Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy egyszer majd...

Lehetséges, hogy egyszer majd kutyás sportok is szerepelnek az olimpián?

Figyelt kérdés
Ha lovaglás van, kutyasport is lehetne. Leginkább az agilityt látom esélyesnek. Látványos, pörgős, a kutya és a gazda részéről is egyforma ügyességet igényel, egyszerűek a szabályai, ezért könnyen követni tudja az eseményeket az is, aki nincs annyira képben, népszerű (főleg tőlünk nyugatabbra nagyon komolyan veszik, de itthon is komoly rajongótábora van), nem egy drága sport, így a kevésbé gazdag országok is sikert érhetnek el benne. Magyar szemszögből sok előnye lenne, pl. nagyobb támogatás a sportolóknak, a TV-közvetítés során látnák az emberek, hogy a kutyának nem csak élő riasztóként a lánc végére kötve van létjogosultsága, hanem intelligens társ is lehet. Egyáltalán mi a menete a dolognak, hogyan kerülhet be egy új sportág? Úgy tudom, először a NOB-nak el kell fogadnia sportként, aztán bemutató sportág lesz belőle, végül olimpiai sport. Jól gondolom? Tudomásom szerint a NOB egy kutyás sportot sem fogadott még el. Van erre valamilyen kezdeményezés? Lehetséges, hogy egyszer bekerül az olimpiai programba?

2012. aug. 9. 20:27
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
A kutyás sportoknak is megvannak a maguk rangos rendezvényei. Amik nem kis faluvégi versenyek. a világbajnokságok felérnek egy olimpiával.
2012. aug. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

Látom nem érted h mi a problémám...

Ezzel tisztában vagyok, már csak azért is mert nem egy VB-n illetve EO-n vettem részt, akár azt is mondhatjuk h a körülményekhez képest eredményesen.

Számomra az ilyen szintű ledegradálás az elkeserítő, amivel itt is és még sok helyen találkoztam már....furcsa...

2012. aug. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
48%
"LEDEGRADÁL" szó nem létezik, mert a degradál már eleve azt jelenti, hogy "lefokoz".
2012. aug. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
De miért kell ezzel foglalkozni? mindenkinek más az izlése. van aki az agility-t szereti, van aki munkakutyázik, van aki dogdancingel, és még sorolhatnám. én a munkakutyázást részesitem előnyben, és nem tudnának kirángatni egy agility versenyre sem. még a terelőmunkák tetszenek, azt nagyon dijazom, főleg azért mert annak nagyon sok jelentősége van a terelő fajták ösztöneinek fenntartásában. nekem rossz tapasztalatom van az agilitysekkel, volt hogy osztott pálya volt, és éppen fegyelmezőztem, és gond nélkül átsétáltak rajtam az ő részükre, a póráz nélküli kutyáikkal. valahogy ugy nézett ki, mintha én csak ott bohockodnék, és mivel ők annyira nagy emberek, joguk van hozzá.
2012. aug. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Kedves nyelvész professzor úr, te olyan okos vagy...csak nehogy eldurranjon az agyad. Remélem még sosem használtad a leredukál, lefixál, lereagál vagy pl. a lenyugtat szavakat... Vagy olyat h "de viszont"... Vagy ama rettenetet h pl. "nem-e kaphatok"... Hagyjuk már ezt. Amikor az emberek mással már nem tudnak érvelni, előveszik a nyelvtani okoskodást.
2012. aug. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Kedves munkakutyás, sztereotip vagy és ez ilyen tipikus magyar mentalitás. Attól van néhány bunkó ember akik történetesen agilityznek, megbélyegezni egy egész "populációt"....hm finoman szólva is érdekes. Mivel én is találkoztam már olyan munkakutyással, aki cseszett rá h a kutyája beszaladt a pályára és h miatta nem tudunk haladni, mégsem gondolom, h az összes munkakutyás hülye és a munkakutyázás hülyeség.
2012. aug. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Egy szóval sem mondtam, hogy hülyeség. Én NEM szeretem komolytalannak tartom, ebből kifolyólag nem is érdekel.ennyi. ne akard kérlek rámkényszieriteni. Mert ha 20-szor elmondod akkor sem . és nem vagyok ugymond munkakutyás sem, dolgozom a kutyámmal, sajnos nagy versenyre még nem jutottam el, mert fiatalka, de majd egyszer, talán. talán az is a viszolygásom oka, hogy egyre több mali, és border üzi ezt a sportot. Egy mali dolgozzon a pályán, a Border meg tereljen, a mudival egyetemben. de mondom nem szeretnék vitába szállni. csak elmondtam a véleményem.
2012. aug. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

Az tök jó, hogy a border meg a mudi inkább tereljen, de erre Mo.-n nagyon kevés embernek van lehetősége. Egyrészt, ha nincs saját nyájad, akkor eleve óriási hátránnyal indulsz, másrészt nyájhoz elmenni ma nem nagyon van lehetőség. Én budapesti vagyok és 1,5-2 óra utazással tudnám csak elérni a legközelebbi ilyen helyet, ezért az utóbbi időben nagyon ritkán jutunk el. Nagyon jó lenne, ha mindenkit, aki terelőfajtát tart, rá lehetne venni, hogy tereljen, különösen, akik tenyésztenek, de be kell látni, hogy ezt a sportot eredményesen űzni hatalmas idő és pénz. Nagyon szerencsésnek mondható az, aki legalább havonta egyszer el tud menni edzeni. Egy edzés a hozzánk legközelebbi helyeken 2000-2500 Ft és akkor még nem fizettünk a benzinért, míg az agility nálunk 500 Ft/ alkalom és BKV-val vagy 10 perc autózással elérhető. Ezért úgy gondolom, hogy az agilitynek óriási szerepe van a terelőfajták munkakészségének megőrzésében.


Általánosítani meg nem szabad, az agility tömegsportnak számít a kutyásoknál, nem 2 ember űzi. Azt mondani, hogy az agilitysek bunkók olyan, mint azt mondani, hogy a focisták azok. Melyik focisták? A kukutyini öregfiúk csapat tagjai? Vagy a Manchester United tagjai? Vagy az a néhány általános iskolás gyerek, aki délutánonként a ház előtt focizik?

2012. aug. 12. 11:44
 39/39 anonim ***** válasza:
teljesen meggyőzőek az érveid. És elfogadhatóak.
2012. aug. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!