Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van magyarazat az olyan...

Van magyarazat az olyan kutyatamadasokra, amikor az embr allitasa szerint"eddig normalis volt"?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom meg olvasom hogy a csala kuyaja baratsagos kedvesnyugodt volt es egyszrr csak "bekattant" ahogy a laikusok mondjak, e megharapta a gyereket vagy a masik kutyat vagy a gazdajat. ezeknek az eseteknek mindig egy a vege:a kutyat elaltatjak. Emlekszem nem reg volt hogy egy zolgalati kutya a kikepzo rendorjet tamadta meg. Nem tudom miert.... De ott is a kutya ment el aludni.... Megis mi az, hog egyszer csak bediliik a kutya es tamad? Sokak szerit eezek allatok aoikben sose lehet bizni mert kiszamithatlanok... Nekem eddig. volt 4 kutyam es mind elt min.8 evet. es egyik se kattant be csak ugy es harapott volna meg. Meg csak meg se morogtak... Most van egy argentin dogom es vele bikozni is szoktam ha jatszunk... Most felnem kene hogy egyszer csak atharapja a torkom?

Mi erre a magyarazat? Ezek az emberek nem ismertek a kutya testbeszedet, holozz o jelezte hogy megharap, ha nem hagyjak nyugton?



2012. aug. 7. 08:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb gyilkosról is azt mondják a szomszédai, hogy el sem tudják róla képzelni, hogy bántson valakit!
2012. aug. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pont ezeknél az eseteknél nem lehet általánosítani, ismerni kell az adott szitut, körülményeket stb. Nincs két egyforma és nincs séma.
2012. aug. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én úgy fordítom magyarra, hogy eddig nem vették észre, vagy nem akarták észrevenni a jeleket, amik figyelmeztettek arra, hogy gond lesz. A kutya nem kattan meg csak úgy, mindig van előjele, de sajnos amíg olyan tévhitek élnek az emberekben, hogy normális az, ha egy kutya morogva-harapva félti a kajáját, addig lesznek ilyen esetek.
2012. aug. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Leírok most egy kis tanmesét. A családban, fiatal gyerek ellen történt támadások, nyílt agresszió 95%-ban emiatt történik. A körülmények mindig változók persze.

A mese: fiatal, friss házaspár vett egy kis spánielt. Gyerekükként szerették, elkényeztették, mindent engedtek neki, szabad feljárása volt a fotelekbe, ágyra, együtt evett a gazdákkal, mindentől óvták és védték. Rengeteget is foglalkoztak a kutyával. Majd egy nap jött a jó hír, új jövevény fog érkezni. Már el is kezdett a kis család boldogan készülődni a baba érkezésére, míg a kutya kissé a háttérbe szorult. A figyelmes gazdik persze észlelték az eb érzelmi válságát a kevesebb törődés, figyelem miatt, keményen odafigyeltek rá, nehogy elhanyagolják őt. Még jobban kényeztették, figyeltek, meg ne bántódjon valamin is.

Majd megérkezett az új családtag. Az első napok boldogsága, zűrzavara persze óhatatlanul mellékszerepbe juttatta a kiskutyát. De a család még mindig kényesen figyelt hősünkre, hogy megőrizze eddigi helyét az új rendben is.

2-3 év telt el így, és a kiskutya már egyre többször kapott szidást számára érthetetlen dolgok miatt, hogy elvitte játszani a gyerkőc új játékait vagy csak ráfeküdt a leterített szép fehér pelenkára. Egyre zavarosabb lett minden a kutya számára. Majd egy nap bekövetkezett az, amit nem lehetett elkerülni. A kis gyerek a kutya helyére tört, felriasztotta őt álmából, játszani akart vele, le akarta őt cibálni a fotelből. A főszereplő ekkor pont úgy járt el, ahogy az ösztönei diktálták. Ha a falka gyenge kezű vezetője nem rendszabályozza meg a kis kétlábút, majd ő teszi meg, hisz a gyerek alatta áll a rangsorban, ahogy azt a főnökök, a gazdik jóváhagyták és elintézték.

A kisgyereket egy csúnya harapással szállították a kórházba. A család feje ekkor úgy döntött, nincs más út, a kutyának mennie kell. Altatás vagy menhely lett a vége az esetnek.


Nincs olyan, hogy a kutya bekattan, megőrül, megváltozik. A világon minden csak és kizárólag a vezető, a gazda hibái és viselkedései miatt történik meg, semmi más miatt. Ezt az emberek nem tudják mérlegelni, nem képesek felfogni, nem képesek elhinni, ők a hibásak, nekik kell változniuk. A kutya pont olyan lesz, amilyenre formálják, amilyenné alakítják, ehhez képest is fog mindig viselkedni.

2012. aug. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek. De anyósom szerint amikor alszik a kutya, olyankor nem szabad a gyereknek odamenni még megsimogatni sem, mert hogy szerinte akkor a kutya hirtelen felébred és megharaphatja, ha megijeszti. Én szerintem ez nem lehetséges.... mármint ha rendben van a rangsor. vagy mégis? Nem tudom. Mert nekem van egy németjuhászom és ha éjjel véletlenül mélyen alszik és hirtelen kinyitom az ajtót, akkor ugatva ébred, majd meglátja, hogy én vagyok és abbahagyja.
2012. aug. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az esetek 95%-ban a gazda a hibás az ilyen támadásokért. Ezt a "bekattan" dolgot egyetlen szituációban tudom elfogadni, mégpedig akkor ha a kutyának valamilyen súlyos betegsége van pl. agytumor, vagy súlyos ideggyengeség stb.
2012. aug. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

SOHA nem a kutya a hibás! Egy kutya sem úgy születik, hogy bekattanok és megharaplak !

A kutyákat mi formázzuk és alakítjuk, olyanok amilyenné mi neveljük!

Mindig a miértjét kell megkeresni.

Volt régen a híradóban, gy megharapta vagy megölte már nem is tudom szomszéd nénit... kiderült később, hogy a néni rendszeresen zaklatta a kutyát a kerítésen keresztül bottal. Rengeteg ilyen és hasonló eset van. Az én kutyám imádja a gyerekeket de van 3-4 gyerek akiket megharapna , ők kicsinek megdobálták, és cukkolták!

2012. aug. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok: a szolgálati kutyát meg valószínű a rendőr anno bántotta, én nem hiszem, hogy a kutya ok nélkül támadna! Én voltam már határőrségen kő keményen bántották ha nem csinálta meg jól a feladatot!( megrugdosták )
2012. aug. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
79 %-os tökéletesen leírta, csak egyetérteni tudok vele. A rendőrök meg sajnos nem az eszükről híresek, gondolom ez a kutyanevelésben is megmutatkozott. Olyan testbeszéd pedig a kutyától a család tagjai felé elfogadhatatlan, hogy 'megharaplak, ha nem hagysz békén', hiszen egy rangsorban alattunk álló nem haraphat meg senkit a családból.
2012. aug. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

10:03 Adj igazat az anyósodnak, mert az előbb magad bizonyítottad be az igazát. Ha hirtelen felébred a kutya, akkor bizony baj is történhet.

Én annyival bővíteném ki a szabályt, hogy a kutyát evés, alvás közben nem zavarjuk. Én már hallottam olyanról is, hogy a kisgyerek a kutyát evés közben akarta megsimogatni és odakapott. Ez szerintem a kutya részéről figyelmeztetés volt. A soha nem a kutya hibás mondattal nem tudok egyetérteni, mert kutyából is van selejtes egyed.

2012. aug. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!