Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért válogat ennyire a kutyám?

Miért válogat ennyire a kutyám?

Figyelt kérdés

Rendszeresen etetjük táppal, van hogy csak azzal, van hogy hússal keverve. De van egy problémám. Eddig még egy táppal sem találkoztam, amit ne unt volna meg olyan 3-4-5 hónap után. Nem tudok vele mit csinálni. Kezdetben eszi őket (nem mindegyiket), magában is kitéve. Később már kevésbé eszi, és akkor is hagy ha hússal keverem. Aztán meg egy idő után egyáltalán nem (csak hússal keverve).


Jó neki ez az állandó táp váltás? Miért válogat ennyire?

( Olyanokat ne írjatok, hogy vegyem el tőle 5 perc után. Semmit nem ér, próbáltam már. )


2012. aug. 5. 20:59
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
De ő télen is ezt csinálja. Gyakorlatilag úgy 2,5 éve ezt csináljuk. Kölyökként nem csinálta ezt, aztán egyszer csak bumm mint akit elvágtak.
2012. aug. 5. 21:33
 12/35 anonim ***** válasza:
25%

Teljesen igaz. A mi kutyánk is ilyenkor kevesebbet eszik.


A széklet mennyisége meg önmagában még nem sokat számít hisz az a táplálék fajtájától függ.

Ha már nézzük akkor jobban számít az állag és a rendszeresség((hogy ne legyen székrekedése, hasmenése stb).


Ha aggódsz, még mindig elviheted egy kivizsgálásra és megmondják hogy van-e valami baj.


De szerintem ha rendszeresen adsz neki valami húsfélét, száraztápot meg ilyeneket akkor még az sem gond ha nagy melegben egy ideig nem sokat eszik.

Mert ugye a kiegyensulyozott táplálkozás része a hús és a nem hús kaja is.!


Szerintem...


De persze nem vagyok szakértő így lehet hogy van aki jobbat is tud mondani :)

2012. aug. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék hogy a mi kutyáink(már 3 volt) időnként 1-2 napig nem nagyon ettek csak füvet rágcsáltak... Aztán megint rendben ettek mindent.

Asszem ez valami emésztési dolog náluk...

2012. aug. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
70%

Egyszerűen válogatós a kutyád. Ha tetszik, ha nem. A kutya tökéletesen elvan egy fajta ételen is egész életében. Nem ember, akinek a vegyes étrend az életfeltétele.

Milyen fajta a kutyád? Mennyi idős? Mennyit mozog? Milyen állapotban vannak a fogai?

2012. aug. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Palota pincsi, 4 éves lesz. Átlagosan napi szinten 2 órát mozog aktívabban, EÜ sétát leszámítva akkor csak bóklászik.

A fogait sajnos nem nagyon tudom megnézni, mert nem igazán engedi kinyitni a száját, és olyan pici, hogy ha két kézzel turkálok hogy kinyissam, semmit nem látok... De megrágni megtudja, csontot rendszeresen eszik. Igaz kicsit kezd neki fogköves lenni azt néha sikerül megnéznem.

2012. aug. 5. 21:44
 16/35 anonim ***** válasza:
az enyém is ilyen aztán el keztem Taste of the wild-al etetni és azóta úgy eszik mint a kis angyal
2012. aug. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Egy ideje gondolkozom rajta, hogy váltok. Melyik tápot ajánlod? Eddig többnyire csirkés tápokat evett, de bárányosat is evett már. Meg egy hónapig halasat.
2012. aug. 5. 21:58
 18/35 anonim ***** válasza:
31%
14.! Menj már innen máshova hülyeségeket beszélni! Köszi!
2012. aug. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
64%

ma 22:19

Ja...ha valaki nem azon a véleményen van, hogy egy éhes kutya nem válogat, meg a kutya nem ember, hogy étlapról válogassa meg a vacsoráját, akkor az hülyeséget beszél, ugye?

Szerencséje a tápgyártóknak, hogy olyan okos emberek vannak, akik a kezükre játszanak a sokféle "ízesítésű"tápok vásárlásában. Holott a kutya az ORRÁVAL dönti el először, ehető-e az az étel, amit elé tesznek.

Fogalma nincs róla, hogy éppen halast, vagy bárányosat eszik a drága.

2012. aug. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Házi kosztot nem próbáltad? Én már hallottam olyan kutyáról, aki csak házit volt hajlandó megenni.
2012. aug. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!