölése. Az, hogy valaki bemondása alapján az állatorvos kitölti ezt a sort, teljesen abszurd!!! Nem tudod igazolni a fajtatisztaságát, főleg a leírtak miatt sem.


Itt sokan nem azért haragszanak az olyan emberekre mint Te, mert másként gondolkozol. Hidd már el, nem csak az a baj, az ilyen szaporított kutyákkal, hogy nem felelősségteljes, hozzáértő tenyésztőnél születtek, hanem az is, hogy ha nem lennének olyan gerinctelen szaporítók mint TE, akkor azok az emberek, családok, akik nem akarnak sok pénzt áldozni egy törzskönyvezett kutyára, azok menhelyről vinnének kutyát. Sajnos amíg kínálat van, addig kereslet is, és fordítva.


Én mint tenyésztő, pedig magyarázhatom, hogy miért kerül 100 ezer forintba egy törzskönyvezett magyar vizsla kölyök!!!


JAAA! És jut eszembe. Ha Te olyan hűdefasza okos gyerek vagy, hogy megmondod, hogy a keverék kutyával történt párzás már nem okoz semmiféle problémát, mert eltelt x nap, akkor mi a fészkesfenének kellett kiírni a kérdést??????????????


Úriember???? Most ezt komolyan gondolod????? Egy szaporító szemétláda vagy...ennyi.


Mindenkivel egyetértek, aki előttem hozzászólt a témához...csak sajnos felesleges volt. Vannak olyan primitív bunkók, akikkel nem lehet mit kezdeni.


És remélem úgy hajtod álomra a fejed, hogy hozzájárultál ahhoz, hogy Magyarország még évekig legyen melegágya a kóbor kutyáknak, és a menhelyre járó kutyabarátoknak legyen hol eltölteni a hétvégéjüket.


Gratulálok!!!

2012. júl. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%

DEGENERÁLT.

töröltesd ki.

2012. júl. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 Tyler913 ***** válasza:
100%

Egyébként azóta sem kaptam választ arra a kérdésemre,hogy mi értelme volt pároztatni a kutyát.Egyetlen épkézláb érvet sem.Mindegy.

Kedves Kérdező,legalább ezt lapozd át:

[link]


Látod,mennyien vannak? És ez csak egy weblap. Előlük veszed el a helyet azzal, amit csinálsz. Még nem késő ivartalanítani...

2012. júl. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem hatja meg azokat , akik "fajtatiszta" kutyát elletnek az, hogy a gyepiken, utcán, menhelyen mennyi kutya él.Általában szentül megvannak győződve arról, ők jót cselekszenek. Milyen dolog, a menhelyes keverékekhez hasonlítani?

Sajnos az erre való hivatkozással nem nagyon lehet eltántorítani az elletőket.Sőt, ahogy látom, sokkal nagyobb ellenállást hoz a hivatkozás a menhelyi kutyákra.

2012. júl. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!