Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti meg tudnátok válni a...

Ti meg tudnátok válni a kutyátoktól ha úgy adódik?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi lennék hogy ti mit válaszolnátok.

Inkább azt nézitek hogy a kutyának jobb legyen??

Hogy engednétek el?


2012. aug. 9. 20:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
69%
Nem, nem tudnék. Egyszerűen nem tudom elképzelni, minek kéne történnie, hogy elhagyjam őket. Valahogy megoldanám, ezt az egyet tudom.
2012. aug. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

csak nagyon szélsőséges esetben.


az borzasztóan relatív, h a kutyának mi a jobb. sokan gondolják, h neki a körülmények jobban számítanak, mint a gazdi maga. ha az alapvető szükségletei ki vannak elégítve (evés, ivás, szükség esetén orvosi ellátás, kellő mennyiségű séta és odafigyelés - pl játék- a gazdi részéről) akkor neki az a legfontosabb, h a gazdi mellett legyen. tudom, sokan gondolják az ellenkezőjét, de egy kutyának kb mindegy, h kertes ház v panel, sokkal nagyobb trauma, ha a gazdi elhagyja, mint ha vele együtt elköltözik egy kisebb, kert nélküli lakásba és onan járnak kirándulni, sétálni.


szóval, biztosan van nyomós érv, de jóval kevesebb, mint amit a gazdik nyomós aként tüntetnek fel, amikor megválnak a kutyájuktól. én még a saját édesanyámnak sem adnám oda, mert látom rajta, h engem tart gazdinak, hozzám kötődik. hiszen épp ezért tart az ember kutyát. úgy tekintek a dologra, h amikor a kutyám hozzám került, én ugyanúgy a teljes életére (azaz kb 15-20 évre) elköteleztem magam mellette, ahogy ő én mellettem. ettől függetlenül nem ízáélkezem, vannak megoldhatatlan helyzetek, kívánom, h soha senki ne találja magát szembe ilyennel (beleértve magamat is, természetesen). de azt is gondolom, h sokan túladnak a kutyájukon az első nehézségnél, amikor egy kicsit több kényelmetlenséggel, áldozattal járna a tartása, mint amennyit megszoktak.


nálunk is szóba került, h huzamosabb időre külföldre költözünk. ha így alakul, beszerzünk, kifizetünk minden ehhez szükséges papírt (oltást, útlevelet, stb) és jön velünk.

2012. aug. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Én most megyek 5-6 hónapra tanulni külföldre, aztán dolgozni fogok kb. ugyanennyi ideig. A tanulás idejére lehet, hogy magammal tudom vinni a kutyámat, én legalábbis mindent meg fogok tenni, hogy vihessem, viszont utána, amíg dolgozom ez sajnos megoldhatatlan. A kutya otthon marad a családomnál, persze ez sem ideális, mert engem szeret legjobban, én vagyok a főgazdija és ők kevesebbet is tudnak vele törődni, mint amennyit én töltök vele. :( Tudom, hogy azért jó helye lesz a többiekkel és 1 év múlva, mikor hazajövök, minden olyan lesz, mint régen, de azért nagyon szomorú vagyok, hogy itt kell hagynom. Ha örökre el kéne hagynom, abba belehalnék, azt nem vállalnám, de egy évet talán még kibírok, főleg, hogy az első 5 hónap után hazajövök és talán 1-2 hónap is eltelik, mire tovább megyek. De örökre soha! Főleg nem úgy, hogy menhelyre kerül vagy elaltatják.
2012. aug. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ismerem az érzést, immár 15 éve, hogy le kellett mondjak a szeretett kutyámról. Azóta sem tudtam megbocsátani magamnak, és azóta sem állt hozzám annyira közel kutyus. Abban az időben ő volt az egyetlen igaz barátom. Soha többé nem mondok le a kutyámról. Én is szeretnék külföldre menni, de kikötöttem, hogy a kutyám nélkül sehova nem megyek. Biztos ami biztos, útlevele már van. :)
2012. aug. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Mi a 15 éves kutyánkat hoztuk magunkkal, amikor-igaz nem külföldre- de az ország egyik feléből a másikba költöztünk,semmi pénzért nem hagytam volna ott,és nem is altattatam volna el,pedig Öcsém azt szerette volna.Igaz, itt csak 1 hónapot volt még velünk,de örülök hogy nem hagytam el,soha nem bocsátottam volna meg magamnak.
2012. aug. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
88%
Jean Claude Van Damme-ről olvastam, hogy a karrierje kezdetén az addigi életével együtt maga mögött kellett hagynia a kutyusát is. Nem tudom már milyen fajta volt, de nem is olyan fontos. Annyi a lényeg, hogy jó kezekben hagyta, de ennek ellenére is amikor legközelebb viszontlátta, a kutya szörnyű állapotban volt (foltokban hiányzott a szőre a testéről..). Következő alkalommal mikor látni szerette volna, már nem volt meg a kutya (csak messziről szemlélte, nem ment oda hozzá látogatásokkor). Ez az eset után megfogadta, hogy többé egy kutyát sem hagy el. A storyt egy újságban olvastam.
2012. aug. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Egy biztos... semmi nem jobb neki annál, mint hogy a gazdájával lehessen élete végéig. Ha kertes házból lakásba kell vinnem, akkor megteszem.
2012. aug. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Akiteki ***** válasza:
Volt már úgy, hogy felnőtt kutyámtól kellett megválnom. Minden esetben az volt a gond, hogy nem fért meg a falka többi tagjával. Csak olyan helyre adtam, hogy tartom a kapcsolatot velük és egészen biztosan még jobb helyen van, mint nálunk volt. A jelentkezőknek azt mondtam, hogy nem megszabadulni akarok tőle, hanem jobb életet, mint amit én biztosíthatok. Nagyon bőgtem, mikor elvitték, meg eleinte akkor is, mikor találkoztunk. De már megszoktam és örülünk egymásnak, ha összefutunk.
2012. aug. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Aki engem lepontozott, attól azért megkérdezném, mit csinálna abban a helyzetben, mikor a válás után albérletbe megy, ahova a kutyátját ne viheti, a másik fél pedig egy panelban lakik és 24 órázik. Jó lenne, ha erre válaszolna és nem volna ennyire kétszínű! Egy öreg, vak kutyusról van szó!
2012. aug. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Önző vagyok. Ez van. Vállalom. I regret nothing...
2012. aug. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!