Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező a séta?

Kötelező a séta?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy egy kis Beagle kutyus "1 éves" sűrűn kell sétáltatni?

Mert nagy az udvar és szabadon is van szaladgál annyit amennyit akar. Sűrűn kell sétáltatni??


2012. aug. 3. 21:56
1 2 3
 21/30 sippara ***** válasza:

Tudod, kedves utolsó, először bepötyögtem ide egy jó pár soros választ, de kitöröltem, mert rövidebben is megoldható:


A válaszod első fele undorító, teljes egésze pedig a téma szempontjából (kell-e felelősséget vállalni egy kutyáért - séta tekintetében IS) totálisan irreleváns. Fel tudnék tenni pár "hogy jössz te ahhoz/kinek képzeled magad" kezdetű kérdést, de feleslegesnek tartom.

2012. aug. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
48%
Kedves utolsó az utolsó előtti vagyok.Egy hosszabb vitába csöppentél.Úgy látom hogy nekem más a kutyatartásról alkotott felfogásom és a kutya szerepe.Erre jön pár ember aki rögtön hogy képzelem hogy én másképp látom a helyzetet,mivel az ő felfogásuk a helyes és eretnekség amit mondok és a szokásos elvakultság.Semmi gond ezzel.Erre fele ez így megy.
2012. aug. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Egy beaglenek ha kertben van akkor is szükséges a napi rendszeres séta.
2012. aug. 4. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

A kerti kutyákat is naponta kéne sétáltatni, ahogy már írták szükségük van a különböző ingerekre és magától nem fogja lefárasztani magát a kertben. DE szerintem ilyen esetben (mivel a 0-hoz viszonyítunk) kezdetben az is elég lehet ha heti 2-3x elviszed egy nagyobb sétára, aztán remélhetőleg rákapsz az ízére és viszed amikor lehet, egyre gyakrabban.

Eléggé el van maradva nálunk az állattartási kultúra, így ne hurrogjuk le azokat akik legalább próbálkoznak és heti 2-3x legalább kiviszik a kutyát, mert sajnos az emberek többsége még ennyire sem képes.

Én is viszem minden nap kertes házból 2-3órás sétára a sajátom, úgy alakítom az életem, hogy a kutyázás összeegyeztethető legyen minden mással, de attól még nem várhatom el, hogy mindenki így tegyen (erre a fajta felelősségtudatra rá kell ébredni, eleve így kell gondolkozni, vagy így kell nevelődni), így mindenféle pozitív megnyilvánulást díjazok, nem lehurrogok akármilyen csekély is az és inkább biztatom az embert a további 'fejlődésre'.

Szóval ha a kérdező ezek után ha csak heti 2x is, de elviszi sétálni azt a beagle-t már haladás és jó irányba.

2012. aug. 4. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 sippara ***** válasza:

Kedves 01:43!

A válaszodnak az ég egy adta világon semmi köze nem volt a témához, csak bökte a csőröd, hogy foglalkozom a kutyával. Ami persze nem gond, nem rólam állítasz ki szegénységi bizonyítványt, hanem magadról.

Nem a kutyákhoz való hozzáállásoddal volt gondom, hanem a stílusoddal (" Lehetne igazi gyermeketek.Csak az nyilván többet igényel mint napi pár óra foglalkozás,és persze igazi hatalmas lemondást dolgokról"). Nagyon sajnálom, ha te egy gyermeket, aki áldás lenne, ekkora teherként "igazi hatalmas lemondásként" élsz meg. Gondolj csak bele, mekkora teher lehet ez neki.

Újfent sokat elmond rólad, hogy egy anonim oldalon neki esel egy civilizáltan véleményt nyilvánító embernek. Elhiszem (és a válaszodból hallható), hogy a te életed a gyereked körül forog, hogy érte élsz. Ezzel a legkisebb mértékben sem értek egyet, de felnőtt ember vagyok, és ahelyett, hogy burkolt sárdobálásba kezdenék, inkább ITT lezárom a vitát.

2012. aug. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
emberek! a kérdező nem azt kérdezte hogy kell e vagy sem sétáltatni hanem hogy kell e sűrűn sétáltatni... az más kérdés hgy a sűrűn az egy relative fogalom, mert mondjuk én lehet hogy napi több sétát értek alatta, ami nyilván nem kell egy kerti kutyánál, de lehet a kérdező heti havi évi viszonyokban gondolkodik, amihez képest a napi 1-2 séta eléggé sűrű...
2012. aug. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Hovarju ***** válasza:

Kedves kérdező!

Miért választottad a beaglet? Mit tetszett meg benne? Csak kerti dísznek szeretnéd, vagy igazi társnak?

Ha társnak választottad és harmonikus kapcsolatban akarsz vele lenni, akkor foglalkozz vele sokat.

Ha a kerten belül is játszol, tanítasz neki dolgokat, trükköket és rendszeresen foglalkozol vele, akkor is szüksége van legalább napi egy hosszú sétára.

Szüksége van új ingerekre, szagokra, lehetőleg más kutyák társaságára is, hogy kutyaként is tudjon kommunikálni.

Úgyhogy nem tudom neked mi számít "sűrű" sétáltatásnak, de legalább napi egy sétát ajánlok.

Ha esetleg nem szeretsz egyedül bóklászni, keress valakit aki akár másik kutyával, akár kutya nélkül veled tart.

2012. aug. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Hovarju ***** válasza:
Ja, és ha a kertben belül sem nagyon foglalod el, akkor még több sétára van szüksége.
2012. aug. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
egy átlag beagle minden nap igényli a sétát, a közös felfedezést, a napi 2x1-2 óra séta amivel megelégszik, hacsak nem 60-70ezer négyzetméteres az az "udvar",de akkor is a közös élmény megszünik, csak lesz egy csatangoló magányos társállat...
2012. aug. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Szerintem megértette, de azért írjátok le még százszor a biztonság kedvéért.
2012. aug. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!