Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A beagle kutyámban 1 honapja...

A beagle kutyámban 1 honapja 2 kullancsot találtam és mostanra már eltünt, hova tüntek? Lehet baja?

Figyelt kérdés

2012. aug. 4. 18:00
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Kérlek szépen 22 éves vagyok. És iszonyat módon felháborít, hogy ennyi tudatlan, felelőtlen ember van. Ha nekem van egy kutyám, az a minimum például séták után, hogy áttapogatom az egész testét, nincs e benne kullancs, de a kertben is simán lehet kullancs. Mivel a tavasz-nyár-és még ősz is=kullancsszezon. Aki ennyire hülye kifogásokkal jön, hogy szemölcsnek hitték, az ne tartson kutyát. Majd ha elpusztul a "szemölcse" miatt, akkor rájössz, hogy itt mindenkinek igaza van. Hova tűntek a kullancsok? Ha a kutyád a lakásban hullajtotta ki magából a kullancsokat, akkor baj van. Mert akkor a házban lehetnek még, és belétek is mászhatnak. A kutya meg belepusztulhat, ha a kullancsok fertőzöttek voltak. Ha a kutyád bágyadt, nem eszik(és ha egy beagle nem eszik, akkor ott tuti baj van), és a vizelete barnás, esetleg véres, akkor már nagyon nagy a baj! Szóval ha már az első két tünetet látod, vagyis bágyadt és nem eszik, akkor ne ide gyere kérdést kiírni, hanem azonnal állatorvos! Mert akár 2 nap alatt is elviheti a babézia. De kullancs okoz még agyhártyagyulladást, és még rengeteg más betegséget. Úgyhogy legközelebb, ha egy olyan dolgot találsz a kutyádba, ami előző nap még nem volt benne, akkor nézd meg alaposan, hogy mi az!
2012. aug. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!