Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy egyszer majd...

Lehetséges, hogy egyszer majd kutyás sportok is szerepelnek az olimpián?

Figyelt kérdés
Ha lovaglás van, kutyasport is lehetne. Leginkább az agilityt látom esélyesnek. Látványos, pörgős, a kutya és a gazda részéről is egyforma ügyességet igényel, egyszerűek a szabályai, ezért könnyen követni tudja az eseményeket az is, aki nincs annyira képben, népszerű (főleg tőlünk nyugatabbra nagyon komolyan veszik, de itthon is komoly rajongótábora van), nem egy drága sport, így a kevésbé gazdag országok is sikert érhetnek el benne. Magyar szemszögből sok előnye lenne, pl. nagyobb támogatás a sportolóknak, a TV-közvetítés során látnák az emberek, hogy a kutyának nem csak élő riasztóként a lánc végére kötve van létjogosultsága, hanem intelligens társ is lehet. Egyáltalán mi a menete a dolognak, hogyan kerülhet be egy új sportág? Úgy tudom, először a NOB-nak el kell fogadnia sportként, aztán bemutató sportág lesz belőle, végül olimpiai sport. Jól gondolom? Tudomásom szerint a NOB egy kutyás sportot sem fogadott még el. Van erre valamilyen kezdeményezés? Lehetséges, hogy egyszer bekerül az olimpiai programba?

2012. aug. 9. 20:27
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
Ok, lehet kicsit erős volt a csak instrukció. De nem egy 50-60 éves embert láttam, ahogy ezt a kutyás sportot űzi. Ugye ebből nyilvánvaló, hogy kissé másról szól, mint a profi embersportok. :-)
2012. aug. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
Azért baj, amit előtte írtam: nehezebben fogadják el olimpiai sportágnak, mert ez a procedúra több férfi versenyzőt igényel, mint nőt :)
2012. aug. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Utolsó: a kutyaszánhajtás a wikipédia szerint 1932-ben bemutató sportág volt, de nem került be a hivatalos programba. Azóta nem tudok róla, hogy szóba került volna a dolog, de annyira nem követem a szánhúzósporttal kapcsolatos eseményeket. Amúgy ha a szánhúzásnak volt esélye, akkor a jóval olcsóbb, kevésbé eszközigényes, populárisabb stb. agilitynek még inkább van (kellene, hogy legyen).

Azt, hogy az agility meg csak múló divat, nem hiszem. A 70-es évek óta egyre népszerűbb, szinte bármelyik fajta alkalmas rá legalább hobbi szinten stb.

2012. aug. 9. 21:25
 14/39 A kérdező kommentje:

"Ok, lehet kicsit erős volt a csak instrukció. De nem egy 50-60 éves embert láttam, ahogy ezt a kutyás sportot űzi. Ugye ebből nyilvánvaló, hogy kissé másról szól, mint a profi embersportok. :-)"


Abban igazad van, hogy az agility nem annyira fizikai erőnlétet, inkább ügyességet, fürgeséget koncentrációt igényel, de azért jelent akkora kihívást magas szinten űzni, mint bármelyik nem kutyás sportot.

2012. aug. 9. 21:28
 15/39 anonim ***** válasza:

azért szerintem vannak nagyon komoly versenyek a kutyásoknak. mondjuk én az agilityt annyira nem dijazom, de láttam már, hogy abban is vannak nagyon rangos rendezvények.

Azért egy FCI-VB-n való részvétel is felér egy Olimpiával, főleg, hogy oda is kvalifikálni kell, komoly felkészülést igényel. Engem annyira nem zavar, hogy nincs benne, az ilyen versenyeket amugy is csak kutyások látogatják, nagyon külső közönsége nincs:(

2012. aug. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
Szerintem a lovaglás meg az agility simán megfér egymás mellett, ha a fizikai teljesítményről van szó, de akár a sportlövészetet is említhetném, abban még csak meg se kell izzadni.
2012. aug. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 Akiteki ***** válasza:
Agilityben, dog dancingben, stb. a kutya a főszereplő. Az olimpián meg az embereknek szeretnek drukkolni. Ez van. Nekünk marad a magunk kutyás világa. A kutyaszánhajtás is ezért került le a palettáról.
2012. aug. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Azért azt lássuk be, hogy a kutyás egy külön állatfajta:))))
2012. aug. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

Tegyünk helyre néhány dolgot az agilityvel kapcsolatban, mert ahogy látom itt nagyon sokan úgy vannak eltévedve h egyszer valamikor láttak agilityt valami falunapi bemutatón. Sajnos ezek a rendezvények nem igazán képviselik az agilityt magas színvonalon.

Aki azt gondolja h a felvezetőtől nem kíván erőnlétet, jó fizikumot az nagyon nagy tévedésben van. De azoknak mindenképpen ajánlok egy pálya lefutását teljes erőbedobással csak úgy, kutya nélkül. Utána beszélgethetünk....már ha tud és kap levegőt :o))

Az h zömében nők űzik, megintcsak egy cáfolandó dolog. Ez inkább csak Magyarországra igaz...ki tudja miért. De pl. Németországban kicsivel többen vannak a férfiak. Vagy pl. a tavalyi VB-n a spanyol csapatban csak egyetlen egy nő volt... szemben a magyarokkal ahol egyetlen egy pasi.

Az is tény h nálunk nagyon gyerekcipőben jár az agility, már ami a népszerűséget illeti, de tőlünk nyugatabbra eső országokban igen széles körben elterjedt és nemcsak hobbiszinten hanem a komoly versenyszinten is. Pl. Finnországban ahol ugye csak 5 millióan laknak, 7000 ember agilityzik versenyszerűen. Érdekes a magyar 10 millió / max 500 aránnyal.

Az meg h "láttam már 50-60 éves embereket űzni ezt a sportot" kicsit érdekes "érv"... még sosem láttál 50-60 éves embert versenyen indulni, esetleg eredményesen?? Valamint senki nem mondta h olimpiai bajnok csak 20 évesen lehet az ember. Mondjuk ez jelen esetben ugye tárgytalan :o)


És aki még mindig nem hisz abban h az agility sport lenne, csak nézzem meg ennek a videónak legalább az első 3 percét... jegyzem ahol ez a videó készült (2006, Basel, VB) ott egy magyar lány második lett large kategóriában.

http://www.youtube.com/watch?v=djnuCuSMHb8

2012. aug. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

Jah és azt ki is hagytam, h az h nem kutyások nem nézik az megintcsak magyar jelenség. Külhonban mondanom sem kell, h nagy vonzereje van, ugyanúgy mint bármilyen más sporteseménynek.

Akit meg esetleg érdekelne h hogy versenyeznek a profik ebben a sportban, h min múlik a győzelem, h milyen nüansznyi, tizedmásodperceken megy el egy-egy győzelem, az 2014ben jöjjön ki a Magyarországon megrendezésre kerülő European Openre (kb 800 kutya lesz itt 20on sok országból).


Jah és még egy videó a kételkedőknek:

http://www.youtube.com/watch?v=kI-sSs2n2LI

2012. aug. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!