Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másfél évesen 75cm marmagasság...

Másfél évesen 75cm marmagasságú a Dog-om. Ez megfelelő, vagy nagyon kicsi?

Figyelt kérdés
és KB mekkora lesz 3 éves korára,amire teljesen kifejled ?
2012. júl. 26. 12:03
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Kan"
2012. júl. 26. 12:04
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
német vagy dán dog? úgy tudom, a német valamivel magasabb
2012. júl. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
ugyan az papa :D:D
2012. júl. 26. 12:17
 4/16 A kérdező kommentje:

angol nyelvterületen Dán dog.

Magyarországon inkább Német dognak hívják ..

2012. júl. 26. 12:18
 5/16 anonim ***** válasza:

jajó ezt nem tudtam, mert valahol ahol olvastam, külön említik...na mindegy, egy dán dog 50-80 kg és kb.: 79-94 cm marmagasságú azthiszem, ha jól emlékszem


13/L

2012. júl. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
igen ezzel ,tisztában vagyok.de 3 éves koráig nő, és arról adat nincsen ,hogy másfél éves korában mekkorának kéne lennie:)
2012. júl. 26. 12:24
 7/16 anonim ***** válasza:

aham értem, csak az is kérdés volt, hogy KB mekkora lesz 3 éves korára amire teljesen kifejlődik, és azért írtam le :) nem tűnik olyan vészesen kicsinek, de ahhoz képest, h kan, nem is olyan nagy szerintem, lehet, hogy egy kisebb kutya lesz belőle, de előfordul az ilyen :D


amúgy meg arról fogalmam sincs, hogy a dogok az életük melyik szakaszában milyen gyorsan nőnek, szóval nemtudom, mennyivel lesz még magasabb

2012. júl. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Másfél-kétéves kora között éri el a végleges méretét, de mint minden óriástestü kutya 3 éves korában tekinthető kifejlettnek. 2 és 3 éves kora között azonban a végleges fejforma, az izomzat alakul ki és nagyban befolyásolja ezt az is, hogy mivel táplálják, mennyit mozgatják, stb.


A kanok marmagasságáról megoszlanak a vélemények, van, ahol azt olavstam felső határ nincs, van ahol azt irták, hogy minimum 75, máshol minimum 80 cm.


Szerintem még pár centit nőhet a Tied is kétéves korára, illetve, ha szép izomzata lesz, akkor sokkal erőteljesebbnek hat amúgy is. A mérésen is sok múlhat, hogy pontosan hol mérik.


Szerintem nincs semmi baj a kutyád méretével.

2012. júl. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
:) köszönöm
2012. júl. 26. 12:53
 10/16 Winner of Royal Hill ***** válasza:
90%

Ha szuka,akkor nem kell aggódnod, megvan a mérete, 1-2cm-t még nőhet, ha kan akkor bajban vagy, mert 5 centit már tuti nem nő, méreten aluli lesz a drága. Ha hobby kutya akkor természetesen mindez nem számít.Magasságra már nem nagyon fog nőni, kitelik majd szépen,megerősödik.

A fajta neve egyébként német dog, angol nyelvterületen great dane (nagyszerű dán)elnevezéssel illetik. De attól még nem dán, nem külön fajta és a "dándog" nem nagyobb.....

2012. júl. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!