Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki r. hadék megmérgezte a...

Valaki r. hadék megmérgezte a kutyánkat. Gyönyörű stafford kutyát. Kihívtuk az állatorvost, és a tüdeje televolt vérrel, meg habzott a szája. Ő azt mondta, hogy patkányméreg . Ki hallott ilyesmit?

Figyelt kérdés
2012. júl. 28. 20:26
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.Nagyon-nagyon szerettük, a lányokat imádta!Sírok:(((((((((((((
2012. júl. 28. 21:26
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, előre bocsátom, rettenetesen sajnálom a kutyádat. De lányok, az a helyzet, hogy az 5-ösnek sajnos igaza van.... A legrosszabb a patkányméregben az, hogy mire tünetet okoz, addigra késő..... Ez direkt van így alakítva, a patkányok ugyanis okos állatok, ha a mérgezés és a pusztulás közt rövid idő telik el, akkor rá tudnának jönni, hogy mi okozta és a többi nem enne belőle.... Ezért ha bármikor valaha egy kutyánál felmerül, hogy mérget ehetett, azonnal, késedelem nélkül meg kell kezdeni a K-vitamin kúrát és adott esetben vérátömlesztésre is szükség lehet. Kedves kérdező, félre értés ne essék, ez nem neked szól, általános tanács mindenkinek.
2012. júl. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
48%
Az én kutyusom kölyök korában sajnos majdnem megevett egy patkány mérget, az utolsó pillanatban szedtem ki a szájából és azonnal rohantunk az orvoshoz, meghánytatták és kálium injekciót kapott.
2012. júl. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Nagyon nagyon sajnálom a kutyust ! Részvétem!:(

Elképesztő hogy milyen emberek vannak. Biztos hogy megetetném minden a mérget amit kirakott.

2012. júl. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
24%

Nem azért,de a kutyád mindig pórázon sétált? Már semmit nem szólva a szájkossáról.Én pl nem szertem a staffikat-számomra nincs belőle gyönyörű szép,nagy erős kutya és nem szeretem,ha szabadon van.

Hogy mérgezték meg?

2012. júl. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Az én kutyámat tavaly januárban mérgezték le. Szerencsére felgyógyult. Aztán márciusban újra, de már nagyobb adagban. Hányt, lefogyott, de a szervezete kidolgozta a mérget.

Azelőtt a vasszöget is megette volna, olyan jó étvágya volt, a mérgezés után gallyra ment az emésztése, allergiás lett csomó mindenre, állandóan figyelni kellett melyik kaja után nyálkás a széklete és azt nem kapta azután.

Most lesz három hónapja, hogy meghalt.

Nem hagy nyugodni a gondolat, hogy a tavalyi mérgezés és a mostani halála között összefüggés lehet.

2012. júl. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 petrusi ***** válasza:
100%

Teljesen együttérzek. Nekem díjnyertes, interchampion schnuzezeimet mérgezték meg talajfertőtlenítővel(!). Újgazdag, 1 hetes szomszédomat nagyon zavarta, hogy ugatnak, ha jön hozzánk valaki, pedig nem igazán járnak hozzánk sokszor.Kutyusaink mindig szabadon voltak az udvarban, este becsuktuk őket, amíg megvacsoráztak. A box meg a szomszédunk falához közel volt. Akkor az a szem.t úgy gondolta, hogy nagyon nagy fiú lesz, ha ad egy kis talajfertőtlenítő tablettát nekik. Csak mi nem tudtuk kihívni az állatorvost, mert ne vettük észre azonnal, hogy baj van. Másnap reggel mindegyikőjüket kimúlva találtuk a kertben. Persze azonnal tudtuk, hogy ő volt, hiszem korábban már átkiabált az ablakon keresztül, hogy hát ő majd tesz róla, hogy ne fájjon a kutyaugatástól a feje, meg mindenki mondta, hogy a kocsmában is hangoztatja, hogy nem fog már sokáig ugatni a kutyánk.Állatorvos, rendőrség, azonnal kihívva. Az állatorvos megvizsgálta a kutyusokat, azt mondta, ez talajfertőtlenítő. A rendőrök beszélgettek a szomszéddal. Aztán megkérdeztem, hogy mit lehetne tenni, bármit képes lettem volna, hogy az a mocs.k bűnhődjön, Az állatorvos annyit mondott, elviheti a tetemeket laborba,kivizsgálni, hogy milyen eredetű volt a mérgezés. Az belekerült volna 150 ezerbe, de akkor a pénz nem számított.Végül nem lett belőle semmi, mert azt mondták a rendőrök, hogy nincs bizonyíték a szomszéd ellen. De most csattant az ostor, mert mint kiderült, ez az ember fegyvercsempész, sikkasztó, rabló meg ilyesmi. 20 év múlva sem biztos, hogy kijön a börtönből.


A te kutyusod legalább nem volt egyedül az utolsó percekben. Nagyon sajnálom szegény kutyust és téged is. Sajnos ez ellen nincs gyógymód, nem tudtad volna elkerülni.

2012. júl. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Káliumot? Nem egészen értem, legjobb tudásom szerint a káliumnak az izmok, a szív és a vese működésére van hatása. A K-vitamin "felel" a véralvadásért.
2012. júl. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
51%
Bocs, K vitamint akartam írni :)
2012. júl. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Ismerősöm kutyáját lemérgezte a szomszéd és a kutya szerencsére teljesen felépült.

Volt eszük és kamerát szereltek fel a házra titokban, ami felvette, hogy a szomszéd ismételten mérget dob át.


Szomszédom azzal szórakozik, hogy évek óta törött üvegdarabokat dobál át hozzánk, hátba belelép a kutya. Volt, hogy marékszám szedtem össze. Gyűjtöm egy dobozban. Egy szép tiffany lámpa már kijönne belőle...

2012. júl. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!