Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ingyen elvihető 1 éves szuka...

Ingyen elvihető 1 éves szuka vizsla érdekel valakit? Minden rendben van vele, se sürgősen gazdit keres!

Figyelt kérdés

tudok neked egy ingyen elvihető fajtiszta vizslát. most biztos furcsán nézel, de nincs ebben semmi csavar ..nemrég költözött az utcánkba egy fiatalember, akinek van egy egy éves szuka vizslája. az illetőnek nincs pénze kerítésre, így épp csak össze tudott dobni neki egy kennelt. mivel a kutyus gazdája napi 16 órát dolgozik, nincs ideje levezetni a kutyája felesleges energiáit. értelemszerűen minden kutya, hát még egy vizsla(!!) nagyon szenved az 5 négyzetméteres kennelben bezárva egész nap. ezért is adja az illető ingyen a kutyust, hogy a lehető legrövidebb ideig kelljen szenvednie a vizslanak. nagyon szeretem a kutyákat, így néhány hónapja érdeklődtem a vizsla iránt, de mivel van két nagytestű kutyám és 3 macskám, így csak setaltatom.anya nem engedné, hogy haza vigyem. pedig nagyon megszerettem:) személyes tapasztalataim:

amikor ráérek mindig elmegyek érte. kiengedem a kennelből , ő pedig vidáman futkarozik körülöttem, de nem szalad el. amikor hívom: " Betti!! gyere!! ül." ő azonnal megteszi. ráteszem a pórázt és teljesen fegyelmezett lesz. amíg forgalmasabb helyeken setalunk pórázon viszem. nagyon jó tulajdonsága, hogy végig mellettem jön.nem húz, nem ránt el másik irányba. amikor az utcában minden kutya ugat rá, akkor is szépen sétál mellettem, végig laza a póráz. amikor beérünk a szántóföldes, mezős területekre elengedem. és a legpozitívabb tapasztalatom(!!!!): vizsla létére nem hogy visszajön hívásra, de anélkül hogy szólnék neki, kb. 5 méterenként BEVÁR!!!! ezalatt azt értem, hogy szaladgál, szimatolgat, ugrandozik, de ha túl messze megy (5-10m) magától megáll, és amíg utol nem érem, nem indul el.!!!! ez nagyon megnyerő tulajdonság igaz? főleg, hogy vizsla. amikor először vittem el sétálni, és elengedtem, féltem, hogy vizsla létére megy majd az orra után, de nem így történt, és egyszer sem fordult elő, hogy elszaladt volna messzire, és ordibalni kellett volna utána. egyszer megkérdeztem a gazdájától, hogy erre hogyan tanította meg? ( a bevárásra) és azt mondta, hogy ez szerencsére benne van a kutya jellemeben. így igazi kikapcsolódás a séta. nemrég mikor szaladgált előttem talált egy rókát.ott feküdt a földesút szélén.egy ideig farkasszemet néztek, majd a róka befutott a kukoricatablaba. Betti utána futott. gondoltam nem kéne összeszednie valami veszettséget, így azonnal hívtam. fél percen belül ott is volt mellettem. nagyon szereti a vizet, így mindig leviszem a sió csatornahoz. megnevetteti az embert ahogy a vízben játszik. jól lehet vele apportirozni:)

jó tulajdonságai vannak igaz?:) de azt tudni kell róla hogy nagyon igényli a mozgást. mindig több órára viszem el sétálni, futkarozni, de még egyszer sem volt, hogy úgy kifaradt volna, hogy szinte összeesett a kenneljeben. tehát csak olyan embereknek ajánlom, akiknek van napi 1-2 orajuk rá, hogy elvigyék futni/biciklizni/görkorizni. elsősorban olyan családoknak ajánlom, akiknek van már tapasztalatuk kutyatartasban.

kűllemre is nagyon szép, izmos hátsólábai vannak és nagyon szép, karakteres feje. kuldhetek róla képet, ha érdekel:) más kutyákkal nagyon barátságos. fajtatol, nemtol, kortól függetlenül.



2012. aug. 7. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést hamar törölni fogják,így gyorsa leszek. Inkább a facebookon vagy iwiwen ajánld fel. Vagy egy szólj valami állatszervezetnek
2012. aug. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nagyon jó kutya tényleg!! :) és vizsla és szuka pont amilyet keresnék , csak sajnos 3-4 év múlva lehet nagytestű kutyám..

panelba lakok egy kistestű kutyával még a szüleimnél ,nem fér bele még egy kutya se anyagilag , a szüleim még egy kutyát nem engednének be, főleg úgy hogy a vizsla nem is tetszik nekik ,nem tudom mért.. :( pedig amit leírtál nagyon jó :)


de 3-4 év múlva fogok kertes házba költözni és fixen pénzt keresni..


rokonokat,barátokat,ismerősőket már kérdezted??

facebook-ra tedd fel egy fotóval szerintem hamar gazdira lel.. a leírtak alapján biztos vkinek megtetszik a kutyus

2012. aug. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Facebook, expressz hirdesd meg fényképpel.
2012. aug. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2012. aug. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ide feltöltheted:

[link]

2012. aug. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2012. aug. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!