Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy labradorunk, most...

Van egy labradorunk, most volt pároztatva, megvolt 24órán belül a 2 párzás, ma viszont valahogy kinyilt a kapu és FELTÉTELEZHETEM hogy bejött hozzá valamilyen kutya és ő is bepározhatta ilyenkor mi lesz a lehendő kiskutyákkal?

Figyelt kérdés

NEM BIZTOS amugy a dolog,mert kint van egésznap, de csak annyit vettünk észre hogy nyitva van a nagykapu, a kutyus meg bent fekszik, de nyálas volt a nyaka... A fajtiszta labival megvolt már 3napja a 2szeri párzás, de ha mégis most bepározta egy korcs kutya mivan? Befojásol-e ez majd valamit a kiskutyákon? Vagy ilyenkor már...?

Köszönöm a normális válaszokat.:)


2012. júl. 25. 21:47
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%

Na tehát én így vettem keverék kutyát! Amiből TANULTAM. De pontosan így történt, mint ahogy Te is fogsz tenni. Pároztattál elvileg két labradort, közben becsúszott egy másik kan. Felteszed a hirdetést, hogy fajTAtiszta labrador kiskutyák eladóak-hisz két labradort pároztattál. Közbe meg a kutyák közt vannak keverékek is, mert ugye ilyen lehetséges, hogy lesznek labi kölykök is köztük, meg keverékek is. Aki nem érti, miről beszélek, olvasson utána. Ilyen van, hogy két apától lesznek kölykök. mert megtermékenyítette a labi is meg a keverék is. De én pont a keveréket hozom el és csodálkozok, hogy lehet az, hogy a labrador kutyámnak miért keskenyebb a feje és miért 20 kiló, miért csa 48 cm????? Ja, mert keverék....

NA EZÉRT BAJ, HOGY PÁROZTATTAD! MERT LÁTOD? MÉGSEM TUDTÁL RÁ VIGYÁZNI!

2012. júl. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%
Illetve nemcsak ezért, de talán ezt a részét megérted!!! A többit látom, hiába írjuk.
2012. júl. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%

A mi tenyésztőnknél a kutyák egy lekeritett részen vannak szabadon. Nyáron a napfelkelte a réten éri őket, ugyanis hajnalban mennek lemozgatni a kutyákat, hogy ne a melegben kelljen, ilyenkor úsznak is. Minden áldott nap.


Van kennel is, ide zárják a szukát, amikor tüzel, ennek is van háza, füves része.


Az alom bent volt a nappaliban, infralámpa és 24 órás felügyelet alatt és SEMMILYEN szaga nem volt, a tenyésztő naponta 2x cserélte az elletőládában a lepedőt alattuk. Az anyuka kutyaajtón járhatott ki-be. 5 hetesen mentek ki az óvodába, másik külön füves terület, ahol csak a kölykök voltak.


Elmesélte, hogy egyszer egy nála tenyésztett kutyáját a gazdája eladta, neki nem szóltak, de eljutott hozzá az infó máshonnan, azonnal ment visszavenni a kutyát, azóta is nála van. Mi kutyánkat is nála hagyjuk nyaralás idejére, még ő örült, hogy odavisszük!


Minden kutyája szürt, munkavizsgás, tenyészszemlés és többszörös bajnok, kiállitásoznak lelkiismeretesen. Ja, és a nyugdijas kutyákat is láttam, ugyanaz a bánásmód illeti őket, csak nekik már nem kell futni a labdáért, jár a simogatás egyszerüen ha odajönnek :)


Engem lenyügözött, ezt nevezem én TENYÉSZTŐNEK !


(3x aranykoszorús, de engem nem ez érdekelt, hanem az, amit láttam és az a szeretet, amit ott tapasztaltam. és azóta háborgok a szaporitáson, mert ezeknek az embereknek az elhivatottságát tapossa sárba)

2012. júl. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
79%
hülye degenerált. gázkamrába veled.
2012. júl. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:

"Őszinte leszek. Én is szaporítótól vettem egy goldent kb 2 hete. Úgy voltam vele, mint te kérdező. De tudod mennyire bánom? Ott rájöttem, hogy ezt nem kellett volna, amikor oltatlanul kellett hazahoznom, mert állítólag az állatorvosuk szerint nem kellett beoltani."

Hát sajnálom, mi soha nem adunk ugy el kutyát hogy nincs meg az első oltás + féregtelenítés....

Infra lámpa nagy cucc.... SZERINTED NÁLUNK NEM VOLT?! NEM BARBÁROK VAGYUNK BMEG, fogjátok már fel hogy egy szaporítónál is lehetnek egészséges szép kutyák. Akkor mutatok pár képet az előzőekről.;) Csak hogy hátha van valaki aki értékeli ezt a dolgot is.:)

A büszke anya és a SZÉPEN LECSEMPÉZETT HELYE:

[link]

ő volt az én kedvencem:)

[link]

[link]

[link]

Csak amég túl kicsik voltak, véletlen ki ne essenek... de ekkor már gond nélkül ki be mentek.:)

A teljesen hőszigetelt rész, ahol volt a kutyaház és a kis "teraszuk végülis ahol egy fűtőborda volt nekik betéve...)

[link] (ő már kicsit nagyobb volt:D)

Ő neki meg nagyon jó helye van 2 border collie mellett.:)

[link]



Köszönöm szépen a váalaszokat... Nincs több hozzáfüzni valóm a témához. Mert akármi irok, nem tudlak titeket meggyőzni arról, hogy ha egy kutyának nincs törzskönyve attól még az is kutya, és lehet szép egészséges FAJTATISZTA kutya is. De ti csak tenyésztő tenyésztő istenem fúúú de.... Na mind1 én nem hülyézek, köcsögözök, degeneráltozok le senkit. Ez téged minősít haver.:) Én uriember módra megköszönöm és VISZONT KÍVÁNOM(gyökér:))

Azért ne nagyon kaptam rendes válaszokat, de köszönöm szépen. Hogy megéreztem hogy oda kell írni hogy NORMÁLIS válaszokat...:D Na helo.;)

2012. júl. 26. 12:33
 26/47 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első képen látom, az a kaja, amit adtál a kutyának Darling. Mert az ezer százalék, hogy nem prémium eledel. Látod, a tenyésztők nem méreggel etetik a kutyáikat, hanem minőségi táppal. Attól, hogy te infra lámpázod, meg még isten tudja miket csinálsz, az nem jelenti azt, hogy a kutyáid egészségesek lesznek. Vagy igen? Papírokkal tudod garantálni, hogy a kutyák, amik kikerülnek a kezed alól, nem lesznek dp-sek, ideggyengék? Kétlem. Itt senki nem akar meggyőzni, mert nem is lehet. Ellesd a kutyádat ezerrel, majd belepusztul. Itt senki nem akar rosszat, azt akartuk neked elmondani, hogy a kutyádnak az lenne a legjobb, hogy megműtteted, és nem kínzod. De te eldöntötted, a kutyád elleni fog és kész. Hát akkor sok sikert, és kívánom, hogy a keverék kutyáid ne a menhelyen kössenek ki. Azért én úgy megkérdezném a kutyákat, ha tudnának beszélni, hogy nekik mi a véleményük. Vajon ők is cukimuki kölyköket szeretnének, hogy a gazdi pénzhez jusson? Kétlem!!!!!
2012. júl. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%

Látom a dátumból, hogy a kutyádnak minden évben ellenie kell :( Hiába,a termelés az termelés...


Csak egyetlen kérdés: tételezzük fel, hogy almonként 6 kölyke születik a szukádnak és azok mind jó, hozzád hasonló helyre kerülnek és mindnek ugyanigy lesznek utódai. Az 36 kölyök, amiért felelős vagy/ év !!! Remélem minddel tartod a kapcsolatot és figyeled ők kivel pároztatnak, mit esznek, hogy tartják őket stb. Természetesen nem fordulhat elő, hogy egyik is hiányt szenvedne valamiben, de ha mégis, akkor rohansz kisegiteni, ugye????

2012. júl. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 Tyler913 ***** válasza:
100%

Tipikus válaszreakció a "nektek csak a törzskönyves kutya a kutya". Hát nem. Csak tisztában vagyunk azzal, hogy amíg tele vannak a menhelyek, addig nem az a kérdés, miért ne pároztass, hanem hogy MIÉRT pároztass. Tehát csak azoknak a kutyáknak lenne szabad pároznia, amelyek minden szempontból szűrtek, fajtájuknak kitűnő példányai és a legjobb géneket adják tovább,hogy a fajta nemesedjen.

Amit Te csinálsz, az házi szaporítás. Lehet mondani, hogy Nálad aranyélete van a kutyáknak, és milyen jó tápot kapnak, milyen szép alattuk a térkő,csak egyvalamit érts meg, ha már értelmes úriember vagy:

A KUTYA GENETIKÁJÁT NEM BEFOLYÁSOLJÁK A TARTÁSI KÖRÜLMÉNYEK. Mivel a Te kutyád is sokadik generációs szaporított példány, egyszerűen nem tudsz felelősséget vállalni azért, milyen géneket ad tovább. Már csak azért sem, mert egy keverék is befedezte, ergo akár tetszik,akár nem, teljesen bizonytalan hátterű keverékeket kell majd rásóznod az ismerőseidre.


Az,hogy az expresszen és társain ezerszám vannak fent új almok, pont a hozzád hasonló emberek felelőtlenségét hirdeti. Tudom,hogy a kiskutyázás jó bulinak tűnik, de most őszintén: kezeskedsz majd azért,hogy a szukádtól kikerülő kölykök egészségesek? Ha valaki majd 2 hónap múlva visszahozza a kölyköt, hogy bocs öreg, ez nem labrador,mit teszel? És ez csak a kisebbik baj. Mi van,ha azzal jön vissza valaki,hogy az általad eladott kölyök epilepsziás, a családbarátnak vett labi megharapta a gyereket, mert instabil az idegrendszere, százezrekre rúgnak az orvosi költségek,stb. Zavartan vakarod majd a fejed?

Ezért kéne megérteni,miért olyan emberek dolga az állattenyésztés,akik valóban értenek hozzá és a munkájukért felelősséget is vállalnak (nem vagyok tenyésztő,mielőtt ezzel vádolnál).

Szóval még egyszer, értelmesen válaszolj nekem erre a kérdésre: miért akarsz kiskutyákat a szukádnak?

2012. júl. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%
Persze arra nem válaszoltál, hogy a most megszületendő kölyöket hogyan fogod árulni? Labrador, vagy labrador és keverék, vagy labrador keverék kutyák eladóak? Mivel bevallottad, hogy kiszökött a kutyád és a te felelőtlenségedre csinált neki kölyköket egy másik kutya is. Na, azt is bevallod majd, hogy ezek keverékek? De akkor pénzt nem fogsz érte kapni.
2012. júl. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:

Egy szóval se mondtam hogy kiszökött-.-" Azt mondtam hogy BEJÖTT HOZZÁ, ez nem változtat semmit, de ha ennyire a témánál vagyunk akkor már... EGYÉRTELMÚ HOGY NEM FOGOM LABRADORKÉNT ÁRULNI HA FEHÉR FEKETE PÖTTYÖSEK LESZNEK...-.-" De nyugalom, hidjétek el fajtatiszta kiskutyák lesznek, mert ha már megvolt a párzás és a megtermékenyités ez a másik 3napra rá AMI LEHET HOGY MEGSE TÖRTÉNT nem fog semmit jelenteni. szóval TUDOM Nem kell minden évbe ellenei, nem látattok még olyan gépet amin nincs beállítva a dátum, mert ti nagyon okasak vagytok persze tudom:D Majd lesz ami lesz, és higyjétek el nem olyan rossz az ha egy kutyának ha szülhet kiskutyákat, az embernek is jó ha születik kisbabája nem? akkor meg?! -.-

na csá.;)

2012. júl. 26. 14:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!