Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutya kiválasztása az...

Kölyök kutya kiválasztása az alomból! Veletek hogy történt? Tesztet végzett valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Az lenne a kérdésem hogy ti hogyan választottátok ki az új családtagot ? Esetleg ő választott titeket? Volt aki elvégzett valamilyen tesztet? Akik végeztek ilyet azok csak hobby célra esetleg munkára kerestek kutyust? És leírnátok hogy milyen lett a kicsi felnőttnek? Viszonylag ilyen temperamentumra számítottatok?

Ezeket azért kérdezem mert nemsokára elérkezik az idő)najó még meg sem születtek a kicsik:D) hogy kiválasszam az új kedvencemet. A tenyésztő azt mondta hogy ő majd megmutatja melyikre gondolt nekünk hisz mégis ő ért hozzájuk mi elmondtuk neki hogy milyen az életünk milyen kutyust szeretnénk. De nem tudom... Az lenne a legjobb ha az a kis vacak jönne oda hozzám akit a tenyésztő is kinézett.:)

Vajon ez a teszt tényleg hatékony? [link]

A válaszokat előre is köszönöm !:)


2012. aug. 8. 20:20
1 2
 11/19 Akiteki ***** válasza:
100%
Az első kutyámat én is úgy vettem, hogy odarohant hozzám, a többi megtorpant. Na ő lett a nyuszika. Az is ledominálta, aki elfért a hasa alatt.
2012. aug. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ezt mondom, ez a módszer arra sem jó, hogy az alom legdominánsabb kiskutyáját válasszuk ki, pusztán egy rohadt nagy véletlen, amire nem éri meg alapozni a kutyavásárlást. Persze van, hogy éppen jó kiskutya rohan oda, mint pl a te esetedben Alexandra, de sokkal nagyobb az esély arra, hogy nem.
2012. aug. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Persze, én csak arra reagàltam, hogy azt írtad, h az a kiskutya, amelyik elsőként rohan, nagy valószínűséggel a legdominànsabb.
2012. aug. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Én tenyésztésre vettem kutyust és akit én akartam arra a tenyésztő azt mondta h semmiképp, jelenleg még jónak tűnik a választás sorra nyeri a kiállításokat sokkal szebb mint a testvérei...aztán h amire átesik mindenen akkora derül ki h jól választottam-e, de én akkor eldöntöttem h nem fogom sajnálni ha nem, azt sajnáltam volna ha nem őt hozom el...
2012. aug. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Az első kutyámat még születése előtt választottam, egy bizonyos színt szerettem volna, és ő volt az egyetlen ilyen az alomban. A másodiknál meg sokat gondolkodtam, és végül ő volt az utolsó, aki megmaradt a tenyésztőnél. Mindkettőt imádom. Viszont fontosnak tartom, hogy valóban legyen valami személyes vonzódás. Ha a tenyésztő kiválaszt egy kiskutyát, de valami miatt ő pont annyira nem szimpatikus, akkor nem hoznám el. Az embernek nagyon sok álmatlan éjszakája és sok-sok melója van egy kiskutyában, ha nem szerelem az első látásra, akkor szerintem nem lehet kellő türelemmel végigcsinálni.
2012. aug. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
69%

Mi 3 hetesen mentünk először. mindenki aludt, ő meg próbált ácsorogni, és ugatgatni. minden egyes próbálkozásnál felborult:))) Aztán felmászott a kiskutyakupac tetejére, és felkeltett mindenkit. Ő természetesen lefeküdt aludni:) Aztán 5 hetesen ismét megnéztük, le sem kakált minket, ment mert neki fontosabb dolgai voltak. 6 hetesen hoztuk el:) 3 éves, ugyanolyan izgága, tipikus kan, II-es vizsgával, és 3 ország Championja:))))

Én azt tanácsolom, hogy tölts el hosszabb időt az alomban. Nézd meg ahogy játszanak, és főleg azt amikor esznek. Ott nagyon jól megmutatkozik melyik milyen jellem:)

2012. aug. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat !:)
2012. aug. 8. 22:16
 18/19 anonim ***** válasza:
Csak hogy a farokhúzgálós válaszolót kicsit igazoljam régen pl vadász vagy patkányfogó célra így is választottak kiskutyát ki. Én olyat hallottam hogy házőrzőnek az a kiskutya a jó, amelyiket ha arrébb dobod (nem úgy hogy nyekkenjen vagy ilyesmi csak hogy érezze hogy na, arrébb vagy pakolva) és visszafordul és visszamorog, az lesz jó. Vagy rendőrkutyákat, katonai kutyákat is úgy választottak hogy mellettük lőttek egyet. Amelyik nem menekült el, az maradt. Vgay pásztórkutyát is úgy, hogy lerakták a birkákhoz és ha ment hajtani, akkor jó volt, ha le se tojt a őket akkor mehet házhoz vissza. Ma már szerintem egyik módszert sem igazán indokolt alkalmazni, de régen nem figyelgették háznál a kiskutyákat így alkalmazták ezeket. Csak hogy a kérdésre is válaszoljak, mi annó az utolsó kiskutyát hoztuk el így a csoportból nem tudtunk választani, a másik kutyánknál pedig ő volt az egyetlen rövidebb szőrű. Ő keverék, szóval ezért, de ugyan ilyen keverékkel már volt tapasztalatunk és nagyon bejött. Hát ő nem igazán hasonlít rá. Egy dinnye, de jó értelemben. Szerintem ülj le közéjük, játssz velük és majd az egyikbe beleszeretsz. Ha olyan a tenyésztő, akkor lehet még át is verne, vagy ha nem ismer annyira akkor nem is a legmegfelelőbbet kapnád. Amúgy szerintem rossz választás csak akkor van, ha beteg vagy sérült a kiskutya. Egészséges, jó mentális felépítésű kutyák közül nem lehet rosszat választani :) (csak ha tenyészteni vagy versenyeztetni is szeretnéd).
2012. aug. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
amig a pásztorok, és a vadászok igy szelektáltak, nem is volt ennyi ideggyenge ösztönszegény kutya.
2012. aug. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!