Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4 hónapos (fiú)...

Van egy 4 hónapos (fiú) csivavám a lakásban. Szerintetek meg lehet szeptemberig tanítani szobatisztaságra 100%ban. Vagy inkább keressek neki új gazdit? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Eddig 60 ezerben volt a kutya, és mivel lassan suli és nagyon kemény iskolában tanulok, valószínűleg nem fogok tudni vele annyit foglalkozni amennyit megérdemelne. Ezért szeretném eladni, de csak annyiért amennyibe eddig került nekem. A szüleimtől kaptam a jó tanulmányi eredményeimért. Minden oltása és felszerelése meg van. Nagyon okos kutya, csak a szobatisztaság nem nagyon megy neki, de napi 10-ből 8x lent csinálja.

2012. aug. 1. 12:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
az én kutyám úgy tanulta meg a szobatisztaságot, hogy miután levittem pont talált egy olyan helyet ahová azelőtt egy másik kutya pisilt..lepisilte és utána már nem akarta fent csinálni, hanem morcogott nekem meg szaladt az ajtóhoz,hogy menne..azóta sosem pisilt be.
2012. aug. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Hovarju ***** válasza:

ne aggódj, ha így folytatod, ahogy most teszed, meg fogja tanulni. Kölyök még. Kutyánként változó, de van olyan kutyus, aki csak 6 hónaposan tanulja meg.

De jó irányba haladsz, ha 10-ből 8x lennt végzi a dolgát már kapisgálja mit akarsz.

A kölyök ovódát továbbra is ajánlom. Ott meg tud tanulni kutyául,megismeri más kutyák jelzéseit, és könnyebben fel fog oldódni(ellenőrzőtt körülmények között, negatív tapasztalat nélkül)

2012. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy segíteni próbáltok. és igen mi is a házunktól nem messze egy pici füves részre megyünk mindig és már ezt megszokta így mindig ott végzi, de csak ha evés, alvás után azonnal leviszem vagy ha fent van akkor 2óránként. magától nem jelez és ha hamarabb jön rá azonnal szalad a szőnyeghez. Remélem igazatok lesz és hamarosan megtanulja hogyan kell jelezni és vissza tartani amíg lemegyünk. Mindent bele adok mert nagyon szeretni való és más baj tényleg nincsen vele.
2012. aug. 1. 14:36
 14/19 anonim ***** válasza:

nem tudod tanulás idejére felszedni a szőnyeget? Mikor hozzámkerült a kutyám én is az összes szőnyeget felszedtem az akkori albiba,mert ő rápisilt volna,ez természetes,tenyésztőnél is pelenkára/újságpapírra vizelnek és ők nem tudják hogy az szőnyeg és nem pedig ürítőhely.

Amúgy nagyon kölyök még,csivavák kistestűek nagyon,nehezebben megy nekik a szobatisztaság,mint ahogy a yorkinak is de persze ez eltérhet egyedenként,ez általánosítás. Én azt ajánlom szedd fel a szőnyeget,és tartsd be továbbra is a 2 óránkénti lecipelést.

2012. aug. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Egy 4 hónapos kutya még kölyök, meg fogja tanulni. Lehet, hogy nem szeptemberre, lehet, hogy nem decemberre, de szobatiszta lesz.
2012. aug. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

köszönöm. Igen felszedtem a szőnyeget de akkor megtalálta a fürdőszoba kád előtt a kilépő szőnyeget... Sokszor jön hozzánk vendég vagy valaki és akkor muszáj leteríteni...

De ha látom hogy oda akar akkor elzavarom róla és azonnal leviszem... Ez pillanatnyilag jó megoldás, de előbb-utóbb meg kell értenie, hogy a szőnyeg tabu!

De ahhoz képest hogy mindenki azt mondja hogy a csivavák buta kis ölebek, szerintem jól haladunk. De remélem hamarosan bekövetkezik a csoda és beül a bejárati ajtóba, hogy "mehetünk mert pisilni kell"

2012. aug. 1. 21:21
 17/19 anonim ***** válasza:

A csivavák egyáltalán nem buták, max az emberek, akik lusták nevelni őket.

Azt viszont ne várd majd, hogy a kutyád szóljon, hogy mennie kell. Tanulja meg, hogy minden nap van minimum 3, de inkább 4-5 időpont, amikor leviszed.

2012. aug. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 sippara ***** válasza:

Tutibiztos, millió százalék, hogy jelez. Egy kutya sem sétálgat a lakásban, vagy alszik, aztán egyszercsak hopp, bepisil... Előtte szaglásznak, keresik a helyet, mászkálnak fel-alá, ezt semmivel nem lehet összetéveszteni. Ne várd egy négy hónapos kutyától, hogy megtanuljon úgy jelezni, ahogy neked tetszik, inkább próbáld megérteni az ő saját jeleit - mert biztos, hogy vannak. Az első kutyám szabályos körökben mászkált, ha "mennie kellett", a második fel-alá a folyosón, a mostani cikkcakkban végigjárja a nappalit, mielőtt ürít. Figyeld meg, mit csinál a dolog előtt és megoldódott a probléma :)


Hajrá!

2012. aug. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. aug. 9. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!