Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A beagle kutyámban 1 honapja...

A beagle kutyámban 1 honapja 2 kullancsot találtam és mostanra már eltünt, hova tüntek? Lehet baja?

Figyelt kérdés

2012. aug. 4. 18:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ha széthajtod a szőrt, van annak lába, hidd el. Onnan lehet felismerni, és általában azért szokott sikerülni azonosítani :) A lábai nem a nagy, duzzadt részéből állnak ki, hanem aelőtte vannak, ott, ahola "nagy seggétől" sokszor már nem látni. Viszont amíg kicsi, addig simán lehet látni, és érdemes akkor kiszedni, nem kell megvárni, amíg megszívja magát. Rövid szőrben könnyebb észrevenni, de tapintással a legegyszerűbb őket levadászni, simogatás közben érezni, hogy valami "piszok" van a kutya szőre alatt.
2012. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszolónak igaz volt..Ha szétszeded a szőrét a kutyának akkor meglátod a lábát...nem nehéz felismerni..
2012. aug. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Mivel láthatóan nem vagy jártas a témában, a kutyád érdekében, kérlek, fogadd meg a tanácsokat, amiket itt kaptál! Ha van kutyád, fogsz még kullanccsal is találkozni. Ez biztos. Jobb, ha veszel vmit ellene! (Nyakörv, cseppek) Ezen kívül is minden nap nézd át a kutyát! És ha kullancsot találsz, jobb, ha nem vársz arra, hogy majd az állatorvos kiszedi, mert egy fertőzött kullancs esetében minden késlekedés növeli az esélyét a fertőzés átadásának! AZONNAL ki kell szedni! Ha benne szakad a feje, az nem akkora baj, mintha megfertőzné, mert későn szedetted ki. A legfontosabb, hogy SOHA nem szabad semmi rákenni és SOHA nem szabad a potrohát megnyomni, vagy bármi módon gyötörni, mert attól is beleöklendezheti a fertőző béltartalmát a kutyádba. Tudom, hogy félsz a kiszedéstől ezért akarsz inkább állatorvoshoz fordulni, de hidd el, biztonságosabb, ha azonnal megfogod a fejéhez minél közelebb és kiszeded akár csipesszel, akár erre a célra gyártott kiszedővel. A lényeg, hogy minél hamarabb!
2012. aug. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Úr Isten, de sötét vagy. Nem tűnt fel, hogy egyik nap még nincs "szemölcse" a kutyának, másnap meg már van? A kutyád értelmesebb nálad, az is biztos. És még neked áll feljebb, hogy leírják szép hosszasan a dolgokat...
2012. aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
egyik naprol a másik napra jönnek ki a szemölcsök te észlény és voltam kutyaiskolába és ott is elmondtam ezt az egészet tegnap és ott megértettek és mondták hogy igen az ö kutyájukban is volt és ök is szemölcsnek nézték és semmi baja nem lett a kutyájuknak...ugy látszik hogy ti tökéletesek vagytok egyszer sem hibáztok az életben és bizonyára tapasztaltabbak vagytok én még fiatal vagyok
2012. aug. 5. 10:34
 16/21 anonim ***** válasza:
Nekem volt szemölcsöm és nem az egyik napról a másikra nő meg akkorára....Hanem először nagyon kicsi és lassan nő meg és nem pedig 2 nap alatt ahogy a kullancs.Oké, hogy te fiatal vagy.de nincsenek szüleid?? Nekik nem lehetett megmutatni?
2012. aug. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
az ember meg a kutya különbözik egymástol, és olyan helyen volt ahol nem nézem meg minden nap szüleimnek mutattam és ök is mondták hogy á az csak szemölcs.
2012. aug. 5. 11:41
 18/21 anonim ***** válasza:
Akkor nem csak te, de a szüleid is sötétek, te észlény! Ja, a szemölcs egyik napról a másikra nő ki.... Azt hiszem a fejed helyére is az nőtt.
2012. aug. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
te hány éves vagy hogy itt kötözködsz????? a kutya hona alatt nem látod minden nap hogy mi van ott de nem fogom itt az idömet pazarolni többet !!!
2012. aug. 5. 20:18
 20/21 anonim ***** válasza:
nem kötözködik... Csak azért az alap dolgokat nem árt tudni, hogy ha már kutyát tartasz.Egyébként meg a kor mit számít? mindegy....Leírták neked alaposan, hogy mit kell tenned mostanitól.Ezeket tartsd be és még olvass egy kicsit a kutyatartásról és nem lesz gond. :)
2012. aug. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!