Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barátkozás egy kutyával?

Barátkozás egy kutyával?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy kis Beagle kiskutyám. A legjobb barátnőm fél tőle.Nem tudom miért. Nem bánt egyszerűen csak játszik,szaglássza.Még van egy kisebb testű tehát nem olyan nagy testű hanem olyan közepes testű kuvasz-Komondor keverék kutyám is tőle is fél. És ő még nem is játékos.

Elsőnek megértem, hogy fél tőle mert idegen neki én is félek elsőre a nagyobb testű kutyáktól. De ő mindig itt van látta már vagy 1000-szer akkor miért fél tőle szerintetek?

Hogyan érjem el, hogy ne féljen tőlük?

nekem van egy tippem, hogy miért fél:

- Mert neki nincs kutyája. ( De az ő nagyijának is van de attól is fél). Lehet, hogy azért fél mert neki nincsen kutyája??

Vagy csak egyszerűen nem szereti a kutyákat?


2012. aug. 5. 16:40
 1/5 anonim válasza:

Esetleg kérdezd meg hogy nem támadta-e meg régen egy kutya lehet hogy amiatt fél tőlük. Nekem például soha nem volt kutyám de IMÁDOM őket és soha nem jutott még az eszembe hogy bánatni akarna. Folyton odajönnek hozzám barátkozni...


27/ L

2012. aug. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ezt így nehéz megmondani, hogy miért fél a kutyáktól. Ki tudja, talán lehetett régebben valami negatív élménye, megkergette vagy megharapta valamikor egy blöki?

Sajnos sok emberben van megmagyarázhatatlan félelem a kutyáktól, és sajnos nagyon sok szülő neveli bele a gyerekébe, hogy márpedig a kutyáktól félni kell..


Szép lassan, fokozatosan, és nagy-nagy türelemmel biztos, hogy el lehet érni, hogy megbarátkozzon a kutyáiddal, de ha ő semmiképpen nem akarja akkor ne erőltesd, mert csak nagyobb ellenállást érsz el nála.

2012. aug. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.. :)
2012. aug. 5. 17:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is nagyon féltem a kutyáktól, szüleim soha nem engedtek oda hozzájuk, mindig mondták, hogy legyek óvatos mert megharaphatnak, a kutyák vadak.

Ez úgy múlott el, hogy találtam az egyik főút mellett egy kiskutyát az autók között rohangálva, nem tudtam otthagyni. Nem akartam először megtartani, kerestem a gazdáját is és amikor egy hónap múlva sem jelentkezett érte úgy döntöttem megtartom. Most 5 éves, teljesen úgy néz ki, mint egy dobermann. Különös, de szüleim pont ezt a fajtát emlegették a legvadabbként, de nála kedvesebb kutyát nem ismerek. Azóta nem félek már a kutyáktól, mert ő megismertetett a kutyázás lényegével, imádom őket.

Nem lenne lehetőségetek arra, hogy először a kölyökkutyákkal ismerkedjen meg? Ők olyan gyámoltalanok, kinek jutna eszébe, hogy bánthatja őket? :)

2012. aug. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2012. aug. 10. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!