Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező a séta?

Kötelező a séta?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy egy kis Beagle kutyus "1 éves" sűrűn kell sétáltatni?

Mert nagy az udvar és szabadon is van szaladgál annyit amennyit akar. Sűrűn kell sétáltatni??


2012. aug. 3. 21:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
1%
Szerintem felesleges. Sétáltathatod persze, neked is biztos jó, de ha az udvaron szabadon rohangálhat, akkor a mozgásigénye ki van elégítve.
2012. aug. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
97%

A kutya nem futkorászik egyedül az udvarban.

Kellenek neki az új szagok,ingerek .

2012. aug. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

- Úgy látom egyetértünk, szerintem sincs nagy szükség rá de azért megkérdeztem.

2012. aug. 3. 22:01
 4/30 A kérdező kommentje:
Köszi a választ 2.
2012. aug. 3. 22:02
 5/30 anonim ***** válasza:
0%
ha foglalkozol vele akkor nem kell sétáltatni.. két okbol kell: mozgás igény és ingerszegény környezet.. ha kiküszöbölöd az ingerszegény környezetet és játszasz vele akkor nem lesz semmi baj... viszont arra figyelj hogy a beaglek nagyon mennek a szagok után, szóval vigyázz hogy ne tudjon elszökni mert akkor (még ha nem is esik baja) napokig nem megy haza
2012. aug. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%

Jézusom előző honnan veszel ekkora marhaságot? Akkor inkább ne írj semmit!


A beagle egy VADÁSZKUTYA. Családi kutyának az egyik legalkalmatlanabb az ő szempontjából.

Rohadtul kötelező a séta, konkrétan arra lett szelektálva, hogy akár 200(!) kutya is egyben rohanjon a hintók/lovak után.


Ha nem, meg fogja "bosszulni", ne félj. Ma lesz egy önkéntes kertészetek...

+ a kutyád önmagában sétálgat, fut az udvaron? (Ahol mellesleg alig éri inger... sem fajtársak, sem erdő vadszaggal,...)


Akkor miért ezt a fajtát választottátok?

Erre jó egy bulldog. De még azt is meg kell döcögtetni...



Bocs, nincs időm hosszabban kifejteni, bár ezen nincs is mit, mert megyek sétáltatni...

2012. aug. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%
kell :) képzeld magad a kutyus helyébe! be lennél zárva egy szobába, nem unnád meg egy idő után? neked ha sétálni/biciklizni van kedved elkezdesz futkosni a szobában? egy beagle-nek főleg kellenek a szagok, mert vadászkutya! nekem labradorom van, szintén nagy mozgásigénnyel, hatalmas udvarral. ha nem megyek ki meg se mozdul. :) minden este elviszem 3-4 km-es sétára. én is élvezem, ő is. szerintem egy fél óra sétát legalább megérdemel a kutyosod.:)
2012. aug. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
89%
Akár kertben van, akár nem, legalább naponta egyszer vidd el sétálni. Szagolgat, barátkozik más kutyákkal, megugatja a kerítésen belül látható kutyákat stb. Ha el kell vinned állatorvoshoz és nem ismeri a pórázon járást, akkor leszel bajban, kimegy ugyan az orvos oltani, de sokba kerül. Sétára szüksége van, én is viszem, pedig kertben van.
2012. aug. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
83%
Próbáld ki, hogy bezárod magad a nappaliba internet és tévé nélkül, és majd mondd el, meddig bírtad. Baromi unalmas folyton ugyanazt a kertet néznie a kutyának, ráadásul önmagában az, hogy nagy a kert, nem jelenti, hogy a kutya kielégíti a mozgásigényét. Ez nem hörcsög, hogy rohangáljon körbe-körbe a mókuskerékben, szüksége van falkatevékenységre, sétálásra, úgy ingerekre, más emberekre, kutyatársaságra... Ezer és egy okot tudok rá, hogy miért kell naponta sétáltatni a kutyát.
2012. aug. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
81%
Bocsi, úgy tűnik, olyanba szóltam bele, amihez nem értek. :\ Első.
2012. aug. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!