Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy egyszer majd...

Lehetséges, hogy egyszer majd kutyás sportok is szerepelnek az olimpián?

Figyelt kérdés
Ha lovaglás van, kutyasport is lehetne. Leginkább az agilityt látom esélyesnek. Látványos, pörgős, a kutya és a gazda részéről is egyforma ügyességet igényel, egyszerűek a szabályai, ezért könnyen követni tudja az eseményeket az is, aki nincs annyira képben, népszerű (főleg tőlünk nyugatabbra nagyon komolyan veszik, de itthon is komoly rajongótábora van), nem egy drága sport, így a kevésbé gazdag országok is sikert érhetnek el benne. Magyar szemszögből sok előnye lenne, pl. nagyobb támogatás a sportolóknak, a TV-közvetítés során látnák az emberek, hogy a kutyának nem csak élő riasztóként a lánc végére kötve van létjogosultsága, hanem intelligens társ is lehet. Egyáltalán mi a menete a dolognak, hogyan kerülhet be egy új sportág? Úgy tudom, először a NOB-nak el kell fogadnia sportként, aztán bemutató sportág lesz belőle, végül olimpiai sport. Jól gondolom? Tudomásom szerint a NOB egy kutyás sportot sem fogadott még el. Van erre valamilyen kezdeményezés? Lehetséges, hogy egyszer bekerül az olimpiai programba?

2012. aug. 9. 20:27
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Utolsó, teljesen igazad van! Amúgy a futást is űzik 50-60 évesek, vagy a röplabdát, lovaglást stb. Csak ugye nem profi szinten, de azért viszonylag kevés 50-60 éves űzi profi szinten az agilityt.
2012. aug. 9. 22:25
 22/39 A kérdező kommentje:
Pontosan! Kutyát soha nem tartó német ismerőseimnek, amikor arról beszéltem, hogy terelek a kutyámmal, nem nagyon kellett magyarázkodnom, hogy mi ez, ellentétben a magyarokkal.
2012. aug. 9. 22:28
 23/39 anonim ***** válasza:
Én valahogy nem tudok azonosulni ezzel a sporttal. Sajnálom:((( és ha meg is bántok vele sokakat, én magukat az agility-s embereket sem szeretem. hajlamosak már néha azt képzelni, hogy ők a kutyázás atyauristenei. természetesen tisztelet a kivételnek.
2012. aug. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Lehet egy sportot szeretni vagy nem szeretni, de az, hogy bekerül-e az olimpiai programba, nem igazán függ attól, hogy X. Y. Magyarországról szereti-e vagy sem.
2012. aug. 9. 22:30
 25/39 anonim ***** válasza:
Nagyon jó ez a videó, először nem értettem, aztán azt hittem, valami tandemagilityt tolnak, később jöttem csak rá, hogy egymásra rakták a két videót :)
2012. aug. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

"hajlamosak már néha azt képzelni, hogy ők a kutyázás atyauristenei."


Én ezzel a mentalitással nem találkoztam. Ám azzal folyamatosan, h ledegradálják ezt a sportot, h az emberek azt hiszik, h csak futni kell a kutya mellett, és aki nincs benne nem h nem látja (mert az egy dolog, miért is kéne), de el se ismerik, h mennyi munka van egy jó agilitys kutya kiképzésében. És nemcsak munka hanem precizitás, amihez meglehetősen jól kell ismerni a kutyakiképzést, a helyes jutalmazási és büntetési elveket, rendszert. Akárcsak a munkakutyázásban, obedience-ben, mindenhol ahol számít a kutya igen magas fokú képzettsége.

2012. aug. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

"Én valahogy nem tudok azonosulni ezzel a sporttal."


Azonosulni meg nem kell. Csak elismerni. Pl. én sem tudok azonosulni a küzdősportokkal, vagy sportlövészettel, ám a mögötte álló munkát elismerem. És tudom, h én sosem lennék képes arra a teljesítményre amire ők. De hasonlót elvárok olyanoktól, akik lenézően nyilatkoznak az agilityről.

2012. aug. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
nem nyilatkoztam lenézően róla. csak nekem nem jön be. ennyi. viszont hasznosnak tartom abból a szempontból, hogy divatos lett, ebből kifolyólag összefogja a fiatalokat, és inkább normális dolgokat csinálnak, nem kallódnak el. minden kutyás sportban sok a munka, ezzel is tisztában vagyok. de van akinek ez jön be, másnak az.
2012. aug. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon jó ötlet... aztán jöhetne a sólyom és papagájröptetés, sárkányeregetés, birkalegeltetés, rókavadászat, görényfuttatás, lékhorgászat, halúsztatás :)))

Amíg van egy halom olyan sportág, ahol az emberi ügyesség és erő százszor jobban mérvadó, mint az agility-ben, addig ne is álmodj róla. De szerintem később se...

2012. aug. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
48%

Nah az ilyenekről beszéltem, akiknek fingjuk sincs az agilityről (mivel életében nem csinálta, de jó magyar szokás szerint leszóljuk), h az nem csak arról szól h vajon a kutya át tudja-e ugrani az akadályt vagy sem, vagy h milyen ügyes a kutya, hanem h maga a handler milyen ügyes, gyors. Semmivel sem kisebb rendű teljesítmény mint mondjuk egy szlalom kajak...csak itt a "sporteszköz", a sporttárs egy kutya.


Én nem mondom h olimpiai sportágnak kell lennie. Tudom a korlátainkat. Bár a díjugratásnál százszor látványosabb... De az h emberek, pláne talán kutyás emberek ilyen lenézően nyilatkozzanak, az számomra felfoghatatlan...és elkeserítő.

2012. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!