Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező a séta?

Kötelező a séta?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy egy kis Beagle kutyus "1 éves" sűrűn kell sétáltatni?

Mert nagy az udvar és szabadon is van szaladgál annyit amennyit akar. Sűrűn kell sétáltatni??


2012. aug. 3. 21:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó vagyok: az én kutyám keverék, de van benne vadászkutya-vér, imádja a sétát, macskákra is szeret(ne) vadászni. Egy vadászkutya számára nem elég a kertben rohangálás.
2012. aug. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
0%
Azért ne hallgass azokra akik jobban tudják mi kell a kutyájuknak mint a kutya maga:D Kicsit elvakultak néha az emberek.Ha elviszed egy kőrre heti egy-két alkalommal,télen ha nagy hó van sűrűbben az a te életed se borítja fel és a kutyának is megteszi a minimumot.
2012. aug. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
84%
Az már rég rossz ha valaki a kutyájának csak a minimumot adja meg. Aki felelősséget vállal egy kutyáért az ne bassz* ki a kertbe . Főleg ne egy vadászkutyát. Egy kutyának nem elég az udvar hisz egy idő után teljesen ingerszegény lesz neki a környezet (az nem ad sokat a latba hogy megugathat néhány járókelőt).
2012. aug. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 sippara ***** válasza:
66%

Heti egy-kétszer??? Te hányszor lépsz ki a lakásból egy héten?

Komolyan valami Isteni csoda, vagy különleges képesség kell hozzá, hogy egy ember beleképzelje magát egy másik lény helyébe és rájöjjön, hogy ő sem szeretne egy szobában ülni heti hat napon napi 24 órában (mert ugye heti EGYSZER kell csak vinni, az kielégíti a "minimumát").

Már csak az érdekelne, hogy az ilyen emberek maguktól sík hülyék, vagy valaki segít nekik?



Kedves Kérdező!

Igen, kell sétáltatni. Ha kertben van, akkor is MUSZÁJ a napi legalább egy séta (NAPI, nem HETI), ami legalább egy órás, ezen felül napi 1-2 óra aktív játék a kertben. Pláne egy bejglinek. Meg sem merem kérdezni, hányszor volt sétálni a kutya az elmúlt egy évben. Egyébként te mennyit szaladgálsz szabadon a nappaliban egy nap? :)

2012. aug. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
59%
Tudod kérdező kutyát tartani se kötelező...
2012. aug. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Szilvi & Argos ***** válasza:
86%

TÉVHIT, hogy a kerti kutyák egész nap a mozgás öröméért magukban futkároznak az udvaron. A kutyának elsősorban nem kilométerekre van szüksége, hanem változatos ingerekre, szagokra és a gazdával való KÖZÖS AKCIÓRA, tanulásra, sétára, játékra, sportra.

Nem véletlen, hogy ha kizárólag kertben tartott, lakásban soha nem járt kutya egyszer kiszabadul a kertből, akkor tuti megharap egy embert. Nagyon el tudnak vadulni szerencsétlenek, ha csak kerti díszek.

Naponta legalább 1 óra aktív, szabadon történő séta kell a kerti kutyáknak is, ezen felül tanítás, játék. Hétvégente pedig nagyobb futtatás, kirándulás.


Nekem egy roti-nj keverék kanom van kertes házban, mondhatni nagy udvaron. Mégis naponta 2-szer !!!! sétálunk. Közben bringázunk, a kutya úszik, labdázunk , frisbeezünk, trükköket gyakorlunk, kutyásokkal bandázunk...vagy éppen a városban sétálunk, mert egy idő után NEKEM unalmas a Duna part...a városi séták után, akár pórázzal, akár szabadon sétálunk, Argos elégedetten elnyúlik sóhajtozva.

Naponta 2-4 órát sétálunk általában összesen.

A kertben annyit mozog, hogy egyik törzshelyéről átfekszik a másikra és ott döglik...a lakásban ugyanezt műveli.

Ha van oka házat őrizni, akkor a kerítéshez rongyol és kicsit őrjöng...slussz, nem rohangászik, nem csinál SEMMIT!!!

2012. aug. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
26%
14-es.Azért ne a nyúl vigye a vadászpuskát.Vannak akinek gyerekei vannak és dolgozik.Lehet velük foglalkozik mert más a fontossági sorrend.Attól még ne mondjuk nekik hogy ne tartsanak kutyát mert nem a maximumot adják a kutyának.Azért nehogy már az legyen ebből is hogy csak az tartson kutyát akinek van elég pénze meg szabadideje rá és a többi rossz ember és semmit nekik.Persze törődni kell a kutyussal amennyit lehet de azért csak mert nem mindenki a nagykönyv szerint tart kutyát még lehet boldog mind a kutya mind az ember.
2012. aug. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 sippara ***** válasza:
97%

Kedves 17-es. A párom 12 órában dolgozik, én nyolc-tíz órában (mikor hogy), plusz heti háromszor még két órában korrepetálok, főzök, mosok, takarítok, van egy macskánk is. DE azzal, hogy idehoztuk ezt a kis szőrgombócot, FELELŐSSÉGet vállaltunk érte. Nem csak azért, hogy kapjon enni, hanem azért is, hogy az ő természetes igényei is ki legyenek elégítve. Igen, ez lemondásokkal jár. Ötkor kelek, kutya le (fél órás reggeli séta), kutyának reggeli, macskának reggeli, hatkor indulok, héttől 15:20-ig dolgozom, négyre hazaérek, kutya le (egy óra), macskával játék (fél óra), főzés-mosás-takarítás, majd nyolckor megint kutya le (újabb minimum egy óra, bár inkább addig megyünk, amíg el nem fárad, ez néha tíz perc, néha két óra), amikor hazaértünk, állatoknak vacsi, maccsal kicsi játék, este tíz és éjfél között fekvés, hétvégén kirándulás.

Nyilván nem a világ legkényelmesebb dolga, nyilván fárasztó, de ÖRÖKRE felelős vagyok azért, amit megszelídítettem (nem csak addig, amíg cuki, vagy amíg kedvem van hozzá/időm van rá, hanem ÖRÖKRE). Aki ezt nem tudja/akarja vállalni, az ne tartson kutyát. Ennyire egyszerű.


Azt pedig, hogy egy beagle, akinek a gazdája gyakorin kérdezi meg, hogy kell-e egyáltalán sétáltatni, boldog és kiegyensúlyozott, senki nem tudja nekem bemesélni.

2012. aug. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
18-asnál a PONT!
2012. aug. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
33%
18-as Lehetne igazi gyermeketek.Csak az nyilván többet igényel mint napi pár óra foglalkozás,és persze igazi hatalmas lemondást dolgokról.Ne haragudj de brutálisan őszinte vagyok.Egy kutyának feladat kell,és ez az amit elfelejtettünk.Törölgethetjük a fenekét extra puha wc papírral de ha egy kutyának nincs feladata akkor haszontalan.Ez a hobbi kutyatartás alapvető problémája hogy már nem mi szelídítjük meg a kutyát hanem eleve életképtelen egyedeket gyártunk akik kiszolgáltatottak minden szempontból.Ez már nem ember és állat együttműködése egy nagyobb célért hanem a kutya is csak egy fogyasztó egy üzlet semmi más.
2012. aug. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!