Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyit ér az a r. ohadt...

Ennyit ér az a r. ohadt törzskönyv és egészségügyi szűrés, stb?

Figyelt kérdés
Rettentően dühös vagyok. 2 éve kapott a párom apja tőlünk egy golden retrievert. Nem itthoni tenyésztőtől van, külföldön vettük. A kutya egy nagyon jó kennelből lett kiválasztva, 12 hetesen hozhattuk csak el, tk-vel, chippel, szerződéssel. A szülők egészségügyi szűréseit láttuk, természetesen a szülőket is, gyönyörű, egészséges kutyák voltak, szép eredményekkel. Agility, vadászat, stb. Ugyebár az ember azért vesz elvileg ilyen helyről kutyát, hogy úgymond nyugodtan aludhasson, nem lesz baj a kutya egészségével. Átszámítva 200 ezer ft volt a kutya, persze csak hobby célra. Ha tenyészteni, vagy versenyre akartunk volna járni vele, akkor még a dupláját is elkérte volna...Ezt nem nagyzolásból írom, párom 2 évig spórolt, hogy az apja 60. szülinapjára megvehesse az "Álomkutyát". Erre múlt héten a kutya egyik nap nem tudott felállni. Egyszerűen a hátsó lábai felmondták a szolgálatot. Aztán kicsit jobb lett, majd megint rosszabb. Elvitték orvoshoz, és diszpláziát állapítottak meg a kutyánál. Műteni kell a kutyát. Úgy néz ki, hogy a vadászatot, közös nagy kirándulásokat el kell vele felejteni. Nem volt túlterhelve a kutya, és prémium táppal etette apósom. Arany élete volt. Erre 2 éves, szinte még kamasz kutya ilyen beteg lesz. Olyan iszonyatos düh fogott el, hogy el nem tudom mondani. Tudom, hogy nem a tenyésztő tehet róla, de akkor is. Itt is az emberek(köztük én is), hirdetjük a tenyésztőtől való vásárlást, biztatjuk a többieket, hogy szaporítótól NE vegyenek kutyát. Erre így járunk. És az a legbosszantóbb, hogy a szomszéd labradorja egy szaporítótól van, és már 14 éves. Most akkor mi van? Érdemes tényleg tenyésztőtől vásárolni? Mert én már úgy vagyok vele, hogy veszek egy kutyát 30 ezerért, pl egy családtól, akiken látszik, hogy szeretik a kutyájukat, és lehet jobban járok, mintha kifizetnék ennyit. Mi a garancia, hogy a tenyésztői kutya egészséges? Semmi! Persze, visszavihetnénk a kutyát, de apósomnak megszakadna a szíve, ha meg kellene válnia tőle.
2012. aug. 9. 09:07
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
90%
Nézd, a kutya élőlény, nem gép. Nem előállítják egy standard minőségre, hanem próbálják a lehető legjobban kiküszöbölni az ilyen betegségeket, de a genetika sajnos bármikor, bárkit megtréfálhat. Jó helyről származó kutyánál kisebb az esély betegségekre, de megvan sajnos. Így legalább a költségeitekbe beszáll a tenyésztő, nem tudom, mennyire álltok jól anyagilag, de azért gondolom, ez sem mindegy.
2012. aug. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
82%
Az a baj, tenyésztő, mint tengerben a vízcsepp. Vagyis az emberek java részének, ha valaki villant némi kiállításgyőztes címeket, törzskönyvet ad, az már tenyésztőnek számít . Holott ettől még nem tenyésztő az illető. Amúgy a dp kialakulásában nagy szerepe van a tartásnak, etetésnek, mozgatásnak is.De a kutya élőlény. tökéletes párokból is előfordul hibás egyed. Az embereknél is van, hogy születnek beteg csecsemők.
2012. aug. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy nem gép. Csak azért vesz valaki tenyésztőtől, hogy ne forduljon elő baj. És amikor bekövetkezik az a bizonyos baj, akkor az ember dühös lesz, és elkeseredik. Hát, az a pénz, amit visszaad, jól fog jönni, de nem tudom, anyagilag apósom hogy fogja bírni. Mi besegítünk, amiben csak tudunk, de a teljes költséget nem tudjuk fizetni. Majd meglátjuk mi lesz. A tenyésztőre nem haragszom, igazából magamra haragszom, én választottam ki a kutyát...De most már mindegy, a fő, hogy minél előbb felépüljön, amennyire lehet, és hogy sikerüljön még sok hosszú boldog évet teremteni a kutyusnak. :)
2012. aug. 9. 11:37
 24/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha odafigyeltetek volna, ismerve a fajta kritikus pontjait, és időben egy előröntgennel csak felméritek az állapotát, lehet, idáig nem jutott volna el a helyzet.Ma már lehet részletfizetést is kérni nagyon sok orvostól. Egy jól megválasztott műtéttel a kutya esélyes az elkövetkező évekbeni normális élethez. De utána is be kell tartani az orvos ajánlásait . Főleg az ajánlott etetési, súlytartási, étrendkiegészítői tanácsokat.
2012. aug. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
86%

Nem, azért vesz az ember tenyésztőnél kutyát, hogy a lehető legkisebb eséllyel forduljon elő baj. Kizárni soha nem lehet sajnos.

És hát igen, a tartás is közrejátszhat ebben. Ha túl korán túl sokat vagy rosszul mozgatta esetleg apósod a kutyát, az simán súlyosbíthatott egy éppen csak jelen lévő problémát.

2012. aug. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Van szerzett DP is, nem csak örökletes. A rossz táplálás, tartás is előhozhatja, mint pl. a prémium tápok brutál gyors növekedésre sarkallása is nem egy kutyát tett tönkre emiatt... Vagy a túl korán kezdődő futtatás, ugráltatás...
2012. aug. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
32%

Ja, és ezért nem kell küllemkutyákat venni. Szép lassan le kéne szokni erről és hirtelen eltünne ez a sok 2007-ben vettem egy X fajta kutyát, nagyon megtetszett, 2008-ban megalapítottam a kennelt, azóta tenyésztem és van már x kupája a kutyámnak...

Én egyszerűen iskolához kötném a tenyésztést és kizárnám a sok kóklert ezáltal, akiknek fogalmuk sincs a fajtáról, és csak küllemre tenyésztenek.


Ennek a szukának 8 kupája van, annak a kannak 2. Az nem jó, keressünk egy olyat, amelyiknek 10 kupája van. Hú, megvan. Na akkor ez aztán szuperjó alom lesz. :-D :-D


Vagy az is jó, mikor megkérdezik. Melyik kutyafajta tenyésztésével lehet a legtöbb pénzt keresni? Majd elkezdi azt "tenyészteni".

2012. aug. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:32

Komolyan úgy gondolod, egy iskola elvégzése megváltoztatja az emberek gondolkodását?

Elvégzi az iskolát, aztán elkapja a gépszíj.

Meg kell tanulni az embereknek kutyát vásárolni.

2012. aug. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
51%
Nem, de alaposan megszűri az embereket, ha mondjuk ki kell fizetni a képzésért. X összeget, el kell járni és vizsgázni kell belőle. Sokan hirtelen feladnák az egészet.
2012. aug. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért, mert az embernek van pénze meg kitartása, nem lesz jó ember sajnos. Sokan tudják, mit kellene csinálni ahhoz, hogy jól csinálják, de lesz*rják, mert úgy nem jó üzlet.
2012. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!