Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másfél évesen 75cm marmagasság...

Másfél évesen 75cm marmagasságú a Dog-om. Ez megfelelő, vagy nagyon kicsi?

Figyelt kérdés
és KB mekkora lesz 3 éves korára,amire teljesen kifejled ?
2012. júl. 26. 12:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már nem nagyon fog nőni, max néhány centit, de a 80-at sem biztos hogy el fogja érni. Az óriás testű fajtáknál a kanok általában 18 hónapos (1,5 éves) korukig nőnek felfelé, utána pedig még széltében úgy 3 éves korukig.

Ő egy kisebb típus. Örülj neki, a 90centiseknek az átlagéletkora 7 év. Minél nagyobb, annál kevésbé bírja a szíve. Legalább lesz egy fürgébb dogod és hidd el, a 75-80cm is hatalmas. Az én kutyám 82.


Német dog = dán dog. Angol nyelvterületen great dane. Mind a németek, mind a dánok saját fajtának tartják, de az FCI a németekét fogadta el előbb, így hivatalosan német fajta. Szóval ezen vitatkoznak már x éve és még fognak is, valószínű örökké. :-)

2012. júl. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
igazából már 19 hónapos. és igaz ez,hogy több ideig fog élni?
2012. júl. 26. 14:59
 13/16 anonim ***** válasza:
Hát ez függ a genetikájától és a tartásától is. De az extrém nagy kutyák nagyon rövid ideig élnek. 5-8 évig. Egyszerűen nem bírja a szívük.
2012. júl. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Winner of Royal Hill ***** válasza:
A centinek és az élettartamnak semmi köze egymáshoz.Ezzel ne áltassuk a kérdezőt, a dog rövid életű fajta. Nekem van 8éves veteránom,büszke vagyok rá,de nem tudom meddig fog élni. Jól van, élénk, egészséges, de lehet hogy holnap reggel már nem ébred fel, az is lehet, hogy még van 2-3éve...Erre minden dogtulajdonosnak fel kell készülnie.
2012. júl. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Pedig van köze, bármennyire is tagadjuk. Azonos fajtán belül az extra méretű kutyák átlagosan rövidebb ideig élnek, mint kisebb méretű fajtatársaik.
2012. júl. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem max 80 cm lesz, ami persze nem gond csak jó felépítésű legyen.Az én komondorom most 5 hónapos és 61 cm-s én se tudom mekkora lesz mire kifejlődik, de szerintem közel 80 cm...
2014. szept. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!