Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire veszélyes ha egy...

Mennyire veszélyes ha egy olyan ember vesz egy kuvasz kölyköt, aki nem ért a kutya neveléséhez, és nem is túl határozott, vagy magabiztos?

Figyelt kérdés
Szeretnék lebeszélni róla egy ismerőst, de nem megy.

2012. júl. 29. 14:29
 1/6 Tinker Bell ***** válasza:
Nagyon kevés olyan állattartó van aki szakértője az adott fajnak. Ha így lenne, akkor viszonylag kevesen tartanának állatot. Nem kell lebeszélned róla. Ha tud megfelelő időt, teret rászánni, akkor semmi baj a kuvasz tartással.
2012. júl. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vannak első kutyának ajánlott fajták és vannak "haladó szintű" állattartóknak ajánlott fajták... A kuvasz a haladóba tartozik :D


Első kutyának olyant szoktak ajánlani, mely nem törekszik állandóan hatalomátvételre, nem makacskodik állandóan...stb...a családi fajták is ide tartoznak.

Persze őket is el lehet rontani, csak nehezebb :)

2012. júl. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
léteznek kutyasulik
2012. júl. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Aki "nem túl határozott vagy magabiztos", annak nem ajánlom a kuvaszt. A kuvasz őt ettől még elfogadja falkavezérnek, mert ő ad neki enni, meg is védi mindenkitől.

De ha egy félreérthető helyzetben a kutya védeni akarja őt, nem fogja tudni visszafogni!

2012. júl. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos biztos vagyok benne, hogy nem fogják kutyasuliba vinni. Csak másik városban van. Úgy érzem rossz vége lesz, de ne legyen igazam. Én sem viszem kutyasuliba a kutyámat, de én mielőtt megvettem elolvastam 5 könyvet. Amire nekik "nincs idejük".
2012. júl. 29. 15:43
 6/6 A kérdező kommentje:
#4 Nem azt fogadja el a kutya falkavezérnek aki enni ad neki. Akkor nem lenne annyi kutya aki elől nem lehet elvenni a kaját amikor eszik, mert megharapja a gazdáját. Sőt olyat is hallottam már hogy odaadják a kutyának a kajáját és menekülnek, mert támad a kutya. Ilyet nem csinál a kutya a falkavezérrel. Én a saját kutyám szájából kivehetem a kaját. Bármikor.
2012. júl. 29. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!