Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről mi a véleményetek? A...

Erről mi a véleményetek? A vakvezető kutyák csak vezetik a gazdájukat vagy a védelmük is feladat? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval testvérem vak (születése óta),van egy Labrador vakvezető kutyája (pontosabban már csak volt).

Megpróbálom röviden leírni a történetet:Sétált az utcán és kirabolták (állítólag romák),természetesen vele volt a kutyája is.A pénzét,iratait vitték el.A kutya állítólag meg akarta védeni,neki akart ugrani a támadóknak.DE én úgy tudom,hogy egy ilyen kutya SOHA,semmilyen körülmények között nem támadhat!Mert mi van,ha NEM is akarták volna megtámadni?

A vége az lett,hogy a Labrador elrántotta a tesómat és megsérült,mert utánuk akart menni a támadóknak,akik persze leléceltek.

Hol lehet kérvényezni,ha új kutyát szeretne? Mert nem szeretné,hogy egy dög elrántsa,nincs elég baja anélkül is.Akkor inkább rabolják ki,minthogy megsérüljön...

Hogyan voltak képesek egy ilyen kutyát a kezére adni egy VAK embernek???


2012. aug. 6. 13:58
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%
Igazából még szerencse,hogy elvitték a kiképzői,így nem marad tovább egy ilyen családnál,főképp ilyen kijelentés után "Mert nem szeretné,hogy egy dög elrántsa,nincs elég baja anélkül is."Ha a tesód szájából hallottad ezt,akkor előre bocs(mert tudom,hogy ezen rögtön megfogsz sértődni),de egy ilyen kölyök megsem érdemel 1 kutyát.Ennyi erővel vegyetek 1 szobrot és ne sírjon majd a tesód,ha majdnem halálra verik és senki sem segített rajta,szal ilyen felfogás mellett ne is kérvényeztek új kutyát,mert rohadtul nem érdemlitek meg.Bocs ha kemény voltam,de ez az igazság...
2012. aug. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Nem mi vitettük el,hanem a kiképzői jöttek el érte,nemrég beszéltünk velük.Ők mondták,hogy elrántania nem szabadott volna semmiképp,bár akkor már a tesóm is mérges volt,ezért akar új kutyát.Fog is kapni,megígérték,mert ilyet nem tehet (ezt a kiképzők mondták!),hogy elránja.Maximum esetleg megharapja a támadókat,de addigra már leléptek.

És mi van,ha mondjuk átkelnek egy zábrán és ott ránja el? Vagy kirántja az útra és elütik?

A támadást megúszta az addig oké,már elkapták a cigányokat mert írtam hogy volt szemtanú.

2012. aug. 6. 14:42
 13/27 A kérdező kommentje:

Amúgy meg ha annyira ki akarják rabolni vagy megverni valakit,egy kutya pusztán nem fog megakadályozni egy cigány bandát szerintem.Ha akarják,ugyanúgy kiiktathatják szépen...akkor meg már mindegy hogy ott volt vagy nem.A Labrador nem őrző-védő fajta,szóval akkor szerintetek nyugodtan sétálhatna Csivavával is.Vagy egyedül.Max. ha esetleg valami oroszlánnal,akkor nem mernének odamenni hozzá.De egy kutya nem jelent nekik semmit szerintem.

A tesóm amúgy nem "kölyök",nem tudom hány évesnek gondoltátok,mert 40 éves nő,de mindegy.

2012. aug. 6. 14:49
 14/27 A kérdező kommentje:
Előtte is volt már két vakvezető kutyája,de érdekes még egyik sem rántotta el (elpusztultak már),pedig volt hasonló szitu már.
2012. aug. 6. 14:51
 15/27 anonim ***** válasza:
91%
Inkább vegyetek neki egy vakoknak való botot vagy egy olyan kutyát ami nem tudja elrántani mert kicsi...Igen a Labrador retríver nem ÖV-s kutya!Vadász kutya de ez itt mindegy!Hisz nektek úgyis csak egy "dög"...Mondom vagy bot vagy kicsi kutya amit a tesód tud kezelni...
2012. aug. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
A tisztelt kiképzők vajon tesztelték-e a kutyát az ilyen szituációra? Mert illene. Mielőtt valaki megkapja a kutyát , a kiképzőknek ismerni kell az adott kutya minden rezdülését. És nem elvinni kellett volna, hanem egy közös tréningen alakítani a kutya viselkedését.
2012. aug. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

És milyen kistestű vakvezető kutyafajták vannak?

Mert én eddig a Labradoron kívül csak Németjuhász és Golden R-t láttam.Vagy egy keverék (kistestű) ha kiképzik,ugyanúgy jó lenne.

Köszi utolsó,a közös tréningre majd rákérdezek náluk.Amúgy a kutya egy éve volt a tesómnál és ha jól tudom olyan három éves körül van.

2012. aug. 6. 15:50
 18/27 Szilvi & Argos ***** válasza:

Még néhány évvel ezelőtt olvastam a vakvezető kutyák vizsgaszabályzatát, ami kb. a 80-as, 90-es években volt aktuális. Benne szerepelt tárgyőrzés, hangadás és alapfokú ŐV is!

A mai korban viszont szerintem a TÁMADÓ viselkedés valóban elfogadhatatlan, ellenben a VÉDŐ fellépés helyénvaló. A tesód elengedhette volna a kutyát, az biztos. Az elrántás tényleg nem volt korrekt a kutya részéről, ahogy az sem, hogy ott hagyta a gazdáját és a gazfickók után futott.

Ha 1 éven át jó párost alkotott a kutya és a gazdája, nem volt probléma, akkor szerintem nem kellett volna visszaadni a kutyát a kiképzőknek! Egy alapos, hosszabb közös tréningen kellene részt vennie a tesódnak és a kutyának is!!!


Az igaz, hogy az elmúlt években nem egy vakvezető kutyával találkoztam, akin befele fordított SZÖGES NYAKÖRV VOLT, kutyákkal agresszívan léptek fel. Hallottam olyan esetről is, ahol embert harapott a kutya egy buszon :O

Egy, a vakvezető képzést jól ismerő embertől tudom, hogy régebben gyakori volt, hogy alkalmatlan kutyát átengedtek a vizsgán...mindez a vakvezető képző suli vezetőjének hibája volt...azóta már nem ő a vezető, mert vmi alapítványi gikszer volt, kétféle alapítványban volt érintett, stb-stb...

Azóta normális alapokon folyik ismét a kiképzés és vizsgáztatás

2012. aug. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
gondolom Csepelen képzett kutya volt....katasztrófa amit ott művelnek, felületes kiképzés, szaporított kutyák stb. minden második kutya lakalmatlan a munkára amelyik onnan kerül ki:(
2012. aug. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
68%

Először is leszögezném, hogy a kutya nem hülye. A vakvezetők sokszor elég bambának tűnnek, de egy egyértelműen támadó szándékú embert bármikor felismernek, és ösztönből védik a falkát. Erről meg nehéz lenevelni a kutyát, hiszen ahhoz fel-alá kéne masírozni vele a nyóckerben, és megvárni, amíg megtámadja valaki, mert a kamutámadást nem veszik be, pláne, ha arra vannak tréningezve, hogy minden ember jó szándékú és kedves, és csak szépen szabad ránézni. Szóval önmagában az, hogy egyszer előfordult ilyen, nem azt jelenti, hogy most már mindenkinek neki fog menni, ha kell, ha nem. Persze ez függ attól is, hogy tesód hogy kezelte a helyzetet, ezt majd a kiképzők megállapítják, hogy biztonságos-e a kutya a továbbiakban.


Másrészt azért tesód is megelőzhette volna ezt az egészet, ő is felelős a történtekért valamennyire. A kutyát nem csak kiképezni kell, hanem irányítani is, mégpedig oly módon, hogy a falkavezéri szerepet minden kétséget kizáróan a kutyavezető tölti be, tehát ha rászól a kutyára, hogy "NEM!", akkor az azonnal abbahagyja, amit csinál, bármi is legyen az. Ha rendesen lett volna nála is nevelve a kutya, akkor nem fordulhatott volna elő ilyen. A legjobban kiképzett kutya is "elromlik", ha úgy érzi, ő a döntéshozó, tehát bármilyen frankó kutyát is kap legközelebb, az is ugyanúgy el fog romlani, ha nem figyel oda a nevelésére. A vakvezető kutya nem gép, amit beállítanak, aztán működik, amíg le nem jár a szavatossága.


Persze ettől függetlenül lehet, hogy a kiképzők is hibáztak, de alapvetően ilyen helyzetben bármilyen kutyát le kell tudnia állítania a gazdájának, függetlenül attól, hogy vakvezető, rendőrkutya, vagy a Mari néni zsírtacskója.

2012. aug. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!