Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért válogat ennyire a kutyám?

Miért válogat ennyire a kutyám?

Figyelt kérdés

Rendszeresen etetjük táppal, van hogy csak azzal, van hogy hússal keverve. De van egy problémám. Eddig még egy táppal sem találkoztam, amit ne unt volna meg olyan 3-4-5 hónap után. Nem tudok vele mit csinálni. Kezdetben eszi őket (nem mindegyiket), magában is kitéve. Később már kevésbé eszi, és akkor is hagy ha hússal keverem. Aztán meg egy idő után egyáltalán nem (csak hússal keverve).


Jó neki ez az állandó táp váltás? Miért válogat ennyire?

( Olyanokat ne írjatok, hogy vegyem el tőle 5 perc után. Semmit nem ér, próbáltam már. )


2012. aug. 5. 20:59
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Házi koszttal nem nagyon etetek a fűszerek miatt. De külön szoktam neki főzni (és keverek hozzá tápot). Természetesen azt azonnal befalja. Táp meg volt amelyik ízlett neki. Az RC-t nagyon szerette. De 4 hónap után már csak döglődtünk, hogy elfogyjon a táp. Joserát is magába megette mikor csak úgy kínáltam neki, szerette. 2 hónap után meg már nem tudtam mit csinálni a táppal...
2012. aug. 6. 08:42
 22/35 anonim ***** válasza:

Egyébként a kutyakaját csinálni nem véletlenül akkora biznisz! Ugye van pár magyar milliárdos is aki ebből gazdagodott meg...

Én a helyedben amikor tehetem főznék a kutyának és a maradék időben meg vegyesen adnék neki vásárolt kutyakaját.

A kutyakajákban meg érdekes dolgok vannak.

Nekem a 90-es évekbeli ismerősöm maradt meg aki esküdözött egy akkori kutyakajára hogy az a legjobb amíg nem jött valami botrány mert kiderült hogy kb hulladék volt az egész...


És az a vélemény hogy egy kutya egész életén át csak 1 fajta kutyakaját egyen és semmi mást! Nah az kemény!!!

Nem kell nekik akkora változatosság mint az embernek ez teljesen igaz de azért a másik szélsőség is káros...

2012. aug. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Táp biznisz ide vagy oda, a kutyák monodiétásak, az emésztésük is arra állt be.

Tetszik-nem tetszik, a kutya válogat, mert megteheti és meg is fogja tenni mindaddig, amíg engedik neki. És itt most nem azon van a hangsúly, hogy táp vagy főtt kaja, a főtt kaját is ott fogja hagyni, ha már nem akar pl. csirkehúst enni.

2012. aug. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Főtt kaját még soha nem hagyott ott, pedig mindig ugyan azt csinálok neki. Nem azt mondom főtt kajában is válogat, mert krumplit pl nem eszik meg. Vagy kolbászt, sonkából sem mindent. De főtt kaját még nem hagyott ott pedig elég régóta ugyan azt eszi.

Akkor még is mit csináljak vele? Éheztessem halálra amíg nem bír majd menni? Ha öt napig azt adok neki enni akkor öt napig nem eszi. Vagy öt nap alatt egy adag 10% kb.

Előtte sem volt valami nagy tápos, mert az előírt mennyiségnek kb a felét eszi meg az összes tápból, de láthatóan jól lakik vele mert nem kér többet, vagy ott hagyja.

2012. aug. 6. 10:53
 25/35 anonim ***** válasza:
Akkor főzzél neki. Vagy állj át BARF-ra.
2012. aug. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
És egy dolgot ne felejts el, ne hagyj előtte kaját!
2012. aug. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
De úgy legalább egész nap rágcsál valamicskét. Ha mindig elveszem egy falatot nem eszik belőle.
2012. aug. 6. 12:15
 28/35 anonim ***** válasza:

Ebben viszont egyetértek Alexandrával!

Ne hagyj a kutya előtt kaját! Napi egyszer egyen és kész. A kaja nem arra való hogy lefoglalja magát.

nem mellesleg bizonyos kaják amúgy is megromolnak kint hagyva és akkor azért nem eszi meg. A rovarok, bogarak, legyek is szeretnek egyes kajákat és beköphetik stb...(persze ilyen száraztápnál kevésbé van).


És tényleg jószándékból mondom hogy pár kutyanevelési könyvet vagy sorozatot nézz meg mert pl a "ne hagyj a kutya előtt egész nap kaját" elv egész jól el van benne magyarázva és talán jobban rájönnél hogy mi lehet a gond. Hisz látod ez is most jött elő és lehet hogy más oka is van amiért nem úgy eszik. Akár pofonegyszerű oka csak innen mi nem jövünk rá!

Ajánlom Cesar Millan vagy a másik(asszem Christina) nevű kutyanevelők könyvét vagy sorozatát. Szerintem ilyen esetek is vannak a sorozataikban.

2012. aug. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Ok, akkor hagyd előtte a kaját, nekem olyan mindegy.

Mondjuk a megoldásokat, de mindenre van válaszod. Miért tettél fel kérdést, ha semmin nem vagy hajlandó változtatni? Mitől várod a megoldást?

2012. aug. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Csak száraztápot hagy meg, azt nem köpi be a légy. Egyébként meg mint írtam, körülbelül 2,5-3 éve csinálja ezt. Nem most kezdte. Minden egyes táppal így jártam. Azt is írtam, hogy próbáltam azt, hogy 5-10 perc után elvettem és csak más nap kapta meg. Ha 5 napig csinálom ez akkor addig nem eszik. És már rengeteget fogyott... Ha tápot váltok akkor mindig vissza szedi.
2012. aug. 6. 13:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!