Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen melegben hogyan oldjátok...

Sippara kérdése:

Ilyen melegben hogyan oldjátok meg a sétát?

Figyelt kérdés
Iszonyú meleg van, a huskym már a lakásban is "döglődik", én most értem haza, odakint halálos az idő. Levigyem egyáltalán sétálni, vagy várjam meg, amíg hűl valamicskét az idő? Ti leviszitek ilyenkor hosszabb szőrű kutyáitokat?
2012. aug. 6. 16:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
A legjobb, ha kutyád viselkedését figyeled, ő elárulja neked, ha az energiái túlzottan felhalmozódnak.
2012. aug. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Csak később megyünk mikor hűl az idő, előtte meg kap egy alapos zuhanyt. Persze pisilni leviszem ilyenkor is 2-3percre és aztán vissza, ne kelljen szerencsétlennek tartogatnia +ba még órákig ha nem muszáj, rendes séta csak fél7 után jöhet szóba ebben a melegben.
2012. aug. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
korán kelek és későn fekszem, reggel és este mozgatom ki a kutyát, napközben egy egészségügyi séta 10 perc és kész
2012. aug. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam csinálni hogy megvárom hogy 9 óra legyen és olyankor elviszem sétálni.Vagy még reggel szoktam elvinni korán olyan 6-7 óra között akkor elmegyünk hosszab utakra hogy kifáradjon és a melegbe ne keljen szenvedni hogy aludjon mert általában az ember és az állata akkor hogyha alszik nem veszi észre hoggy mien nagy kinn a kánikula.
2012. aug. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor leszaladunk pár percre :) Nem tudtok esetleg valamit, amivel hűteni lehetne? Esetleg vizes törölköző? Vagy attól megfázhat? Bocsánat, ha hülyeségeket kérdezek, eddig csak rövid szőrű kutyáim voltak, ezt a szőrgombócot nagyon féltem a hőgutától...

2012. aug. 6. 16:42
 6/14 anonim ***** válasza:
27%
az én husky szukámnak meg van Tiltva hogy kimenjen az utcára :) iszonyú nagy kertünk és udvarunk van :) szabadon van az udvarba és estefele kiengedjük a kertbe szaladgálni :) de ha jól láttam most a szájába viszi a teniszlabdáját és nyüszög,szóval tüzel a kutyusom,ezért elvettem tőle a labdát h lenyugodjon:) 11:00 órától a konyhába alszik a hűvös kövön de most egy 10 percre kiküldtem az udvarra mert megetettem anya cicáját ,de most megint bent van:)
2012. aug. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mi reggel öt-fél hat felé szoktunk indulni egy nagyobb, 2-3 órás sétára, egyébként egész nap a lakásban hűsöl. Pár alkalommal kiengedem napközben, hogy elvégezze a dolgát és még esténként, 7-8 felé megyünk szintén egy nagyobbacska sétára.

A múlt héten egy barátunk nyaralójában voltunk a Maros parton, naponta 5-6 alkalommal vittem le úszni, szerintem nem kell bizonygatnom, mennyire élvezte azt az állapotot. :)

2012. aug. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Reggel egy nagyobb séta,kb fél óra,délután 2 tíz perces,majd 6 körül lent vagyunk 2-3 órát kb akkor jön le a többi kutyás is,és akkor labdázunk kutyázunk. Ő is akkor imád lent lenni,nekem annyi hátrány,hogy már nem tudom megszámolni hány szúnyogcsípés van rajtam xd

Hűteni én zuhannyal szoktam:)

2012. aug. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Na igen, így jó is lenne, csakhogy ez a "dög" :) nem akar lent maradni 2-3 órát, viszont így félek, hogy sok marad benne a kihasználatlan energia... :(
2012. aug. 6. 20:09
 10/14 anonim ***** válasza:
hogy érted hogy "nem akar"? ezt mivel fejezi ki?
2012. aug. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!