Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4 hónapos (fiú)...

Van egy 4 hónapos (fiú) csivavám a lakásban. Szerintetek meg lehet szeptemberig tanítani szobatisztaságra 100%ban. Vagy inkább keressek neki új gazdit? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Eddig 60 ezerben volt a kutya, és mivel lassan suli és nagyon kemény iskolában tanulok, valószínűleg nem fogok tudni vele annyit foglalkozni amennyit megérdemelne. Ezért szeretném eladni, de csak annyiért amennyibe eddig került nekem. A szüleimtől kaptam a jó tanulmányi eredményeimért. Minden oltása és felszerelése meg van. Nagyon okos kutya, csak a szobatisztaság nem nagyon megy neki, de napi 10-ből 8x lent csinálja.

2012. aug. 1. 12:56
1 2
 1/19 VBeata81 ***** válasza:
100%
Na, ez az, amikor a szülők úgy vesznek a gyereknek kutyát, hogy az nem is akarja! Ha ilyen kevéssé kötődsz szegényhez, akkor tényleg jobb lesz neki másik gazdinál. De rendesen válogasd meg, hogy kinek adod!
2012. aug. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz elég időd vele foglalkozni, és nem is szereted annyira, nem kellett Neked kutya, hát szerintem is add el.
2012. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha nincs időd rá, akkor szerintem felesleges kutyát tartanod. De amúgy szeptemberig simán meg lehet neki tanítani (akár pár nap alatt is)
2012. aug. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

De most ez komoly? Valaki úgy gondolta a családodban, vagy akár te is, hogy a kutya az csak egy nyári szünetre szól?


Gratulálok, neked is és a szüleidnek is.


Nagyon szeretetheted azt a kutyát, ha azért akarsz túladni rajta, mert nem bírod megnevelni.

2012. aug. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Amennyiben tényleg túladsz rajta nagyon nézd meg hová kerül, nehogy egy szaporítónál kössön ki!
2012. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Egynyári kutya 60 ezerért. Gratulálok.

Azért nem hiszem, hogy háromszor nem tudnád levinni naponta. Én is kemény suliba járok, reggel, suli után és este leviszem. Délelőttöt meg tesóm vállalja.

Arra szakítasz magadnak időt, amire akarod, hogy legyen. Ha akarsz a kutyával foglalkozni, akkor menni fog.

Szobatisztának kéne lennie, ha már veletek él. Lent végzi akkor dicséret. Hozzá kell szoktatni, hogy rendszeresen viszed. Reggel, délben, este; ha úgy tetszik.

2012. aug. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Hovarju ***** válasza:
100%
És ha szeptemberig szobatiszta lesz, akkor lesz rá időd???
2012. aug. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Én is akartam a kutyust nem meglepetés volt. Mindig vágytam egy kiskutyára. És most itt van. Reggel 5 órától két óránként sétáltatom.. Ha elmegyek a városba akkor is vissza jövök a következő séta idejére. Nagyon ügyesen csinálja, de néha vissza tartja akár fél óráig is amíg lent vagyunk és ahogy lerakom bent azonnal a szőnyegre piszkít. Engem nem zavar mert feltörlöm, lefertőtlenítem mert még kicsi és tudtam hogy ezzel jár majd, de mikor suliban leszek csak apukám tudja majd levinni és ő nem fog vele szórakozni... Ezért addigra meg kell tanulnia, de úgy hogy a bejárati ajtóban jelezze hogy mennie kell... mert szerintem ha lakásban van tartva ez az alap.

Minden nap minimum egy órát sétálunk városba vagy kimegyünk egy futtatóba hogy kimozoghassa az energiáját és egészségesen fejlődjön... Rengeteget törődöm vele, velem alszik, le tud ülni parancs szóra. És suli mellett sem lenne vele semmi gondom ha 100%ban szobatiszta lenne addigra. Én tudom hogy mivel jár egy kutya és NEM AKAROM LEPASSZOLNI. Továbbra is próbálkozunk 1000rel, mert NEM EGY NYÁRRA VETTEM !!!

Az egyetlen baj vele a szobatisztaság amire 1 hónapunk van, de addig minden energiát bele fogok fektetni !

2012. aug. 1. 13:46
 9/19 Hovarju ***** válasza:

Hát pedig a kérdésedből egyértelműen az derült ki, hogy nem akarod őt.

Ha csak a szobatisztaság a gond, azt még simán meg tudja tanulni szeptemberig.

Az jó, ha sűrűn viszed sétálni, de próbálj meg vele addig maradni, amíg pisil, aztán hatalmas dicséret, jutalomfalat.

Ha otthon végzi el a dolgát, akkor szó nélkül a lehető leggyorsabban takarítsd fel, hogy szaga sem maradjon.

A séta során van lehetősége más kutyákkal találkozni/játszani? Segíthetne az is ha látná, más kutyák is pisilnek, kakilnak a fűben.

Otthon használtál kutya pelenkát? Ha igen, akkor nagyon gyorsan szüntesd meg és szagtalanítsd a helyét.


Szerintem a hátra levő egy hónapot felhasználhatnád arra is, hogy beiratkozol vele egy kutya ovódába, ahol Ő is és Te is rengeteget tanulhatok.

ha tényleg akartad őt és úgy szereted , ahogy a kommentben írtad, ne add fel.

Meg fogja tanulni, csak türelem és következetesség kell hozzá.

2012. aug. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Először is nagyon szeretem.

És igen óriási dicséretet kap jutalomfalattal.. Pelusa már nagyon régen nincsen (kb3hét) szóval már régóta próbálkozok vele. Nagyon sokat sétálunk és kicsi kutyákhoz oda engedem, de nagyon barátságtalan ... behúzza a farkát és nem engedi hogy megszaglásszák inkább gyorsan tovább áll. Én minden lehetőséget meg adok neki arra hogy megtanulja reggel 5kor kelek és este 9ig 2óránként megyünk sétálni plusz délután 1 hosszabb sétálás.. (felfedezés,barátkozás)

Nem akarok megválni tőle, mivel nagyon szeretem és tudom hogy én is óriási szeretetet és hálát fogok majd az évek során kapni a sok munkáért amit belefektettem a felnevelésébe. És ha suli lesz akkor is le tudom majd vinni 3-4x meg hosszabb útra is. De annyira rosszakat olvastam a szobatisztaságról, hogy nagyon sok idő és lehet hogy soha nem lesz teljesen szobatiszta. De addig mindent megpróbálok és reménykedem hogy sikerül megtanulnunk.

2012. aug. 1. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!