Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyit ér az a r. ohadt...

Ennyit ér az a r. ohadt törzskönyv és egészségügyi szűrés, stb?

Figyelt kérdés
Rettentően dühös vagyok. 2 éve kapott a párom apja tőlünk egy golden retrievert. Nem itthoni tenyésztőtől van, külföldön vettük. A kutya egy nagyon jó kennelből lett kiválasztva, 12 hetesen hozhattuk csak el, tk-vel, chippel, szerződéssel. A szülők egészségügyi szűréseit láttuk, természetesen a szülőket is, gyönyörű, egészséges kutyák voltak, szép eredményekkel. Agility, vadászat, stb. Ugyebár az ember azért vesz elvileg ilyen helyről kutyát, hogy úgymond nyugodtan aludhasson, nem lesz baj a kutya egészségével. Átszámítva 200 ezer ft volt a kutya, persze csak hobby célra. Ha tenyészteni, vagy versenyre akartunk volna járni vele, akkor még a dupláját is elkérte volna...Ezt nem nagyzolásból írom, párom 2 évig spórolt, hogy az apja 60. szülinapjára megvehesse az "Álomkutyát". Erre múlt héten a kutya egyik nap nem tudott felállni. Egyszerűen a hátsó lábai felmondták a szolgálatot. Aztán kicsit jobb lett, majd megint rosszabb. Elvitték orvoshoz, és diszpláziát állapítottak meg a kutyánál. Műteni kell a kutyát. Úgy néz ki, hogy a vadászatot, közös nagy kirándulásokat el kell vele felejteni. Nem volt túlterhelve a kutya, és prémium táppal etette apósom. Arany élete volt. Erre 2 éves, szinte még kamasz kutya ilyen beteg lesz. Olyan iszonyatos düh fogott el, hogy el nem tudom mondani. Tudom, hogy nem a tenyésztő tehet róla, de akkor is. Itt is az emberek(köztük én is), hirdetjük a tenyésztőtől való vásárlást, biztatjuk a többieket, hogy szaporítótól NE vegyenek kutyát. Erre így járunk. És az a legbosszantóbb, hogy a szomszéd labradorja egy szaporítótól van, és már 14 éves. Most akkor mi van? Érdemes tényleg tenyésztőtől vásárolni? Mert én már úgy vagyok vele, hogy veszek egy kutyát 30 ezerért, pl egy családtól, akiken látszik, hogy szeretik a kutyájukat, és lehet jobban járok, mintha kifizetnék ennyit. Mi a garancia, hogy a tenyésztői kutya egészséges? Semmi! Persze, visszavihetnénk a kutyát, de apósomnak megszakadna a szíve, ha meg kellene válnia tőle.
2012. aug. 9. 09:07
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos ha te sem ismered a kutya ifjú kori életkörülményeit, akkor nehéz okosnak lenni.

A zöldkagylótól nem lesz baja bármilyen mennyiségben is kapja, a kálciummal viszont tönkre lehet tenni egy egészséges kutyát, ezért is kérdeztem. Túl magas fehérje tartalmú táp is árthat, mert hirtelen nyúlik tőle a kutya és a csontozata nem biztos, hogy megfelelően alakul. A korai túlterheléstől is lehet baja. Tehát amit most tehetsz, hogy kikérdezed újból apósodat és utána jársz a tesók állapotának is. Bár az okok felderítése a kutyán már nem segít, de ha öröklött, akkor ki kell vonni a tenyésztésből a szülőket, ha szerzett, akkor meg okulni kell a hibából és legközelebb nem elkövetni!

2012. aug. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:

Azért, mert egy almon belül talán egy kutya dp-s lett, még nem jelenti azt, hogy a testvérei is azok lettek volna. A dp-hez igen sokban hozzájárul a tartás ,etetés is. Aki komolyan vesz kutyát, a kinézett tenyésztőnél utána néz az előző kölykök dp-jének is. Így kisebb a lehetőség a vásárolt kutya betegségének.

A tenyésztő kétlem, hogy a dp miatt kérdezte a terveket a kutyával. 3 hónaposnak még igen nehéz megállapítani a csípő állapotát.

Ez az egész nem fekete-fehér dolog. Azért, mert ismerősöd szaporított kutyája egészséges, még nem biztosítja azt, hogy minden szaporított kutya az lesz. Azért, mert nálatok a kutya Dp-s lett, még nem garantálja azt, hogy minden tenyésztőtől vásárolt kutya beteg lesz idő előtt.

2012. aug. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 Akiteki ***** válasza:
78%
Pont azt bizonyítja az eseted, hogy tenyésztőtől kell venni kutyát. Látod, máris felajánlotta a kártérítést. Ha nem szerződéssel vettétek volna, ez most nem lenne.
2012. aug. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

ma 10:16


Persze, igazad van, nem lesz minden tenyésztői kutya dp-s. Csak mégis ha belegondolsz...Ha te lennél ebben a helyzetben, akkor biztos neked is az lenne az első gondoltatod, hogy tk, díjnyertes, szűrt szülők, és a te kutyád beteg. Megérte ez a sok utánajárás, pénz? Nem az én kutyám, de sajnálom. Apósomat meg faggatni fogom, de ez a kutyán már nem sokat segít...

2012. aug. 9. 10:30
 15/41 anonim ***** válasza:
Írtatok adásvételi szerződést?
2012. aug. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Igen, írtunk. Mondta, hogy ad egy mostani kölyköt, vagy visszaadja a pénz felét. De itt nem a pénzről van szó, és apósom dönti el mit akar. Ő pedig kijelentette, hogy neki nem kell másik kutya.
2012. aug. 9. 10:46
 17/41 anonim ***** válasza:
Én is olyan tenyésztőtől vettem kutyát, akinél pont ez én kutyám előtti alom majdnem minden egyede DP-s lett, pedig mindkét szülő mentes volt. Ki is vonta azt a szukát a tenyésztésből gondolkodás nélkül. Se előtte, se utána nem voltak nála ilyen problémák. A második kutyám is tőle van. Ilyen esetek sajnos bárhol előfordulhatnak.
2012. aug. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
55%
Azért, ha a pénz felét visszakapjátok, az már fedezi a műtéti költség egy részét...
2012. aug. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
25%

hát megértelek ebben a helyzetben..

nekem 3 ismim is jó tenyésztőtől vett kutyát (egy beagle, angol bulldog, berni pásztor) és ebből a bulldog elpusztult már 1 éves korában vmi örökletes légzőszervi bajban a gyógyszerek ellenére is!! a többi pedig állandó gyógyszerezésre szorúl..a berni.p dp-s a beagle -nek nem tudom már mi a baja de neki is naponta kell szedni egy nem olcsó gyógyszert!!


ők azt mondták többet tenyésztőtől nem vesznek kutyát, kifizetek a kutyákéért jó sokat és minden rendben a volt a tenyésztőnél minden papír meg volt stb és nekik még is beteg a kutyájuk..


a berni pásztoros vett egy tk nélküli labradort semmi baja

a bulldogos vett szintén tk nélkül egy francia bulldogot neki sincs baja..

a beagles pedig egy tk nélküli kaukázusit és neki sincs baja..



mondták hogy ők tudják hogy 30 ezerért lehet hogy betegek de itt benne van a pakliban,de egy 100-120 ezerét vett kutyától akinek minden papírja szűrése meg van,nem várná az ember hogy beteg kutyát kap!!


nem a tenyésztők ellen szólok és én a szaporítokat sem védem!!!


ha veszek kutyát tuti tenyésztőtől!!

2012. aug. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
0%
mennyit keresett a tenyésztő méghogy nem keres.
2012. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!