Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mit gondolhat rólam? És...

Most mit gondolhat rólam? És hogy kéne végre megnevelnem a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám, szoktam sétálni vinni, direkt olyan helyen, ahol szinte egyáltalán nincs kutya, mert amikor lát egyet, akkor kiszámíthatatlan, hogy mi a reakciója. Van, amikor megugatja, van, amikor rá se hederít.

Viszont van egy úr, aki szintén arra sétáltat, az ő kutyáját nagyon nem bírja az enyém. Ugatja, húz felé és közben ugrál. Nem tudok vele mit csinálni ilyenkor. Kérlek ne írjátok, hogy nem való nekem kutya, erre már rájöttem, képtelen vagyok ilyenkor normális viselkedésre bírni.

Tegnapelőtt is találkoztunk velük, megfogtam a póráz nyakörv részét, mert ilyenkor annyira tekereg (a kutya), hogy mindig félek, hogy kibújik, úgy húztam a másik kutya irányából. Nem fogjátok elhinni mi történt: a kezemmel véletlen leakasztottam a pórázt a nyakáról! Nem direkt volt, csak fogtam, de biztos benyomtam azt a sz.rt amivel le kell akasztani.

Még kész szerencse, hogy csak odament a másik kutyához (ami egyébként valami pitbull-szerű fajta, soha nem figyeltem meg pontosan, hogy mi lehet, de nem hiszem, hogy pitbull, csak úgy a testalkata hasonló), na és mondom, még kész szerencse, hogy azon volt szájkosár, az én kutyám odament, megszagolta aztán visszajött (nem harap egyébként, csak nagyszájú). Na persze nem álltam közben, mint egy hül.ye, hanem utánaugrottam, meg hívtam. Aztán amikor visszajött és visszatettem rá a pórázt, szégyenemben gyorsan elhúztam a csíkot.

Nagyon szégyenlem magam, tegnap elmentem arra sétálni egyedül, hogy bocsánatot kérjek, de nem találkoztam vele. Ma is akartam, csak anya nem szereti, hogy mindig sötétedés előtt megyek.

Most mit gondolhat rólam, komolyan? Olyan idióta vagyok. Szerintetek mit mondana, ha sikerülne találkoznom vele és bocsánatot kérnem? :S Nagyon szégyenlem magam.

És a másik kérdésem: hogy neveljem meg a kutyám? Más baj nincs vele egyáltalán, csak ez a kutyákkal való ellenségeskedés...

14/L


2012. aug. 10. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem.Most akkor odament a kutyád a másikhoz,megszagolta,majd visszament hozzád? Mi ebben a rossz viselkedés?

Nem tudom mennyi idős kutyáról van szó,de többet kéne kutyák közé vinned,neki is ki kell ereszteni a feszültséget.Jutalom falattal mindig dicsérni,ha jól viselkedik(ez sétánál legyen nálad).Ezen kívül a jutifali arra is jó,hogy ha nagyon ráfeszülne egy kutyára elvonod a figyelmét,ergo a másik kutyát pozitív élménnyel,kajával fogja párosítani.

2012. aug. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

az én kutyám is ilyen nagy szájú,de ha elvan engedve konkrétan fél a másik kutyától gondoltam,hogy mivel így "jobban" viselkedik a kutyákkal,elengedve viszem, a múltkor egy nála nagyobb kutya jött oda és elkezdett elfutni annyira megijedt ,szerencsére látta a gazdi,hogy a kutyám fél így hamar vissza hívta az övét és én is az enyémet, de aztán arra jutottam,ha út testnél vagyunk és hirtelen felbukkan egy kutya akkor ki is szaladhat az útra amit nem akarok így inkább pórázon tartom és csak ott engedem el ahol nincs kutya, amúgy engedelmes , első szóra oda jön ,mindig mellettem van vagy csak pár méterre merészkedik..

nálunk is csak a kutyákkal való viselkedésével van gond pórázon tiszta "agresszív" póráz nélkül meg egy félős nyuszi a kutyákkal szemben..


kutyaiskolát ajánlották sokan de arra nincs pénzem..


bocsi hogy nem tudok tanácsot adni,de tud hogy nem csak a te kutyád ilyen :)


amúgy milyen fajta??



enyém bichon..

2012. aug. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De egyénként vannak "kutyabarátai", nem minden kutyával ilyen, csak nagyon néhánnyal, ezért is nem tudom hova tenni ezt a dolgot, hogy ilyenkor miért ilyen.
2012. aug. 10. 20:33
 4/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem láttam a válaszokat.

Tacskó keverék.

Azzal nincs gond, hogy csak megnézte magának, aztán visszajött, csak folyton ugatja egyébként.

2012. aug. 10. 20:35
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekünk sincs pénzünk kutyaiskolára sajnos :( Elengedve sétáltatni nem merem, régen volt, hogy megpróbáltam, egy ideig oké volt, de aztán egyre messzebb ment tőlem, hívásra csak akkor jön, amikor nem vonja el semmi a figyelmét.
2012. aug. 10. 20:38
 6/9 A kérdező kommentje:

A jutalomfalat nagyon jó ötlet, remélem beválik :)

Csak már sétálni se merem vinni, amíg nem magyarázom meg az úrnak, ami történt. Elég gáz volt.

2012. aug. 10. 20:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd magad hibásnak!

Nyugodtan vidd sétálni! Nem történt semmi csak megszaglászta a másik kutyát. Lehet csak meg akarta szaglászni azért ugrált. Történt már velem is ilyen csak az én kutyám egy bernáthegyi keverék. Viszont a tied kicsi szóval tiltsd le róla, menny el vele. Jobbat sajnos nem tudok. Vidd több kutya közé és tanítsd meg póráz nélkül sétálni.:) Most én is ezt tanítom a másik kutyámnak.És a bácsi szerintem nem gondol semmi rosszat és már el is felejtette a dolgot. 13/L :)

2012. aug. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezen nincs mit szégyelni... nem csinált semmi rosszat a kutyád! Egyépként ha ennyire félsz attól ,hogy kibújik a nyakörvéből vegyél neki fojtót.Igazából a kutyusodnak és neked is az lenne a legjobb, ha elvinnéd őt kutyasuliba, mert van ahol ingyenes a rehabilitáció.
2012. aug. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem nem történt semmi ami miatt valami rosszat gondolna rólad a bácsi. ez a kutyáknál így van általában, hogy meg akarják szagolni a másikat, és az utcán nem igazán haraptak az eddigi kutyák akiket ismerek viszont ha egy kóbor kutya bement a kertbe akkor jól elküldte. szerintem nem vagy hibás, ha csak megszagolta. nálunk pont fordítva van, és minden ember után menne a kutyám, de szerintem azért mert még kicsi :)
2012. aug. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!